Tygr a sníh

La tigre e la neve

Tiger a sneh

Komedie / Drama / Romantický / Válečný

Itálie, 2005, 109 min

Roberto Benigni nám předkládá podobný koncept jako ve svém nejlepším filmu Život je krásný. Jenže tentokrát se skoro až utrh ze řetězu. Divák musí bejt hodně romantická duše, aby mu to všechno zbaštil. Já mu to skoro zbaštil. Film se snaží (podobně jako již zmíněný Život je krásný) ždímat z diváka dvojí emoce: Benigni chce aby se ústa smála a zároveň oči slzely. No nevim, humoru je ve filmu dost, ale...jinak je to trochu nevěrohodný.(22.7.2010)

Roberto Benigni a jeho velkorozpočtový dadaistický experiment se celkem vydařil. Vzhledem k tomu, že je toto můj druhý film tohoto italského blázna, ještě nedošlo k opotřebení, ale cítím, že je chlapec se svým excentrismem na okraji propasti (uvidíme co potvrdí až uvidím jeho další filmy). Prozatím je Tygr a sníh vizuálně přivětivá ujetina s Benignim v hlavní roli, jež úspěšně balancuje na hraně karikatury a grandiózního hereckého výkonu. 70 %(18.6.2013)

Předem bych upozornil potenciální diváky, že škatulka "komedie" je zde velice zavádějící. Roberto Benigni si zde hraje to svoje uspěchané, zbrklé a dobromyslné trdlo, ale chová se spíše tragicky než aby vyvolával salvy smíchu. Obzvláště originální mi příjde zasazení příběhu do válečné vřavy Iráku, což je v dnešní době přinejmenším odvážné. A i když je snímek spíše neutrální, stejně mi z některých situací bylo úzko. Určitě má Benigni na svém kontě lepší kousky, ale jako pěkná, poeticky laděná jednohubka je Tygr a sníh dokonalé.(27.6.2008)

Tak Benigni se pokusil navazat na uspech Zivot je krasny a i kdyz se mu to zdaleka nepovedlo, presto nejde o vylozene spatnej film. Jsou tu takovy dva problemy, Benigni, ackoliv me prijemne prekvapil svym vykonem, tak zbytecne casto zmatkuje, neustale keca a pobiha tam jak naka postavicka z grotesky a sem tam to rusi dej. Druhej problem je, ze se Benigni nak nemuze rozhodnout, co to vlastne toci. Jestli film o velky lasce (coz je zde prezentovano posedlosti Benigniho po Braschi), komedii a nebo jakys takys valecny drama (navic bohuzel o valce, ktera me nejak nezajima a nic o tom nevim), takze se tu najdou hodne silny sceny (treba krasnej konec), ale zaroven taky kraviny naprosto mimo. Navic prvnich nakejch 40 minut, nez se dej presune do Bagdadu, jsem se v tom vubec neorientoval, fakt sem z toho nepochopil, jesli to byly ruzny casovy roviny, nebo nejaky jeho sny nebo co, nastesti pak se film uklidnil a az do konce uz byl celkem prijemnej.(4.8.2008)

• FrodoF

Benigni mě už po pár minutách začal srát a vtipný mi přišel je zřídkakdy, Jean Reno se ve své roli očividně necítil a nebyl přirozený, také hudba mi přišla špatně použitá a hlavně celý scénář se spoustou logických chyb je opravdu špatný, postavy jsou nezajímavé a povrchní. Párkrát zasmál, párkrát mě něco potěšilo, ale to je asi tak všechno. Benigni by si měl uvědomit, že nenatočí další Život je krásný a měl by zkusit něco jiného, hlavně už konečně jinou hereckou polohu.(26.2.2006)