Tygr a sníh

• Itálie La tigre e la neve (více)

Básník Attilio (Roberto Benigni) je lektorem na univerzitě v Římě a právě publikoval sbírku svých prací nazvanou "Tygr a sníh". Bezmezně miluje kritičku Vittorii (Nicoletta Braschi). Prakticky žije jen pro ni, dvoří se jí, pronásleduje ji na každém kroku a každou noc o ní sní. Vittorie si ho příliš nevšímá, jeho snažení přechází se shovívavým úsměvem a jen zřídka přijímá jeho neustálá pozvání. V roce 2003 odjíždí Vittoria do Bagdádu udělat rozhovor s iráckým básníkem Fuadem (Jean Reno). Během bombardování je zraněna a upadá do kómatu. Attilio neváhá ani minutu, vydává se za ní, rozhodnutý udělat cokoliv, aby svou milovanou zachránil. Snaží se pro ni zajistit lepší lékařskou péči, získat léky tam, kde není možné dostat ani aspirin, projde skrz minová pole, přejde poušť... Z obyčejného básníka se tak stává odvážný hrdina, který pro život své lásky dokáže udělat nemožné Tygr a sníh je milý příběh o obrovské vášni k životu, o síle lásky a o naději, že láska dokáže existovat a přežít i v těch nejtěžších časech. (oficiální text distributora)

JohnMiller

Roberto Benigni je vynikajúci komik a svoje vtipné scénky vie zoradiť (zrežírovať) do veľmi slušnej formy. Život je krásny (1997) patrí k mojim veľmi obľúbeným filmom. Tiger a sneh síce zaváňa Benigiho recykláciou (čo určte nohým divákom vadilo) no mne to nejako neprekážalo. Zasmial som sa aj zamyslel nad filozofickými úvahami o živote. ()

sek

Roberto Benigni se pokouší podruhé vstoupit do téže řeky. Úspěch filmu Život je krásný se ale nekoná, byť se snažil vařit podle stejného receptu a ověřené schéma okořenit ještě motivy z dalšího na Oscara nominovaného filmu, Almodóvarova snímku Mluv s ní. Režisér, scenárista, představitel hlavní mužské role a manžel představitelky hlavní ženské role nabídne sice několik velmi dobrých scén, ty však nemohou vyvážit ten spekulativní, z prstu vycucaný zbytek. (50 %) ()

Carlossss

Předem bych upozornil potenciální diváky, že škatulka "komedie" je zde velice zavádějící. Roberto Benigni si zde hraje to svoje uspěchané, zbrklé a dobromyslné trdlo, ale chová se spíše tragicky než aby vyvolával salvy smíchu. Obzvláště originální mi příjde zasazení příběhu do válečné vřavy Iráku, což je v dnešní době přinejmenším odvážné. A i když je snímek spíše neutrální, stejně mi z některých situací bylo úzko. Určitě má Benigni na svém kontě lepší kousky, ale jako pěkná, poeticky laděná jednohubka je Tygr a sníh dokonalé. ()

BoredSeal odpad!

Tenhle plytký patvar je v podstatě klon předchozí průjmohrůzy ŽIVOT JE KRÁSNÝ, ale protože se režisér tentokrát neschovává za povinně vavřínové kulisy typu Druhá světová válka, koncentrák a utrpení Židů, tentokrát snadno neschopnost filmu prohlédnete. No prostě děs. Zoufalec, kterej se takhle vnucuje ženské, si zaslouží výprask a režisér tohohle filmu znásilnění ve sprchách nějaké americké věznice. ()

lilina133

Film so zopár peknými momentami vám vyšumí z hlavy, hneď ako skončí...Je to škoda??Ťažko povedať, mohlo to byť aj lepšie... ()

pakobylka

Snímek, který poetickou, tklivou a dojemnou atmosféru se záblesky jiskřivého humoru stvoří, aby ji hned vzápětí brutálně a nemilosrdně zabil - opakovaně ... znovu a znovu. Je to k zbláznění. Nemůžu dát lepší hodnocení - ani kvůli námětu. ()

neoBlast

Roberto Benigni a jeho velkorozpočtový dadaistický experiment se celkem vydařil. Vzhledem k tomu, že je toto můj druhý film tohoto italského blázna, ještě nedošlo k opotřebení, ale cítím, že je chlapec se svým excentrismem na okraji propasti (uvidíme co potvrdí až uvidím jeho další filmy). Prozatím je Tygr a sníh vizuálně přivětivá ujetina s Benignim v hlavní roli, jež úspěšně balancuje na hraně karikatury a grandiózního hereckého výkonu. 70 % ()

Koryntos

Na film Tygr a sníh jsem se hrozně moc těšila. Jenže ouha, stejný režisér, stejné hlavní role, stejná zápletka, stejná pointa, jen různé časové období děje filmů. Roberto Benigni mě sice opět dokázal rozesmát, ale jinak mě hrozně zklamal. Není nic horšího, než když autor, kopíruje svoje vlastní dílo. ()

Roseinka

Ze začátku jsem si říkala, jestli to Benigni myslí vážně. Vůbec jsem to nepobírala a ani vtipný mi to nepřišlo. Ovšem od části v Bagdádu se celý film úplně obrátil a já si to strašně užila. Už mi to připomínalo toho skvělého herce a režiséra. Možná bych tomu dala původně 3 hvězdy, ale jelikož scéna s kyslíkovou maskou a minovým polem mě rozesmála nahlas a na delší dobu, že jsem film musela stopnout, nedá mi to jinak než hodnotit 4 hvězdami. Přeci jen ne tak často mám u filmů mega výtlem. Místy to bylo samozřejmě smutné, ale únosným způsobem. A ke konci už to bylo takové roztomilé. Jinak mi to samozřejmě také nedalo trošku nesrovnávat s Život je krásný. Ale to je taková filmová pecka, že se by se to nemělo srovnávat s ničím, protože to prostě patří a bude patřit mezi top světové filmy. 6-7/10 ()

Michelle75

Někomu můžou Benigniho střeštěnosti a hraní lézti na nervy a býti trapné, ale mě naopak svým projevem okouzluje a zdá se mi originální a svůj. Je mi sympatická i účast manželky v jeho mnoha filmech, ač se jedná o malou protekci, tak jistě zasloženou, protože ona se do těch jeho filmů příjemně hodí - má charisma a kouzlo osobnosti. Tygr a sníh je o lásce, která hory přenáší. Je roztomilým způsobem neopětovaná, ale ne úplně. Benigniho ukecanost jak ji známe je zase v plném toku a když přestane mluvit jeho výraz hodně zesmutní, takže Roberto mluv a toč, protože já se bavím. A pohled na tygra v obložení sněhových vloček se nepoštěstí vidět každý den. ()

wosho

Silný a dobrý námět na inteligentní komedii. Bohužel je zpracována příliš neumětelsky, místy ba dokonce amatérsky (Benigni bude nadosmrti žít pod stínem svého geniálního Život je krásný). ()

dopita

Roberto Benigni nám předkládá podobný koncept jako ve svém nejlepším filmu Život je krásný. Jenže tentokrát se skoro až utrh ze řetězu. Divák musí bejt hodně romantická duše, aby mu to všechno zbaštil. Já mu to skoro zbaštil. Film se snaží (podobně jako již zmíněný Život je krásný) ždímat z diváka dvojí emoce: Benigni chce aby se ústa smála a zároveň oči slzely. No nevim, humoru je ve filmu dost, ale...jinak je to trochu nevěrohodný. ()

patrikus

Téměř v každém filmu jde Benignimu o život... Ani tohle není výjimka. Kromě jednoho ( Život je krásný ) to vždycky přežil. Na tenkém ledě mezi životem a smrtí, mezi humorem a trapnem, mezi komedií a dramatem.... Tak jak Benigniho známe, i když v tomto případě asi nejslabší pokus... Pro mě je to však vždy za 5 hvězd... ()

jakeer

Pokus Roberta Benigniniho o nakrútenie podobného filmu ako Život je krásny (s ktorým zožal v roku 1998 obrovský úspech) je evidentný. Avšak, treba poznamenať, že toto kúzlo opôtovne nezapôsobilo, aspoň nie na 100%. Vzorec je rovnaký - Benigni to v prvej polovici filmu rozbalí po komediálnej stránke (a že som sa nasmial), avšak v druhej polovici nastáva krutá realita vojny. Vo filme Život je krásny to zanfungovalo, tuto nie - azda preto, že ten prechod bol príliš drastický. Nie je to zlý film, ale niečo podobné som už v minulosti videl (a bolo to lepšie). ()

kolemjdouc

Film měl asi nějakou hodnotu v čase kdy byl natočen .Ale po těch letech je to jedna tragedie.Ale pro diváky se specifickými nenáročnými požadavky asi přijatelný ()

nylo

Láska a dobře volené slovo hory přenáší.....ač nedokonalé a styl ala Pierre Richard nevyhledávám, dojemně poetické ()