Rajské údolí

Paradise Canyon

Western / Krimi

USA, 1935, 52 min

• Mol

TELL ME ABOUT YOUR-SELF! WELL, IT'S NOT MUCH TO TELL. I'M JUST A COWBOY WRESTLE FROM PLACE TO PLACE!!! Další z milionu béčkových snímků z třicátých let od nízko nákladové společnosti Lone Star. Všechny tyhle filmy jsou jako přes kopírák. Jediný důvod co mě k nim táhne je nesmrtelný John Wayne. I když stále nechápu jak po velkofilmu the Big Trail mohl tolik let točit tohle. Jestli na mě něco v tomto filmu zapůsobilo, tak rozhodně akce, kde John utíká před pronásledovateli a zmate je tím, že se schová za bok svého koně a potom s ním skočí z útesu do vody, kterou oni následně prohledávají. Jak bych si tady u toho nemohl nevzpomenout na poslední výstřel. Jinak zbytek scénáře tupý jako lešeňová trubka a až se dostanete ke scéně, kde jde John zatknout Curlyho, tak se budete chytat za hlavu ještě příští přestupnej rok.(22.3.2016)

John Wayne je vyslán, aby v "přestrojení" vyřešil jeden případ, kde navíc nebude chybět ani nějaká ta pěkná žena. Jednoduchý příběh, který prostě staví na tom, že byl Wayne tak oblíbeným hercem. Co si budeme povídat, ono to celkem stačí a tenhle legendární herec utáhnul v podstatě cokoli. Scéna s automobilem je ale velmi dobře nafilmována.(10.2.2015)

• ilclassico

Příšerně natočený film, no aspoň se zasmějete. V rámci žánru za 1,5.(18.9.2018)