Orphan 55 (S12E03) (epizoda)

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Segun Akinola

Kostýmy:

Ray Holman
  • Sadova302b50

Škoda, rozjezd této epizody byl celkem slušný (ba i trochu vtipný), a potvory se mi hodně zamlouvaly. Jenže snímek nakonec trestuhodně selhal, a to ve snaze vybudovat napětí. Tím jak scenárista neustále přidával další a další motivy a důvody, jak situaci hrdinům znesnadnit, vyrobil dost nepřehlednou, občas nelogicky působící kaši. Navíc tím, že i v rámci postav honí mnoho zajíců, neumožní divákovi, aby si k postavám vytvořil pouto a všechny figurky v příběhu mu mohou být de facto ukradené (trochu to připomíná problém aktuálních společníků - na to, jak velký nesou potenciál, jsou zatím dost chabě zpracovaní). Je to neuvěřitelné, ale epizodě seriálu Pán času dávám pouze jednu hvězdu.(22.1.2020)

Díl docela ušel než to přešlo na tu přednášku o tom globálním oteplování, poslední několik minut dokázalo strhnout celkem obstojnou epizodu na horší průměr. A vůbec nechápu co měl být ten pokus o nějaký napětí mezi Ryanem a tou holkou, která už ani nevím jak se jmenovala, zbytečnost..(17.1.2020)

• imaginer21

Po nadějně slušném rozjezdu s první dvojepizodou zase sešup na to nejhlubší doktoří dno. Tohle už nemá snad s Doktorem nic společného, krom Tardis a sonického šroubováku. Moffat uměl alespoň v divákovi udržet napětí v tempu, vhodném načasování ve vykládání karet na stůl a občasném dávkování zdařilých časových prolínaček, takže i když šlo o blbost, člověka bavil způsob vyprávění. Tady jde všechno do kytek už se samotným námětem, humor tatam, charizma kohokoliv (je-li nějaké) absolutně zabito příšernými dialogy, které by dokázal napsat i puberťák s cigárem na záchodě, když se zrovna ulejvá z hodiny matiky. Deset let si Dr. Who držel laťku vysoko jako máloco a stačila výměna scénáristy a všechno tak důkladně budované se sesypalo jak domeček z karet. To tam nikdo z BBC nemá dost soudnosti, aby tohle zarazil, najal pořádné talenty a zvedl to z úplného dna aspoň k oceněníhodnému průměru: Dvě hvězdy jen za Jodie, ta se snaží, i když v tomhle díle fakt ani její síly nestači.(14.1.2020)

• colin

Nepoznávám svět, který zde sleduji. Děcka si dělaj co chtěj, skládaj krabičky, stavěj základny v zakázaných oblastech. Na druhou stranu snad všechny společnice neposlouchaly svého Doktora. Možná, že jinde mi to tolik nevadilo. Dokážu si téma 3. epizody představit více propracovanější a logičtější, ucelenější, vzhledem k námětu. Není tu nic, z čeho by člověk žasnul. Pohodová Rose, ukecaná a trefná Dona, možná zasněná Amy nebo pohotová Klára. Nic. Možná je tento díl opravdu Sirotek ve svém Univerzu. Kéž by. Poznam po skončení série (nebo celého Doktora), k čemu to vše bylo, zda v tom byl nějaký plán a dějová linie.(14.1.2020)

• RoyBatty444

Odkaz je jasný, ale ako to spracovali je biedne.(21.1.2020)