Tygr a sníh

• Itálie La tigre e la neve (více)

Básník Attilio (Roberto Benigni) je lektorem na univerzitě v Římě a právě publikoval sbírku svých prací nazvanou "Tygr a sníh". Bezmezně miluje kritičku Vittorii (Nicoletta Braschi). Prakticky žije jen pro ni, dvoří se jí, pronásleduje ji na každém kroku a každou noc o ní sní. Vittorie si ho příliš nevšímá, jeho snažení přechází se shovívavým úsměvem a jen zřídka přijímá jeho neustálá pozvání. V roce 2003 odjíždí Vittoria do Bagdádu udělat rozhovor s iráckým básníkem Fuadem (Jean Reno). Během bombardování je zraněna a upadá do kómatu. Attilio neváhá ani minutu, vydává se za ní, rozhodnutý udělat cokoliv, aby svou milovanou zachránil. Snaží se pro ni zajistit lepší lékařskou péči, získat léky tam, kde není možné dostat ani aspirin, projde skrz minová pole, přejde poušť... Z obyčejného básníka se tak stává odvážný hrdina, který pro život své lásky dokáže udělat nemožné Tygr a sníh je milý příběh o obrovské vášni k životu, o síle lásky a o naději, že láska dokáže existovat a přežít i v těch nejtěžších časech. (oficiální text distributora)

Delmondo

Začátek nic moc, ale když se děj přesune do Bagdádu a nabere to spád stane se z toho typická Benigniovina, která vás rozesměje a dojme zároveň. Škoda že Roberto po tomhle filmu už nic nenatočil, ta jeho hravost mi ve filmech chybí. ()

tahir

Priemer, nic viac a nic menej. Prijemny pribeh, cakal som iny zaver, tento mi nejak nesedel. Obcasny prilisny entuziazmus a ukecanost Benigniho mi v tomto pripade vadila. ()

skepticka

Veľmi podhodnotený tu na čsfd!Vynikajúca komédia o láske a šibnutom talianovi,ktorý skutočne miluje svoju bývalú ženu a je schopný čohokoľvek pre jej záchranu.Veľmi som sa pobavila pri scéne,keď je jeho milovaná u neho v byte, aj keď za ňou beží po ulici,potom čo od neho utiekla!Rozhodne je zážitok z filmu kvalitnejší,ak ho sledujete v pôvodnom znení.Ale oplatí sa pozrieť aj v preklade. ()

draxxi

Jasne, je to takova ulitla blbina, ale jednak vizualne moc prijemna, a jednak vazne krasne lidska.... Moc prijemny pokoukani... 26/6/2020 82% ()

bocy

Roztržitý profesor a koľko toho dokázal...keď niekoho chytí romantická cvíľka, tak nech si pozrie práve tento film:-) ()

Mat5

Zjavne pokus o druhý život je krásny. Tak isto ako ja keď som siahol po tomto filme :) No nie je to ono ale je to pekné, vtipné a miestami dosť silné, hlavne čo sa týka vojny v iraku. Benigniho neskutočný, nezvyčajní herecký talent a Jean Reno ako arab. Celkom dobrá talianska jazda. ()