Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

klukluka

Další díl, který se zabývá konkrétní jednotlivostí namísto vynálezu, který by poznamenal uspořádání a fungování celé společnosti. Leda že by měli pejsci tu apokalypsu, která visela ve vzduchu, kompletně na svědomí..? To tady ale nezaznělo a z děje se to taky nedalo odvodit. Primitivní story, ale po technické stránce dokonale zvládnutá. ()

pekarekoto

Čítam kritiku. Ako sa Black Mirror začína opakovať. Ako sú témy podobné. Ako neprichádza s ničím novým. Potom nám Black Mirror naserviruje jeden z najosobitejších dielov, Metalhead, s monochromatickými farbami. Minimalistický, napínavý a mimoriadne kvalitne a umelecky natočený. Časť s domom do ktorého sa dostane robotický pes, šplechnutie farby, nôž rýpajúci do steny a záver so štartovaním auta... Znepokojivé husle. Celá tá beznádej, zúfalstvo, strach... Špičkový herecký výkon hlavnej postavy... Výsledok? 59%! Takmer samá kritika. Podla mna sa jedná o jeden z najlepších dielov seriálu vôbec. Proste top! ()

Víteček

Jasně nejhorší díl celého Black Mirror. Postrádá to jakýkoliv zvrat, ale hlavně to nemá žádnou pointu a to je něco, co obvykle od filmu/seriálu čekám. Možná by to trochu fungovalo jako část ustáleného světa, jak nějaké vedlejší epizodka s již dříve ustáleným světem. Takhle je to úplně o ničem a bylo mi to celé úplně ukradené. Samoúčelná černobílost neměla vůbec žádný význam, není ničím ospravedlněná a ani v nejmenším jsem ji neocenil. Hafan byl ale fajn a klidně bych si pořídil. ()

kocik1

Uniknout vyspělé inteligentní technologii nelze. Útočí na nás ve výlohách, v reklamách, v našich přáních, všude. A jednou se možné vytrhne ze řetězu. Není pes jako pes, i když každý se chová tak, jak jsme si ho vychovali. I mně přišla tahle povídka svou přímočarostí trochu slabší. Ale myšlenku a nosné téma měla. Fujtajbl. Doma už nechci mít ani jezevčíka. ()

jackalsc

Taky absolutně nechápu zdejší komentáře. Bylo to kratší, než obyčejná epizoda, ale za to nadupanější. A to není vůbec zlé. Zajímavý nápad, dobré provedení, černobílost vhodně zvolena, napětí gradující. Ti co píšou, že bez pointy, tak bych možná příště věnoval zvýšenou pozornost v označeních jednotlivých epizod. V závěru si jednu chvílí říkáte proč, a o chvíli později už víte proč :D Nemám proti tomuto žádných výtek. Byla to jízda. ()

• Táto epizóda je čiernobiela, pretože najdôležitejšou „rasou“ na Zemi sú teraz v tomto postapokalyptickom scenári psy, ktoré majú byť farboslepé. Toto je však bežný omyl. Psy vidia farby, len ich vidia tlmene. (Arsenal83)