VOD (1)

Na ostrově Galmoral probíhá krutý válečný konflikt, ve kterém jsou zapojeny i francouzské jednotky. Protistrana vyslaná od CIA začíná být postupně likvidována. Právě proto unáší francouzského velvyslance i s jeho rodinou. Na příkaz CIA se tak do akce zapojuje John Seeger se svými lidmi. Jemu i žoldákům je sděleno, že mají před francouzskými vojáky chránit místní obyvatelstvo. Ti také unesli velvyslance, kterého se však zbavují. John Seeger se vrací na Floridu. Zde navštíví manželku svého kamaráda Jonese, který přišel o život na Galmoralu. Je sledován muži Johna Dreshama, muže ze CIA, který zde dělá „špinavou práci“. Řídil též jejich operaci na Galmoralu. Svých pronásledovatelů se Seeger zbaví. Nakonec ho násilně odvážejí jeho spolubojovníci z Galmoralu za Anthonym Chapelem – ředitelem tajných operací CIA. Ten ho pod nátlakem donutí, aby vedl operaci na záchranu syna miliardáře Ahmeta Dasana. Jako rukojmí totiž drží rodinu jeho zabitého přítele. Jeho syna právě dalo americké ministerstvo spravedlnosti přivézt z Jižní Afriky. Chapel  je však již sledovaný Dreshamem, který na letišti zahlédne Maxime Barnolovou. Je to žena, která má pro Seegera slabost, ale momentálně pracuje pro Chapela. Zmocňuje se jí... Seeger a ostatní přilétají do Afriky. Seeger začíná plánovat osvobození syna Ahmeta Dasana z věznice. V Africe je ale i Dresham, který vysílá Maxime, aby zjistila, co se děje. Ta ho mylně informuje, že Seeger prý chce důležité materiály z místní nedobytné banky, kde se oba byli podívat. To už ale o nich Seeger ví... (TV Prima)

Bauer

Tento film už nespadá snad ani do kategorie B, ale určitě spadá do kategorie C a možná je na tom ještě hůř!! Odkud začít? Vememe to hezky pěkně po pořádku. Takže Steven Seagal by to měl už vážně zabalit. Bohužel comeback se nekoná a asi ani konat nebude (zatím jako dobrý film by se dal hodnotit Zákon Ulice). Seagal je stále prase tlusté, kterému asi nezáleží na své postavě a tak se cpe o sto šest. A i přesto, že ve filmu předvede nějaké to bojové umění, tak je to hrůza, protože nemůže se prostě tak rychle hýbat. Příšerné herecké výkony, něco tak toporného jsem opravdu dlouho neviděl. Příšerní padouchové, jen sem se ptal, kde to sakra vyhrabali. A úplně debilní scénář filmu. Není divu, že tohle je jen video film, ačkoliv nechápu, proč vůbec něco takovéh vzniká. Jediný co se i jakžtakž líbílo, tak byla akce. Jeden z těch filmů, na který mám nervy, že jsem s tím ztratil hodinu a půl života a jeden z těch filmů, kdy se po skončení ptáte sami sebe, jestli to tvůrci mysleli vážně a nevěřicně kroutíte hlavou! ()

Torgal

Samozrejme že to nie je žiadny extra film, ale vzhľadom na súčasnú Seagalovu produkciu som bol veľmi príjemne prekvapený. Akcia je celkom slušná, bojová scéna v úvode je veľmi dobrá. Steven je síce rovnako tlstý ako v iných jeho sračkách, ale tu má po boku aspoň celkom peknú partnerku. Celkovo som bol spokojný, možno aj preto, lebo som nemal žiadne očakávania. 5/10 ()

mzss1

Vynikající akční film. Začátek je dost povedenej, kde je Seagal na misi v Africe. Poté začnou Seagala vydírat únosem ženy a dítěte jeho zemřelého partáka na téže misi. Seagal rozpotává klíčovou hru na všechny podvodníky atd. Je zajímavé jak to má vše Seagal promyšlené. Souboj se najde jeden větší na záchodech, který je dost dobrý. Dále je tu hodně akčních střílecích scén, hudba dobrá. 90% = ***** ()

Malarkey

No docela jsem čuměl, jak režisér se s ničím nesral a po hlavě skočil do tohohle filmu s akcí, která se na začátku přežene jak vítr a pak se přižítí samotný Steven, který jako uragán umlátí svým aikidem docela rázně pár rádobybojovníků, jenže proti umění slavného Stevena to prostě nemá a tak všichni dopadnou pěkně na prdel. Parádní akce, která nenudí, a že k v tom hraje Steven Seagal jen dokazuje, že jeho jméno opět začíná mít zvuk a opět si ho začínám všímat, protože tenhle film je i když po příběhové stránce horší jak průměr, tak po té akční naprostá paráda. Steven Seagal dokonce udělá více jak pár pohybů a dokonce i kopne. Takže tuková minulost je nakonec tatam! :) ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o špičkovom žoldnierovi, ktorý pri poslednej akcii prišiel o svojho dobrého priateľa, pričom mu sľúbil, že sa postará o jeho rodinu, ale tá je unesená, aby žoldniera prinútili splniť jednu veľmi náročnú úlohu, oslobodiť syna vplyvného obchodníka zo silno stráženého väzenia. A tak sa žoldnier so svojimi priateľmi rozhodne zachrániť celú túto situáciu a navyše po ňom ide aj agent CIA, pre ktorého naposledy pracoval. Spracovanie je celkom slušné, síce celá zápletka pôsobí pomerne zvláštne a to platí aj o celkovom deji, ale nemám s tým väčší problém. Zaujala ma už celá úvodná fáza a síce potom tempo filmu načas čiastočne upadne, ale zase to vynahradzuje vydarená druhá polovica. Síce to nie je práve typická seagalovka, ale pozerá sa na to dobre. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom dobrá. Čo sa týka osobnej akcie, Seagal tu toho až tak moc nepredvedie, za celú prvú polovicu len raz udrie po hlave, ale potom už len predsa poteší aj nejakým tým slušným chvatom, síce sú opäť horšie zostrihané, ale našťastie prehľadné a Seagala v akcii vidno. Skôr sa tu nájdu rôzne efektné prestrelky a dokonca aj veľkolepé scény plné výbuchov a nejakej tej bojovej techniky, rozpočet samozrejme nebol dostatočný, aby to vyzeralo až tak dobre, ale aj tak sa to pomerne vydarilo. Len škoda, že práve v tej úvodnej veľkolepej akcii Seagal nemá takmer nič, zastrelí troch vojakov a aj to je len opakovaný záber z rôznych uhlov. Najviac sa mi páči celá záverečná dvadsaťminútovka, v ktorej má už Seagal dosť priestoru a zaujal ma hlavne jeho posledný likvidačný chvat. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal je tu stále výborný, zaujímavá Jacqueline Lord, slušní záporáci, tentoraz sú dokonca až dvaja hlavní, ale problém nemám ani s ostatnými postavami. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie mierne nadpriemerné, žiadny zázrak to nie je, ale neurazia. Na Seagalove klasiky to samozrejme nemá a aj v posledných rokoch natočil viacero lepších filmov, ale baví ma aj tento film a to aj po niekoľkých pozretiach. 76% ()

• Natáčení probíhalo v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (Terva)
  • V scéne na záchodoch vytiahne protivník na Johna Seegera (Steven Seagal) zbraň, ktorú drží striedavo raz v ľavej a dvakrát v pravej ruke. (johnsnow)
  • V úvodnej prestrelke sa objavujú tie isté zabitia francúzskych vojakov nasnímané len z iných uhlov. (johnsnow)