Reklama

Reklama

Pán času - Série 11 (2018) (série)


Rosa (S11E03)

(epizoda)

Recenze (6)

versus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sakra, tak toto ma normalne dojalo. Clovek caka, ze na zemi budu zase robit sarapatu nejaki mimozemstania a ono je to trochu inak. Velmi grandiozny prostrednik vsetkym, ktori nedavaju rasove zlozenie spolocnikov okolo doktorky a fakt, ze je v tejto serii doktorom zena. Bam! ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nechcel som to pri prvej epizóde riešiť, ani zmieňovať, ale prvá vec, ktorá udrie do očí je práve tá farebná a rôznorodá zmesica postáv, v tomto prípade bola politická korektnosť tlačená až príliš nasilu. Ale hovoril som si dobre, neriešim, pokiaľ budú postavy dobré napísané, nebudem mať s tým problém, zatiaľ však musím povedať, že ma spoločníci ničím nezaujali. Možno to je tým, že je ich tak veľa a scenár im zatiaľ nedovoľoval sa prejaviť. Tu sa však začínajú viacej prehlbovať moje obavy, že to bolo čisto politické rozhodnutie, a ja politiku vážne nerád. Ja plne chápem, že rasizmus je zlý a treba ho vždy a všade odsúdiť. Spracovanie tejto citlivej témy bolo docela fajn, príbeh síce bol taký fádny, ale aspoň silný zver to udržal nad vodou. ()

Reklama

Dan9K 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Taková edukativní epizoda. Už jsem se chystal kritizovat to, že Doctor Who začíná až moc připomínat Návrat do budoucnosti honbou za napravováním minulosti, ale naštěstí to elegantně vyřešili naplněním osudu. Je to jiný přístup než byl v předchozích sériích, kde se s časovými paradoxy nešetřilo, ale vždycky se to aspoň zmínilo a dodalo se něco o "timey wimey" věcech. Rovněž kvituji vybrané téma. Jednak je tím zdůvodněn a ospravedlněn multi-kulti casting a druhak je to opět zcela jiný přístup než byl v předchozích sériích. Už v minulosti byla po boku Doctora černoška a pořád jsem si říkal, že je přece blbost, jak ji i ve vzdálenější minulosti berou celkem normálně, maximálně se prohodila jedna poznámka z úst samotné černé Marthy, že to možná bude problém. Zde se, i díky akcentaci tohoto tématu do samotného příběhu, vyskytuje mnohem reálnější zobrazení tehdejší reality a je to prostě mnohem lepší. Otázka je ovšem, že by to tak mělo být pokaždé a seriál to asi nepotřebuje řešit každou druhou epizodu. Jen mě děsí fakt, že je z tohoto seriálu prostě cítit stále citelněji politický levicově liberální aktivismus a jen doufám, že s tím budou aspoň trochu šetřit. Fakt, že mimozemská Doctorka žijící tisíce let, je morálním vzorem pro současnou společnost a je zcela v souladu s aktuálním politickým směřováním západních evropských elit (přestože by Doctor/ka měla být seznámena a ovlivněna nepřeberným množstvím politických, morálních a jiných hodnot minulých budoucích, pozemských i mimozemských), je podobně (ne-li více) trapný, jako vyvážení americké demokracie a morálky do středověkých vesnic rozesetých po Galaxii ve Hvězdné bráně. ()

sirien 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak se někomu může podařit zpracovat tohle téma nudně? Plus ten politicky laděnej záporák bylo co za WTF? SF má fungovat jako hyperbola nebo myšlenkovej experiment, ne jako výmluva pro rvaní politický agitky lopatou do chřtánu. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda s cestou do minulosti, pokaždé pro mě zážitek. Zde silný příběh, akorát zápletka kolem něj mi přišla slabá. Ačkoliv si myslím, že Krasko se ještě objeví. A pak by to mohlo dostat zcela jiný rozměr. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama