Lovná zvěř (S02E02) (epizoda)

White Bear

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 42 min

Tvůrci:

Charlie Brooker

Carl Tibbetts

Charlie Brooker

Jon Opstad

Téma vězeňství budoucnosti, trestu za použití moderních technologií a z toho vyplývající před lidskou krutostí varující zdvižený prstík je ve sci-fi literatuře a umění vůbec zpracován mnohokrát a lépe. Nebylo to špatné a svým spojením trestu a šou mi to připomnělo Running Man, ale prostě oproti jiným dílům Černého zrcadla je to slabší a nudnější a tématicky mne to neoslovilo.(22.1.2018)

Manipulace, voyerství, krutost, stádnost - to je námět tohoto dílu. Oko za oko, zub za zub.... a co to udělá s námi? / Původně se mi zdálo, že tenhle díl bude nejslabší z celé série, ale nakonec jsem svůj názor přehodnotila a stejně jako Disease oceňuji nepolopatičnost a v podstatě i aktuálnost v tom, co se děje kolem nás.(26.9.2016)

Zatial suverejne najsilnejsia cast. Ten zvrat je proste pecka. Oko za oko, zub za zub dohnane do maxima. Milujem tento serial, lebo tie zavery su proste waaaa. Samozrejme aj od zaciatku to ma grady. A hlavne tato cast bola celkom naslapana, ci uz kvoli tempu, alebo atmosfere, ktora ma pohltila. Spominany koniec cez zaverecne titulky bol mrazivy. Velmi tazko sa mi v tomto serialy hladaju nejake negativa. Sice jedna vec ma s odstupom casu trochu hneva. Tento diel bol trosku kratsi ako by som chcel. Zaver mi prisiel trochu uponahlany, zrazu sa dej totalne zvrtol a nejako som s tym nestihal. Aspon tie titulky dokreslili spolocnost v ktorej sa to odohravalo. Snad sa nedozijeme takeho niecoho.(16.2.2018)

Připravte si popcorn; začínáme! Současná společnost koncept pekla již nepotřebuje, lidé sami o sobě jsou tvůrci nejhrozivějšího sysifovského pekla, kde se role vinného/trestajících znepokojivě prolínají až ztrácejí. A nejmrazivější závěrečné titulky široko daleko k tomu jako bonus. Enjoy yourself!(1.11.2016)

Tohle bylo nejlepších 42 minut mýho filmovýho života. White Bear mi úplně předefinoval pojem "napětí". Navíc má úplně všechno: skvělou atmosféru (podobnou jsem snad nikdy nezažil), napínavej děj, výborně dokreslující hudbu, kameru, nápad, skvělý herce. Na tohle bych se mohl dívat furt, hned po skončení jsem měl sto chutí pustit díl odznova. A pak znova. A ještě jednou. A zas...(15.3.2017)