Lovná zvěř (S02E02) (epizoda)

White Bear

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 42 min

Carl Tibbetts

Charlie Brooker

Jon Opstad

SPOILERY! Zlatá, pro někoho pomyslná, boží spravedlnost. Tohle "oko za oko, zub za zub" je totiž ve výsledku celkem hnusný. Tak schválně, kdo všechno z těch co po ní hodili kamenem byl bez viny? Nikdo. Ano, tý "typky" jsem litoval. Přece jenom, tohle život té malé holčičce nevrátí, ale naopak ukojí spousty podobně deviálních lidí, kteří se následně podílejí na jejím utrpení. Jenže způsob jejího utrpení, který byl odrazem jejího činu, byl ve sví podstatě dost cool a proto jsem se i přes svůj morální alarm velmi dobře bavil.(13.2.2017)

Připravte si popcorn; začínáme! Současná společnost koncept pekla již nepotřebuje, lidé sami o sobě jsou tvůrci nejhrozivějšího sysifovského pekla, kde se role vinného/trestajících znepokojivě prolínají až ztrácejí. A nejmrazivější závěrečné titulky široko daleko k tomu jako bonus. Enjoy yourself!(1.11.2016)

Biely medveď je diel s doteraz najprekvapivejšou pointou. Až po jej vyzradení a následných udalostiach začneme prehodnocovať všetko doteraz videné, ale najmä sa dozvieme až ku koncu, čo nám chceli autori povedať. Opäť to nie je nič optimistické a opäť je to značne kontroverzné až do morku kostí. A znova si treba uvedomiť, že sa jedná o "čierne zrkadlo" toho, čo sa odohráva vo veľkom už dnes, i keď forma nášho sveta sa na prvý pohľad nezdá až tak prehnaná. Opak je však pravdou.(23.10.2016)

Manipulace, voyerství, krutost, stádnost - to je námět tohoto dílu. Oko za oko, zub za zub.... a co to udělá s námi? / Původně se mi zdálo, že tenhle díl bude nejslabší z celé série, ale nakonec jsem svůj názor přehodnotila a stejně jako Disease oceňuji nepolopatičnost a v podstatě i aktuálnost v tom, co se děje kolem nás.(26.9.2016)

Spoilery! Kluci z tohoto seriálu opravdu srší nápady a originalitou. Každý díl je jedinečný a většina rozhodně stojí za investovaný čas. Asi se budu znovu opakovat, ale musím ocenit vynikající nápad. Vize zvrácené budoucnosti, kde je ohavný zločinec trestaný před zraky obrovského publika formou show. Hrozně se mi začaly líbit konce jednotlivých dílů. Tvůrci to umí moc hezky zakončit. Jediná moje výtku může směřovat snad jen ke dvěma ústředním slečnám odpudivého zevnějšku. Jako kdyby nestačilo denně potkávat desítky ošklivých lidí v reálném světě. Ono to čeká na nebohého člověka i večer v seriálu.(16.10.2017)