Žoldáci spravedlnosti

• USA Mercenary for Justice (více)
všechny plakáty

Na ostrově Galmoral probíhá krutý válečný konflikt, ve kterém jsou zapojeny i francouzské jednotky. Protistrana vyslaná od CIA začíná být postupně likvidována. Právě proto unáší francouzského velvyslance i s jeho rodinou. Na příkaz CIA se tak do akce zapojuje John Seeger se svými lidmi. Jemu i žoldákům je sděleno, že mají před francouzskými vojáky chránit místní obyvatelstvo. Ti také unesli velvyslance, kterého se však zbavují. John Seeger se vrací na Floridu. Zde navštíví manželku svého kamaráda Jonese, který přišel o život na Galmoralu. Je sledován muži Johna Dreshama, muže ze CIA, který zde dělá „špinavou práci“. Řídil též jejich operaci na Galmoralu. Svých pronásledovatelů se Seeger zbaví. Nakonec ho násilně odvážejí jeho spolubojovníci z Galmoralu za Anthonym Chapelem – ředitelem tajných operací CIA. Ten ho pod nátlakem donutí, aby vedl operaci na záchranu syna miliardáře Ahmeta Dasana. Jako rukojmí totiž drží rodinu jeho zabitého přítele. Jeho syna právě dalo americké ministerstvo spravedlnosti přivézt z Jižní Afriky. Chapel  je však již sledovaný Dreshamem, který na letišti zahlédne Maxime Barnolovou. Je to žena, která má pro Seegera slabost, ale momentálně pracuje pro Chapela. Zmocňuje se jí... Seeger a ostatní přilétají do Afriky. Seeger začíná plánovat osvobození syna Ahmeta Dasana z věznice. V Africe je ale i Dresham, který vysílá Maxime, aby zjistila, co se děje. Ta ho mylně informuje, že Seeger prý chce důležité materiály z místní nedobytné banky, kde se oba byli podívat. To už ale o nich Seeger ví... (TV Prima)

Lateef

FauntLeRoy i Seagal zde potvrzují mírný vzestup formy! I když jsem asi do poloviny filmu netušil, co se děje, proč se to děje a kdo je kdo, díky úvodní snad půlhodinové přestřelce jsem to tak nějak přežil a druhou půlku už jsem sledoval klasickou seagalovskou vybíjenou. A ačkoliv se tu většinou střílí, dočkáme se i několika aikidistických frajeřinek, dokonce i závěrečného (mého oblíbeného) hodu s výkrutem zápěstí. Konečně pěkná ženská v jedné z hlavních rolí, zatímco Luke Goss díky scénáři totálně selhal, nevymění si se Seagalem snad ani jeden výstřel, natož pak ránu pěstí. Rozhodně je toto Stevenův nejlepší filmový kousek za poslední 2 roky a mistr Seagal ho okoření i závěrečným "explozivním" vtípkem. Hodnotím 50%. ()

Gilmour93

Spařený buvol Seagal je Sígr! Hrdě nosí elegantní kravaty a několik brad, trousí hluboká moudra, tu a tam někoho zastřelí a mně celou dobu vrtalo hlavou, koho mi připomíná. Mám to! Když si k těm očím v podobě tenkých škvírek a kulaté tvářičce přimyslíte plnovous a pomačkanou kšiltovku, je to tam. Bud Spencer..! Bolestně nezáživný průjem přerušovaný střelbou. Steven se svým aikidem vesměs působí už jen jako starostlivý lékař, který měří pacientovi na zápěstí tep. Jeho závěrečný joke s výbušnou povahou byl tak vtipný, že jej pro jistotu za pár vteřin zopakoval. Ještě teď jsem smíchy roztrhán na kusy a čekám, kdo mě sesbírá.. ()

Malarkey

No docela jsem čuměl, jak režisér se s ničím nesral a po hlavě skočil do tohohle filmu s akcí, která se na začátku přežene jak vítr a pak se přižítí samotný Steven, který jako uragán umlátí svým aikidem docela rázně pár rádobybojovníků, jenže proti umění slavného Stevena to prostě nemá a tak všichni dopadnou pěkně na prdel. Parádní akce, která nenudí, a že k v tom hraje Steven Seagal jen dokazuje, že jeho jméno opět začíná mít zvuk a opět si ho začínám všímat, protože tenhle film je i když po příběhové stránce horší jak průměr, tak po té akční naprostá paráda. Steven Seagal dokonce udělá více jak pár pohybů a dokonce i kopne. Takže tuková minulost je nakonec tatam! :) ()

igi B.

Žoldáci blbosti... :-/ . . . Předpokládám, že nejméně polovina rozpočtu na tuhle volovinu padla na slepáky a jiné třaskavice pro záplavu třeskutých přestřelek o ničem. Vlastně je to celé už v principu o ničem, jen další naprosto rutinní produkt určený jedincům s (de)mentální potřebou se dívat, jak někdo nesmyslně pálí, bije, řeže a žvaní o ničem... . . . Jedna hvězdička tedy jen za některé ty nikterak >zvláštní< efekty a snad i trošku té >choreografie< a rychlého střihu, když už zjevně naši >hrdinové< n e m ů ž o u ... ;-(?) - - - - - (Poprvé viděno 26.8.2008 na dvd, komentář zde jako zbytečný mnohý - 26.8.2008) ()

Shit

Steven sice mírně zhubnul, takže už nezabírá 3/4 obrazu, ale stejně mu musí lézt záporáci až pod ruku, aby na ně moh použít aikido chvat a během vteřiny je ohnutím ruky zneškodnit, pak ještě na starý kolena vypustí pár příšerných hlášek, na dálku si vypomůže samopalem a na konec všechny zachrání, takže typická Seagalovka z posledních let ()

• Natáčení probíhalo v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (Terva)
  • V úvodnej prestrelke sa objavujú tie isté zabitia francúzskych vojakov nasnímané len z iných uhlov. (johnsnow)
  • V scéne na záchodoch vytiahne protivník na Johna Seegera (Steven Seagal) zbraň, ktorú drží striedavo raz v ľavej a dvakrát v pravej ruke. (johnsnow)