Lovná zvěř (S02E02) (epizoda)

White Bear

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 42 min

Tvůrci:

Charlie Brooker

Carl Tibbetts

Charlie Brooker

Jon Opstad

Připravte si popcorn; začínáme! Současná společnost koncept pekla již nepotřebuje, lidé sami o sobě jsou tvůrci nejhrozivějšího sysifovského pekla, kde se role vinného/trestajících znepokojivě prolínají až ztrácejí. A nejmrazivější závěrečné titulky široko daleko k tomu jako bonus. Enjoy yourself!(1.11.2016)

Biely medveď je diel s doteraz najprekvapivejšou pointou. Až po jej vyzradení a následných udalostiach začneme prehodnocovať všetko doteraz videné, ale najmä sa dozvieme až ku koncu, čo nám chceli autori povedať. Opäť to nie je nič optimistické a opäť je to značne kontroverzné až do morku kostí. A znova si treba uvedomiť, že sa jedná o "čierne zrkadlo" toho, čo sa odohráva vo veľkom už dnes, i keď forma nášho sveta sa na prvý pohľad nezdá až tak prehnaná. Opak je však pravdou.(23.10.2016)

Tohle bylo nejlepších 42 minut mýho filmovýho života. White Bear mi úplně předefinoval pojem "napětí". Navíc má úplně všechno: skvělou atmosféru (podobnou jsem snad nikdy nezažil), napínavej děj, výborně dokreslující hudbu, kameru, nápad, skvělý herce. Na tohle bych se mohl dívat furt, hned po skončení jsem měl sto chutí pustit díl odznova. A pak znova. A ještě jednou. A zas...(15.3.2017)

Spoilery! Kluci z tohoto seriálu opravdu srší nápady a originalitou. Každý díl je jedinečný a většina rozhodně stojí za investovaný čas. Asi se budu znovu opakovat, ale musím ocenit vynikající nápad. Vize zvrácené budoucnosti, kde je ohavný zločinec trestaný před zraky obrovského publika formou show. Hrozně se mi začaly líbit konce jednotlivých dílů. Tvůrci to umí moc hezky zakončit. Jediná moje výtku může směřovat snad jen ke dvěma ústředním slečnám odpudivého zevnějšku. Jako kdyby nestačilo denně potkávat desítky ošklivých lidí v reálném světě. Ono to čeká na nebohého člověka i večer v seriálu.(16.10.2017)

O tomto díle se dá napsat pouze to, že se odehrává v naprosto zvrácené společnosti. Kdybych měl napsat cokoliv konkrétnějšího, tak by to byl spoiler, protože v tomto díle se vyskytuje největší plot-twist od dob první série Hry o Trůny. První část se odehrává ve velmi originálním post-apo světě a druhou část bych nejlépe popsal slovem drsná. Protože to ona je. Krutá, nemilosrdná, nechutná a hodně drsná.(14.1.2017)