Pán času - Série 9 (2015) (série)

The Husbands of River Song (S09E13)

(epizoda)
Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama
Velká Británie, 2015, 56 min

Milano33

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prekrásny špeciál! Príbeh je krásne rozdelený na dve časti, tá prvá je skôr taká komediálne ladená, do značnej miery sa nesie v klasickom duchu dobrodružstiev, na ktoré sme u Doctora v spoločnosti s River zvyklí. Dej je dosť svižný, hravý a je z neho cítiť dušu. Nechýbala ani poctivá dávka akcie popretkávanej všetkými tými dobrodružstvami, i o porciu kvalitného humoru bolo taktiež predom postarané, a dokonca aj trošku tej nežnej romantiky okúsime. Chémia medzi Capaldim a Kingston bola nesmierne iskrivá a práve ich interakcia bola hlavným strojcom zábavy. Doctor sa tváril, že River nepozná a len tak letmo a opatrne jej naznačoval, že on je Doctorom. Tá scéna v TARDISe sa poriadne podarila. Druhá časť je v zase velice emotívna, pekne si zaspomíname nad starými dobrými časmi a taktiež nahliadneme do bolestivej budúcnosti, ktorá na River ešte len čaká. Tieto pohnutlivé pasáže čerpajú silu práve z nostalgie a krásy ich vzťahu. Doctor a River si doprajú jeden celý večer pre seba, nad ktorým debatujú popritom, ako sa nechávajú unášať emóciami. Tieto posledné momenty dojímajú až k slzám, ide o veľmi silnú rozlúčku, kedy dávame už navždy zbohom River Song. Do toho môžme počuť čarokrásnu melódiu vetra, ktorý harmonizuje okolie. Bolo to skutočne smutné a nádherné zároveň. Týmto sa krásne zacyklí dlhobudovaný Riverin kruh, jej story arc dospel ku koncu. Na tejto epizóde neskutočne oceňujem to, ako sa v priebehu deja vyvíjala. Došlo k zmene nie len žánru, ale i  celkového tónu. Zo situačnej komédie sa nakoniec stál romantický doják. ()