Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Biblický romantický příběh o králi Šalamounovi ze země izraelské a princezně z nevelké země zvané Sába.

V zemi izraelské se moudrý král Šalamoun (Jimmy Smits) pokouší přijít na to, jak se stát největším světovým dodavatelem kadidla. Do malé země Sába proto posílá posla, aby zde jeho záměry oznámil. Královnu Sáby (krásná Halle Berry) ovšem jeho chamtivý plán tuze rozlítí... V tomto psychologickém dramatu o intrikách a zradě, které vychází z biblického příběhu, však samozřejmě nechybí romantická láska – Šalamoun se princeznu ze Sáby snaží svést a ona se do něj zamiluje poté, co se do jeho blízkosti dostane v přestrojení. Obsazení Halle Berry odpovídá původní biblické předloze, kde byla královna ze Sáby afrického původu. Celkově se tento televizní snímek pyšní autentickými reáliemi a příjemnou obrazovou stránkou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

Lewaso 

všechny recenze uživatele

Barevné, romantické, přiměřeně sladké i krvavé. Pohádka dle bible, ale film končí zhruba v první třetině celého příběhu o chytré královně a inteligentním královi. To, co by mělo následovat (zrození syna, jeho příjezd do Izraele a vše kolem archy úmluvy), neuvidíte... ()

Incantator 

všechny recenze uživatele

Menej známe spracovanie známeho biblického príbehu v produkcii legendárneho Dina de Laurentiis (známejšia je verzia z roku 1959). Dnešného diváka zaujme najme tým, že ide o jednu z prvých hlavných rolí Halle Berry, ktorej výkon v tomto filme sám osebe jednu hviezdičku stojí. Spôsob rozprávania príbehu je celkom dobrý, najmä prvá tretia (výprava zo Sáby, prvé stretnutie a zoznámenie so Šalamúnom) je vynikajúca a keby celý film pokračoval v podobnom duchu, zaslúžil by si takmer maximálne hodnotenie. Bohužiaľ, po kráľovninom uväznení dej upadá a sledovanie filmu začína celkom nudiť. Osobne sa mi nepáčila ani úloha kráľovnej po uväznení - kým predtým sa správala ako schopná a sebavedomá vládkyňa, potom sa z nej stalo neschopné dievča celkom závislé od rozhodnutí izraelského kráľa. Zakončenie príbehu je tiež pomerne neuspokojivé, chcelo by to pokračovanie alebo aspoň detailnejšie prepracovanie sfilmovaného príbehu. Za jedno zhliadnutie však film stojí. Biblický príbeh o Šalamúnovi by si zaslúžil veľkolepé súčasné spracovanie (nemám na mysli dobrodružno-romantický hollywoodsky blockbuster, skôr niečo na typ pôvodnej verzie za použitia súčasných filmárskych prostriedkov). Zhliadnuté v TV [MGM] [český dabing] (7.8.2012) ()

Reklama

Galerie (9)

Reklama

Reklama