Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série)

Lovná zvěř (S02E02)

(epizoda)
  • Velká Británie White Bear

VOD (1)

V části Lovná zvěř se mladá žena jménem Victoria probudí v domě, který vůbec nepoznává. A co hůř, nepamatuje si nic ze svého života! Zmatená a rozrušená vyjde ven na opuštěnou ulici. Klepe na dveře, ale nikdo neotvírá. Za oknem však zahlédne pohyb, a tak vzhlédne a spatří mladou rodinu - otec rodiny ji natáčí na svůj telefon. Do ulice přijíždí auto, zastaví a vystoupí z něj nějaký muž. Victoria se vydá jeho směrem, když v tom si všimne, že muž drží v ruce zbraň a míří na ni. Victoria utíká pryč. Z domů vycházejí lidé a natáčí si ji. Za rohem narazí na Damiena s Jem, kteří spolu s ní hledají útočiště na pumpě. Muž s pistolí se snaží dostat dovnitř. Mezitím se venku shromáždila skupina lidí, která vše nahrává na své mobilní telefony. Muži s pistolí se podaří rozbít sklo, hrne se dovnitř a Damien se ho snaží zastavit. Victoria s Jem sledují rvačku, Damien se snaží utéct, ale je postřelen a umírá. Dívkám se však podaří uprchnout. Jem vysvětluje Victorii, že podobné věci se dějí už několik měsíců - začal být vysílán jakýsi signál, který proměnil většinu populace v tupé šmíráky. Tato apatie umožňuje ostatním dělat co se jim zlíbí, zkrátka stali se z nich 'Lovci', jak jim Jem říká. A loví lidi, jako jsou ony dvě. Dívky se rozhodnou vysílač zneškodnit, jenže zvládnou to? A skončí to tím? (HBO Europe)

hrumsrt

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná překvapivě, ale poprvé jsem se u tohoto seriálu nudil a následně fakt i trpěl.. Úvod, kdy se žena probudí v cizím domě a dezorientovaná nechápe proč všichni lidé mají v ruce telefon a kromě natáčení nedělají nic jiného. Nakonec dochází k jakémusi procesu, který se vyvine až k téměř linčovaní... Hlavní hrdinka je děsná, ubrečená zmatená kráva. Leč závěr byl zajímavější a dostatečně znepokojující, tak přes neustále projevy otravné hlavní hrdinky se nešlo odprosit od znechucení. Vůbec ani nejsem nadšený, jakým způsobem se pracovalo na vztahu mezi těmi ženami, a jak je ovlivnil kterýkoli muž, který se v příběhu objevil. Zase jen přiživovali dojem ukřivděný holčičky, která jak samozřejmě vyjde na jevo je tou špatnou. Nelíbilo se mi to! ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mě zatím nejslabší díl obou sérií. Další direkt současné společnosti nezafungoval. Mladá žena se dezorientovaná probouzí ve zřejmě cizím domě. Rozrušená, neznalá souvislostí vychází na opuštěnou ulici. Vzápětí přijíždí auto, vystupuje muž a začne po ní střílet. Zoufalá utíká a nechápavě sleduje lidi, kteří vylézají „z děr“ a vše si nahrávají na své mobilní telefony. Otravná hlavní postava, nevtahující režie, snaha o údernost, myšlenka zajímavá, ale jednoduše mě nezasáhla. ()

PetrPan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavní  postavu jsem nenáviděl dřív než jsem se o ní dozvěděl vše, a tak jsem jí ten osud vlastně celou dobu přál, ale vůbec bych se nezlobil, kdyby se to nějakou shodou okolností posralo úplně pro všechny.  Díky tomu vlastně vynikající povídka, která nám neplní zvrhlá přání, tak jak bychom chtěli, ale protože ten lid to žádá. ()

Lacike

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemám rád tento koncept, keď sa celý čas deje niečo totálne WTF (najviac to pripomína šialený a rovnako nefunkčný Lov s Betty Gilpin) a na konci príde pointa, ktorá nie že dodá tomu všetkému nový rozmer, ale dodá tomu konečne nejaký prvotný zmysel. A to je pre mňa už neskoro. Už ma to proste stratilo. No a so samotnou pointou rozhodne súhlasiť tiež nemôžem. Keď toto budú ľudia robiť netvorom, tak sa postupne stanú rovnakými netvormi. 4/10. ()

honajz2

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILER Je to divná epizoda. Zpočátku se v tom strašně okatě rýsovala jedna myšlenka (která by ale byla podaná poněkud křečovitě), ale nic víc, jenže ta závěrečná pointa to celé posunula dál. To je fajn, kdybych aspoň věděl, co přesně mi to chce říct a nebyly to jen nahodile pohozené otázky, na které se režisér bál nějak odpovědět. Je to adekvátní trest za brutální vraždu dítěte? Na jednu stranu může působit krutě, na tu druhou stranu si v její roli představte třeba... Babiše, ať zůstanu doma a nemusím zacházet do naprostého extrému. Kolik lidí by šlo dobrovolně pískat a psychicky ho mučit? Kdo všechno by takový trest schválil? Navíc ani netuším, jestli režisérovi šlo jen o alternativní a možná účinný trest pro "lidské zrůdy" nebo jestli navázal na to, co se tam rýsuje na začátku a ukazuje, že jsme vlastně všichni zrůdy, které baví sledovat cizí utrpení? Opět se nabízí otázka, jak moc je to u tohohle případu adekvátní a opět to je poměrně křečovitě podané. Navíc s tímhle zvratem to fakt má přepálenou stopáž (ale kdyby to zůstalo jen u jedné myšlenky jako na začátku, mohl by z toho být i příjemný celovečerní horor, který něco jednoduchého předá a na bůhvíco si nehraje) a vadí mi i to, že ani není vysvětleno, jak dlouho ta ženská si bude svůj trest odpykávat. Měsíc? Zbytek roku? Být to pořádně dotažené, mohlo by to být super. Jenže není a tak to zůstává nevyužité a ne zrovna povedené. 3* ()

• Charlie Brooker uviedol, že mal nápad, ako nechať pokračovať túto epizódu do filmu, v ktorej by technológia tu znázornená zlyhávala. Film nakoniec realizovaný nebol a pôvodné miesto natáčania už ani neexistuje. (Arsenal83)
  • Pôvodný scenár mal byť čisto o téme prežitia. Avšak Charlie Brooker na poslednú chvíľu vymyslel zvrat. (Arsenal83)