Žoldáci spravedlnosti

Žoldnieri spravodlivosti

Drama / Akční

USA / Jihoafrická republika / Aruba, 2006, 93 min

• Gilmour93

Spařený buvol Seagal je Sígr! Hrdě nosí elegantní kravaty a několik brad, trousí hluboká moudra, tu a tam někoho zastřelí a mně celou dobu vrtalo hlavou, koho mi připomíná. Mám to! Když si k těm očím v podobě tenkých škvírek a kulaté tvářičce přimyslíte plnovous a pomačkanou kšiltovku, je to tam. Bud Spencer..! Bolestně nezáživný průjem přerušovaný střelbou. Steven se svým aikidem vesměs působí už jen jako starostlivý lékař, který měří pacientovi na zápěstí tep. Jeho závěrečný joke s výbušnou povahou byl tak vtipný, že jej pro jistotu za pár vteřin zopakoval. Ještě teď jsem smíchy roztrhán na kusy a čekám, kdo mě sesbírá..(13.3.2018)

• Real Tom Hardy

"I DON'T TOUCH A GUN. AND GUNS DON'T TOUCH ME. THAT'S WHY I'M STILL ALIVE." ---------- Čistokrvná nevybočujúca seagalovka, od ktorej keď vieš, čo čakáš, tak to aj presne dostaneš, bez akejkoľvek výnimky a až do poslednej minúty. Či to mnohým s odstupom času stačí je však vec druhá. A aj keď to nebolo zas tak dávno, nostalgia u mňa fungovala a vydupkala si aspoň tie dve hviezdy.(4.2.2018)

Režiser Don E. FauntLeRoy po druhý krát so seagalom skúsil štastie a podarilo sa. Jedná sa o akčný film plný akce aj ked viac je strielania. myslim ze seagal sa snazí a zacína sa vracat do starých kolají. Aj ked seagal je uz starý, trochu tučný -moze si to dovoliť , ved uz ma 55 rokov a myslim ze sa este drzí. podla mna nam este seagal ukaze nieco co bude stat za to.(26.8.2006)

Zajímavé že film m á 90 minut a já viděl jen 70 minut filmu..vážně zajímavé.. no nic zpátky k filmu. Začátek mě celkem nudil málo akce, libila se mi bitka se Seagalem na hajzlech jak to tam celý rozmlátil a týpkovi zlámal kosti, libily se mi přestřelky na konci a hláška ,,špatně zaparkoval". Jinak průměr s odřenýma očima.(21.1.2014)

Samozrejme že to nie je žiadny extra film, ale vzhľadom na súčasnú Seagalovu produkciu som bol veľmi príjemne prekvapený. Akcia je celkom slušná, bojová scéna v úvode je veľmi dobrá. Steven je síce rovnako tlstý ako v iných jeho sračkách, ale tu má po boku aspoň celkom peknú partnerku. Celkovo som bol spokojný, možno aj preto, lebo som nemal žiadne očakávania. 5/10(10.2.2008)

• - V úvodnej prestrelke sa objavujú tie isté zabitia francúzskych vojakov nasnímané len z iných uhlov. (johnsnow)

• - Natáčení probíhalo v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (Terva)

• - V scéne na záchodoch vytiahne protivník na Johna Seegera (Steven Seagal) zbraň, ktorú drží striedavo raz v ľavej a dvakrát v pravej ruke. (johnsnow)