Žoldáci spravedlnosti

Mercenary for Justice

Žoldnieri spravodlivosti

Drama / Akční

USA / Jihoafrická republika / Aruba, 2006, 93 min

Žoldáci spravedlnosti jsou dalším filmem Stevena Seagala, který režíroval Don FauntLeRoy a musím říct, že se jedná o jeden z nejleších Seagalových filmů poslední doby. Začátek je trochu chaotický, pak ale začíná skvělá akční smršť. Děj je i přesto velmi dobrý a Seagal ještě pořád dobře kope, takže nechybí ani dobré souboje. Ve filmu je i pár vtipných hlášek a herci ve vedlejších rolích byli celkem dobří. Objektivní kvalita 65%.(19.3.2008)

Tentokrát mi Štefanova akčná nemohúcnosť, v rámci ktorej sa zmohol iba na demonštráciu pár pohybovo nenáročných aikiďáckych techník kupodivu zvlášť nevadila a Žoldnieri spravodlivosti mi odsýpali vcelku plynule. Seagal tu bol vlastne skôr iba do počtu, rovnako ako postava jeho kamarádíčka, priblblo sa ksichtiaceho a trápne vtipkujúceho Bulldoga, dostávajúceho pred kamerou zbytočne veľa priestoru.(2.2.2018)

• Real Tom Hardy

"I DON'T TOUCH A GUN. AND GUNS DON'T TOUCH ME. THAT'S WHY I'M STILL ALIVE." ---------- Čistokrvná nevybočujúca seagalovka, od ktorej keď vieš, čo čakáš, tak to aj presne dostaneš, bez akejkoľvek výnimky a až do poslednej minúty. Či to mnohým s odstupom času stačí je však vec druhá. A aj keď to nebolo zas tak dávno, nostalgia u mňa fungovala a vydupkala si aspoň tie dve hviezdy.(4.2.2018)

• Shit

Steven sice mírně zhubnul, takže už nezabírá 3/4 obrazu, ale stejně mu musí lézt záporáci až pod ruku, aby na ně moh použít aikido chvat a během vteřiny je ohnutím ruky zneškodnit, pak ještě na starý kolena vypustí pár příšerných hlášek, na dálku si vypomůže samopalem a na konec všechny zachrání, takže typická Seagalovka z posledních let(20.4.2008)

Myslím si, že Stevenovi tak docela nesedí tyhle překombinované příběhy, jelikož jeho nejsilnější stránkou je, když může někomu pořádně rozlámat ruce a nakopat kušnu - a v těchto rádobysložitých historkách jeho největší filmově-fanouškovské zbraně zkrátka nemají vždycky šanci zcela vyniknout. S podivem ale je, jak se nakonec celý snímek vyvrbí, jelikož ještě při přepadení věznice jsem si říkal, že tyhle příběhové motanice tvůrci opravdu trochu přepískli. Nakonec se ale vše podaří vysvětlit a zdůvodnit a řešení všech propletenců je elegantní. Samozřejmě, že ani tento pozitivní fakt nezabránil scenáristům v tom, že některé postavy donutili jednat jako naprosté blbce, ale přesto film v druhé polovině docela dobře šlapal. K tomu všemu se do snímku navíc probojovala také téměř identická kopie Catherine Zeta-Jones, což potěší každé trochu uznalé divácké oko. Přeci jen mám ale výtku - je velká škoda, že Steven vyměnil poctivou držkovku za samopaly a bouchačku. Dle mého názoru je gró jeho kvality v jednoduchém, leč silném příběhu (nejlépe cesta za pomstou a znovunastolením spravedlnosti) a perfektně sehraných aikido-končetinách. Jinak ale hlavní záporák skončí velmi stylově a s notnou dávkou (pohříchu ne jeho) černého humoru.(2.10.2011)

• - V scéne na záchodoch vytiahne protivník na Johna Seegera (Steven Seagal) zbraň, ktorú drží striedavo raz v ľavej a dvakrát v pravej ruke. (johnsnow)

• - V úvodnej prestrelke sa objavujú tie isté zabitia francúzskych vojakov nasnímané len z iných uhlov. (johnsnow)

• - Natáčení probíhalo v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (Terva)