Žoldáci spravedlnosti

Mercenary for Justice

Žoldnieri spravodlivosti

Drama / Akční

USA / Jihoafrická republika / Aruba, 2006, 93 min

Myslím si, že Stevenovi tak docela nesedí tyhle překombinované příběhy, jelikož jeho nejsilnější stránkou je, když může někomu pořádně rozlámat ruce a nakopat kušnu - a v těchto rádobysložitých historkách jeho největší filmově-fanouškovské zbraně zkrátka nemají vždycky šanci zcela vyniknout. S podivem ale je, jak se nakonec celý snímek vyvrbí, jelikož ještě při přepadení věznice jsem si říkal, že tyhle příběhové motanice tvůrci opravdu trochu přepískli. Nakonec se ale vše podaří vysvětlit a zdůvodnit a řešení všech propletenců je elegantní. Samozřejmě, že ani tento pozitivní fakt nezabránil scenáristům v tom, že některé postavy donutili jednat jako naprosté blbce, ale přesto film v druhé polovině docela dobře šlapal. K tomu všemu se do snímku navíc probojovala také téměř identická kopie Catherine Zeta-Jones, což potěší každé trochu uznalé divácké oko. Přeci jen mám ale výtku - je velká škoda, že Steven vyměnil poctivou držkovku za samopaly a bouchačku. Dle mého názoru je gró jeho kvality v jednoduchém, leč silném příběhu (nejlépe cesta za pomstou a znovunastolením spravedlnosti) a perfektně sehraných aikido-končetinách. Jinak ale hlavní záporák skončí velmi stylově a s notnou dávkou (pohříchu ne jeho) černého humoru.(2.10.2011)

No docela jsem čuměl, jak režisér se s ničím nesral a po hlavě skočil do tohohle filmu s akcí, která se na začátku přežene jak vítr a pak se přižítí samotný Steven, který jako uragán umlátí svým aikidem docela rázně pár rádobybojovníků, jenže proti umění slavného Stevena to prostě nemá a tak všichni dopadnou pěkně na prdel. Parádní akce, která nenudí, a že k v tom hraje Steven Seagal jen dokazuje, že jeho jméno opět začíná mít zvuk a opět si ho začínám všímat, protože tenhle film je i když po příběhové stránce horší jak průměr, tak po té akční naprostá paráda. Steven Seagal dokonce udělá více jak pár pohybů a dokonce i kopne. Takže tuková minulost je nakonec tatam! :)(18.3.2008)

• OG_Swifty

Ač jsem velkým fandou Stevena Seagala, tohle si do své filmotéky asi nezařadím... Stárnoucí Steven pomalu vyměňuje svoje smrtelné údery za pistoli s tlumičem, ale stejně tomu chybí něco, co nechybělo třeba v Přepadení v Pacifiku. První půlku filmu jsem tak nějak prospal (doteď nechápu, jak přišla CIA na tu banku) a druhá pomalu ale jistě většinu děje vysvětlila. Nesmyslný teleport Stevena z auta agenta CIA do dodávky, nesmyslné zlikvidování policejních posil jedním kinder vajíčkem anebo tajné montování bomby na auto jednoho je záporáků. Prostě to není ono, jedna hvězda za to, že to je Seagal, druhá hvězda za celkem příjemný přestřelky v bance a letním sídle. Ačkoliv Maxine byla kočka, už to na třetí hvězdu nedotahuje - působila na mě spíš jako postavička z počítačový hry pro mladý honiče.(27.1.2013)

Příběh je takový trochu dost zamotaný, docela jsem se ztrácel v tom, kdo s kým, proti komu, proč a za co/kolik, ale tak nějak mi to bylo i jedno. Překvapí nasazení filmu od samotného začátku (bojová akce s tanky, vrtulníky atd.) i když spousta věcí (přepadení ochranky francouzského velvyslance a jeho samotné unesení) je tak logicky pofidérní, až k smíchu. Ale Seagal se s tím pořád nesere, mlátí lidi s ksichtem v záběru a sekunduje mu hezká slečna. Takže... Osmdesátky ani devadesátky se nevrátí, takhle to alespoň stačí. 2.5*(22.12.2017)

Zajímavé že film m á 90 minut a já viděl jen 70 minut filmu..vážně zajímavé.. no nic zpátky k filmu. Začátek mě celkem nudil málo akce, libila se mi bitka se Seagalem na hajzlech jak to tam celý rozmlátil a týpkovi zlámal kosti, libily se mi přestřelky na konci a hláška ,,špatně zaparkoval". Jinak průměr s odřenýma očima.(21.1.2014)

• - Natáčení probíhalo v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (Terva)

• - V úvodnej prestrelke sa objavujú tie isté zabitia francúzskych vojakov nasnímané len z iných uhlov. (johnsnow)

• - V scéne na záchodoch vytiahne protivník na Johna Seegera (Steven Seagal) zbraň, ktorú drží striedavo raz v ľavej a dvakrát v pravej ruke. (johnsnow)