Pán času - Série 12 (2020) (série)

Orphan 55 (S12E03)

(epizoda)
Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama
Velká Británie, 2020, 46 min

colin

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nepoznávám svět, který zde sleduji. Děcka si dělaj co chtěj, skládaj krabičky, stavěj základny v zakázaných oblastech. Na druhou stranu snad všechny společnice neposlouchaly svého Doktora. Možná, že jinde mi to tolik nevadilo. Dokážu si téma 3. epizody představit více propracovanější a logičtější, ucelenější, vzhledem k námětu. Není tu nic, z čeho by člověk žasnul. Pohodová Rose, ukecaná a trefná Dona, možná zasněná Amy nebo pohotová Klára. Nic. Možná je tento díl opravdu Sirotek ve svém Univerzu. Kéž by. Poznam po skončení série (nebo celého Doktora), k čemu to vše bylo, zda v tom byl nějaký plán a dějová linie. ()

Sadova302b50

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Škoda, rozjezd této epizody byl celkem slušný (ba i trochu vtipný), a potvory se mi hodně zamlouvaly. Jenže snímek nakonec trestuhodně selhal, a to ve snaze vybudovat napětí. Tím jak scenárista neustále přidával další a další motivy a důvody, jak situaci hrdinům znesnadnit, vyrobil dost nepřehlednou, občas nelogicky působící kaši. Navíc tím, že i v rámci postav honí mnoho zajíců, neumožní divákovi, aby si k postavám vytvořil pouto a všechny figurky v příběhu mu mohou být de facto ukradené (trochu to připomíná problém aktuálních společníků - na to, jak velký nesou potenciál, jsou zatím dost chabě zpracovaní). Je to neuvěřitelné, ale epizodě seriálu Pán času dávám pouze jednu hvězdu. ()

imaginer21

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po nadějně slušném rozjezdu s první dvojepizodou zase sešup na to nejhlubší doktoří dno. Tohle už nemá snad s Doktorem nic společného, krom Tardis a sonického šroubováku. Moffat uměl alespoň v divákovi udržet napětí v tempu, vhodném načasování ve vykládání karet na stůl a občasném dávkování zdařilých časových prolínaček, takže i když šlo o blbost, člověka bavil způsob vyprávění. Tady jde všechno do kytek už se samotným námětem, humor tatam, charizma kohokoliv (je-li nějaké) absolutně zabito příšernými dialogy, které by dokázal napsat i puberťák s cigárem na záchodě, když se zrovna ulejvá z hodiny matiky. Deset let si Dr. Who držel laťku vysoko jako máloco a stačila výměna scénáristy a všechno tak důkladně budované se sesypalo jak domeček z karet. To tam nikdo z BBC nemá dost soudnosti, aby tohle zarazil, najal pořádné talenty a zvedl to z úplného dna aspoň k oceněníhodnému průměru: Dvě hvězdy jen za Jodie, ta se snaží, i když v tomhle díle fakt ani její síly nestači. ()