Tygr a sníh

• Itálie La tigre e la neve (více)

Básník Attilio (Roberto Benigni) je lektorem na univerzitě v Římě a právě publikoval sbírku svých prací nazvanou "Tygr a sníh". Bezmezně miluje kritičku Vittorii (Nicoletta Braschi). Prakticky žije jen pro ni, dvoří se jí, pronásleduje ji na každém kroku a každou noc o ní sní. Vittorie si ho příliš nevšímá, jeho snažení přechází se shovívavým úsměvem a jen zřídka přijímá jeho neustálá pozvání. V roce 2003 odjíždí Vittoria do Bagdádu udělat rozhovor s iráckým básníkem Fuadem (Jean Reno). Během bombardování je zraněna a upadá do kómatu. Attilio neváhá ani minutu, vydává se za ní, rozhodnutý udělat cokoliv, aby svou milovanou zachránil. Snaží se pro ni zajistit lepší lékařskou péči, získat léky tam, kde není možné dostat ani aspirin, projde skrz minová pole, přejde poušť... Z obyčejného básníka se tak stává odvážný hrdina, který pro život své lásky dokáže udělat nemožné Tygr a sníh je milý příběh o obrovské vášni k životu, o síle lásky a o naději, že láska dokáže existovat a přežít i v těch nejtěžších časech. (oficiální text distributora)

Jacek

Proti Benignimu stojí špatný scénář, pokažený nejedním divácky nečitelným dějovým střihem, špatné herectví jeho partnerů (ovšem – co hrát, když scénář stojí za kulové?), vykleštěnost a trapná sebestřednost jeho vlastní režie i zjevná finanční dýchavičnost celé produkce. Dýchavičnost nepatřičná s ohledem na velkolepost záměru. Odpustil bych mnohé – skřípající scénář, „americké vojáky“ se zjevně anglickým přízvukem, digitální mouchy a ptáčky i digitální „sníh“ padající na tygra. Ale nedojemnou dojemnost a nevtipný humor odpustit nelze. Benignimu měkne mozek. ()

Narciska

Mám ráda, když je člověk věrný sám sobě, když se snaží ostatní obohacovat o svůj pohled na svět. Rukopis Roberta Benigniho je jeden z těch nezaměnitelných, jeho přístup k životu je povznášející a jeho osoba ve vás vyvolává sympatie a shovívavost, protože je zřejmé, že být v jeho blízkosti déle umí také pěkně potrápit nervovou soustavu. Je roztržitý, nenapravitelný a ve chvíli, kdy vy šílíte hněvem či umíráte strachy, on neztrácí optimismus, za který byste ho nejradši poslali někam. Když mu však dáte prostor a budete otevření k jeho pokusům, bohatě vám to vynahradí a váš život bude veselejší, a přesně takové jsou i jeho filmy. ()

Rami

Tento film mám opravdu rád. Skoro každý ho srovnává s filmem Život je krásný. Ano, oba filmy mají pár věcí společných - dva herce, lásku, válku, bláznivý styl Benigniho. Ale to je asi tak vše. Tento film je mnohem poetičtější, "současný" (nevím jak toto slůvko nahradit - prostě z něj cítím současný svět) a hlavně je komediálnější. Benigni ze sebe neustále chrlí své pocity, lásku, prostřednictvím slov a gestikulace. Herecké výkony, kamera, střih, scénář, kostými, výprava - to vše a mnohem víc vytváří téměř geniální celek. Život je krásný byl v podstatě tragikomedie (místy přehnaně naivní). Tygr a sníh je čistokrevná komediálně romantická poezie, kde hraje hlavní roli cit. Mám rád Benigniho, Rena i Braschi. Mám rád jejich filmy. Jsem nadšený, když hrají spolu. A tak dávám 5 hvězdiček (89%). ()

siloalampa

Do 40. minúty bol film fantastický. Potom nastúpil a la Roberto a ... kto ho nemá rád, nech sa naňho nepozerá. Ja mu to žeriem, je to skrátka výnimočne atypický , ale hlavne poetický cicavec. ()

Ziggy Zagg

Přemýšlím jen, co ve mě měl film vyvolat. Ke konci už to byla dost silná averze proti neustále gestikulujícímu Benignimu. Po tomto one man show ve mě zůstala pachuť zklamání. Čekal jsem vtip a poetiku, ovšem nic z toho nepřišlo. ()

tranquill

Láska překoná hory a válečná utrpení... Tragikomická až groteskní freska, které musíme odpustit spoustu věcí, ale přesto nejdůležitější je ten smysl jeho jednání... ()

kersten

Roberto Benigni mi v tomto snímku neskutočne liezol na nervy. Ta jeho pošahanosť, pomätenosť, vtieravosť...ani to neviem pomenovať. Keby dakto takto stále skákal okolo mňa, nechcela by som sa radšej ani prebudiť. Koniec síce musím pochváliť, bol pôsobivý, ale to na lepšie hodnotenie predsa len nestačí. Raz vidieť, a ďakujem viac neprosím. ()

bono22vox

Snímek Život je krásný z roku 1997 sloučil zdánlivě neslučitelné. V příběhu otce, který se před synem snaží zamaskovat pravdu o koncentračním táboře, spojil italský poklad, režisér a herec R. Benigni divokou situační komiku, melodrama i děsivé téma holocaustu. Úspěch (i Oscarový) se dostavil. Není divu, že se oceněný tvůrce pokusil danou formuli zopakovat - tedy alespoň do určité míry... Hlavní slabinou filmu je, že příliš nedrží pohromadě a viditelně se rozpadá na dvě části (poloviny). První nudí, druhá baví... ()

tančísvlky

Skutočne viac ako pekný film a hlavný hrdina tohto filmového sveta dotiahol tento svoj scenár aj réžiu do kvalitného výsledku ... ()

PeterJon

Veľmi podobné s filmom Život je krásny, snímka má iba iné prostredie. Priznám sa, Benigniho filmy mi nesedia. Jeho ukecanosť, nervozita a tá romantická naivita, kde všetko vychádza, ako on chce, zaveľa nestojí. ()

petisek

Napriek viacerým nedostatkom (slabý scénar, zlý strih, nepodarené digitálne efekty, miestami trápne komediálne Benigniho výstupy...) je "Tiger a sneh" krásnym príbehom o nesebeckej láske, ktorá prekonáva všetky problémy a životné nástrahy. Kladne hodnotím aj účinkovanie Toma Waitsa a jeho skvelú hudbu. A aby som nezabudol: Nicoletta Braschi je stále krásna a vo filme jej to sekne! ()

jafuska odpad!

ach jo, další film, na který se nedalo dívat, to, že to bylo italsy,to by mě tak nevadilo,ale co ten děj? takový zmatky ve filmu jsem už dlouho neviděla. Hodně špatný, nedoporučuji ()

Brano

Tak nepriehľadný a chaotický natočený film som už dávno nevidel. Neviem ani čo si mám o tomto snímku myslieť. Ale nebavilo ma to rozhodne. Až príliš veľa prehnanej romantiky na môj v kus. Je to len samá poézia. Bez humoru, spádu a logickosti. Nudil som sa od začiatku do konca. Navyše Benigni mi tiež zrovná nepadol do oka. ()

Filipes

Naprosto nesouhlasím. Odsuzovat nádherné věci je zločin. Nikdo jiný neumí takhle vyjádřit lásku. Jediný kdo mi skutečně nesedí je Jean Reno. Nikdy jsem ho neměl rád ale Benigni jako vždy kouzelný. Kdo se do filmu láskyplně neponořil od první minuty, tak je to hodnocení přesné. Kdo ano, ať hodnotí jako já :) ()

yatan

pekne mile naivne a nepochopene..Roberto je pre mna idealista lasky ale myslim ze uz sa mu nikdy nepodari natocit nic podobne ako Zivot je Krasny..Tiger a Sneh je o dve urovne nizsie ale aj tak vas par krat naozaj od srdca rozosmeje a dojme.6/10 ()

ZeldaZ

Naprosto nechápu názory hodnotících - Že už něco takového tady bylo? No vemte si třeba takový Matrix, který vesele vykrádá Ghost in the shell i Dark city. Nebo nekonečné pohádky o J. Bondovi? Vychází mi z toho, že když je film bezduchý, stavěný především na nenáročnosti a komerci, tak se dá strávit i po stopadesáté, ale když si někdo dá práci s filmem, který je plný lidskosti a citu, tak nedostane šanci, i když je kaz na ploše diamantu sebemenší.' ()

ariari

Natočené veľdielko, o oslave života , špikované fulghumovskou poetikou...hodnotenia oscilujú podľa toho, či to pozerali, ženy, či muži, alebo spolu.... plač nad milovanou ,ktorá má na tvári plynovú masku ...,Jean Reno ako stratený básnik no tiež paráda. ()