Lovná zvěř (S02E02) (epizoda)

White Bear

Charlie Brooker

Jon Opstad

Zvuk:

Jim Goddard

"White Bear Justice Park"? Veľmi originálna satisfakcia. No a tá "položená" otázka Vs odpoveď. Hm ... kiež by bola možná, takáto "odplata" v rámci zákona. Nech si každý na vlastnej koži, prežije to čo spôsobil. Mnoho zlých ľudí, má obrovské šťastie, že nežijeme v stredoveku, pričom práve morálna stránka dokáže v mnohých prípadoch zachrániť život práve tým, ktorý si to zaslúžia úplne najmenej. Veľmi originálne ..(27.2.2018)

Konečně díl ve stylu, v jakém jsem očekávala, že celý Black Mirror bude. Od začátku až do konce provází epizodu luxusní atmosféra, která mi nahání husí kůži ještě teď. Je sice pravda, že mi občas "bezejmenná postava" Lenory Crichlow se svým neustálým kňouráním lezla na nervy, v tomto kontextu bych ale samozřejmě žádné jiné než hysterické chování nečekala. Samotný závěr pak absolutní pecka, na to snad můžu jenom říct, že kdyby to tak fungovalo v reálném životě, vůbec by mi to nevadilo.(3.8.2019)

SPOILERY! Zlatá, pro někoho pomyslná, boží spravedlnost. Tohle "oko za oko, zub za zub" je totiž ve výsledku celkem hnusný. Tak schválně, kdo všechno z těch co po ní hodili kamenem byl bez viny? Nikdo. Ano, tý "typky" jsem litoval. Přece jenom, tohle život té malé holčičce nevrátí, ale naopak ukojí spousty podobně deviálních lidí, kteří se následně podílejí na jejím utrpení. Jenže způsob jejího utrpení, který byl odrazem jejího činu, byl ve sví podstatě dost cool a proto jsem se i přes svůj morální alarm velmi dobře bavil.(13.2.2017)

Spoilery! Kluci z tohoto seriálu opravdu srší nápady a originalitou. Každý díl je jedinečný a většina rozhodně stojí za investovaný čas. Asi se budu znovu opakovat, ale musím ocenit vynikající nápad. Vize zvrácené budoucnosti, kde je ohavný zločinec trestaný před zraky obrovského publika formou show. Hrozně se mi začaly líbit konce jednotlivých dílů. Tvůrci to umí moc hezky zakončit. Jediná moje výtku může směřovat snad jen ke dvěma ústředním slečnám odpudivého zevnějšku. Jako kdyby nestačilo denně potkávat desítky ošklivých lidí v reálném světě. Ono to čeká na nebohého člověka i večer v seriálu.(16.10.2017)

Mnozí lidé by si něco takového jistě přáli, ale dokonce už dnes nic takového možné není ..protože lidí, co by danou věc považovali za nehoráznou krutost proti základním lidských právům ..je naštěstí více. No a v díle není žádný argument, proč by se to mělo změnit. Z mýho pohledu je tedy díl přehnaně / nespravedlivě pesimistický a navíc vybočuje z hlavního tématu celého seriálu, kterým mají být obavy z technologického pokroku. Není mi jasné, jak by možnost vymazání paměti měla způsobit morální úpadek lidstva... Jinak mně to tedy takovej neočekávanej zvrat na závěr nepřipadal ...mnohem více jsem byl třeba překvapenej u zombie dílu v třetí sérii, kde zas lidi psali, jak to bylo předvídatelný..(16.9.2017)