Na ostrově Galmoral probíhá krutý válečný konflikt, ve kterém jsou zapojeny i francouzské jednotky. Protistrana vyslaná od CIA začíná být postupně likvidována. Právě proto unáší francouzského velvyslance i s jeho rodinou. Na příkaz CIA se tak do akce zapojuje John Seeger se svými lidmi. Jemu i žoldákům je sděleno, že mají před francouzskými vojáky chránit místní obyvatelstvo. Ti také unesli velvyslance, kterého se však zbavují. John Seeger se vrací na Floridu. Zde navštíví manželku svého kamaráda Jonese, který přišel o život na Galmoralu. Je sledován muži Johna Dreshama, muže ze CIA, který zde dělá „špinavou práci“. Řídil též jejich operaci na Galmoralu. Svých pronásledovatelů se Seeger zbaví. Nakonec ho násilně odvážejí jeho spolubojovníci z Galmoralu za Anthonym Chapelem – ředitelem tajných operací CIA. Ten ho pod nátlakem donutí, aby vedl operaci na záchranu syna miliardáře Ahmeta Dasana. Jako rukojmí totiž drží rodinu jeho zabitého přítele. Jeho syna právě dalo americké ministerstvo spravedlnosti přivézt z Jižní Afriky. Chapel  je však již sledovaný Dreshamem, který na letišti zahlédne Maxime Barnolovou. Je to žena, která má pro Seegera slabost, ale momentálně pracuje pro Chapela. Zmocňuje se jí... Seeger a ostatní přilétají do Afriky. Seeger začíná plánovat osvobození syna Ahmeta Dasana z věznice. V Africe je ale i Dresham, který vysílá Maxime, aby zjistila, co se děje. Ta ho mylně informuje, že Seeger prý chce důležité materiály z místní nedobytné banky, kde se oba byli podívat. To už ale o nich Seeger ví... (TV Prima)

igi B.

Žoldáci blbosti... :-/ . . . Předpokládám, že nejméně polovina rozpočtu na tuhle volovinu padla na slepáky a jiné třaskavice pro záplavu třeskutých přestřelek o ničem. Vlastně je to celé už v principu o ničem, jen další naprosto rutinní produkt určený jedincům s (de)mentální potřebou se dívat, jak někdo nesmyslně pálí, bije, řeže a žvaní o ničem... . . . Jedna hvězdička tedy jen za některé ty nikterak >zvláštní< efekty a snad i trošku té >choreografie< a rychlého střihu, když už zjevně naši >hrdinové< n e m ů ž o u ... ;-(?) - - - - - (Poprvé viděno 26.8.2008 na dvd, komentář zde jako zbytečný mnohý - 26.8.2008) ()

Karamanlis

Tentokrát mi Štefanova akčná nemohúcnosť, v rámci ktorej sa zmohol iba na demonštráciu pár pohybovo nenáročných aikiďáckych techník kupodivu zvlášť nevadila a Žoldnieri spravodlivosti mi odsýpali vcelku plynule. Seagal tu bol vlastne skôr iba do počtu, rovnako ako postava jeho kamarádíčka, priblblo sa ksichtiaceho a trápne vtipkujúceho Bulldoga, dostávajúceho pred kamerou zbytočne veľa priestoru. ()

jojinecko

Celkom svižne natočené béčko, jeden z naj filmov Seagala posledného obdobia:))))...Steven je úplne otrávený a znudený, katastrofa na neho pozerať...Ale tentokrát nebol tou najodpudivejšou persónou, týpek čo hral "Chapela" bol tak neznesiteľný a rozčuloval ma tak, že Seagal je proti nemu nič!!! Celkovo to vidím ako mierny podpriemer, čakal som niečo horšie... ()

Real Tom Hardy

"I DON'T TOUCH A GUN. AND GUNS DON'T TOUCH ME. THAT'S WHY I'M STILL ALIVE." ---------- Čistokrvná nevybočujúca seagalovka, od ktorej keď vieš, čo čakáš, tak to aj presne dostaneš, bez akejkoľvek výnimky a až do poslednej minúty. Či to mnohým s odstupom času stačí je však vec druhá. A aj keď to nebolo zas tak dávno, nostalgia u mňa fungovala a vydupkala si aspoň tie dve hviezdy. ()

ywo666

asi najhorší Seagalov film čo mi pamäť siaha. Možno okrem neakčného patriota. Nudil som sa, nechápal, o čo ide postavám, o čo ide režisérovi, nechápal som čo si z toho má divák odniesť. Strieľa sa tu hodne ale aj tak je to nuda. Hlášky som moc nezaznamenal. K Seagalovkám bývam väčšinou veľkorysí, ale toto ma ani trochu nebavilo. Luke Goss tam ani nemusel byť lebo nepredviedol nič. ()

• V scéne na záchodoch vytiahne protivník na Johna Seegera (Steven Seagal) zbraň, ktorú drží striedavo raz v ľavej a dvakrát v pravej ruke. (johnsnow)
  • Natáčení probíhalo v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (Terva)
  • V úvodnej prestrelke sa objavujú tie isté zabitia francúzskych vojakov nasnímané len z iných uhlov. (johnsnow)