Čas, který zbývá

• Francie Le Temps qui reste (více)

Francois Ozon, tvůrce filmů jako 8 žen, Bazén, nebo 5x2, nás nepřestává fascinovat. Po filmu o rozpadajícím se manželství, které bylo divákovi servírováno ve zpětném sledu událostí (5x2), nám francouzský režisér představuje své zatím životní mistrovské dílo. Film o smyslu života – ČAS, KTERÝ NÁM ZBÝVÁ. Život – „Nikdy neucítíš jeho chuť, dokud si neuvědomíš jeho pomíjivost.“ Příběh mladého atraktivního módního fotografa, který si na první pohled vychutnává život plnými doušky a jehož kariéra stoupá strmě vzhůru.... Pak přijde den, kdy při práci v ateliéru ztratí vědomí. Diagnóza zní ... rakovina v posledním stádiu. Uvědomujíc si svůj brzký konec, musí Romain začít přehodnocovat hodnoty svého života. „To, čeho se v životě nejvíc bojíme, nemusí být tím nejhorším v našem životě.“ (oficiální text distributora)

Kaučuk03

Asi to mělo být něco dechberoucího a do očí slzy vlévajícího. Po dechu jsem nelapal a oči zůstaly suché jako anglický humor. Snaha o jakési poselství a chuť do života vyzněla trochu naprázdno. Ačkoliv to mělo být asi smutné, na mě to takový dojem neudělalo. No a ty některé gay scény tam byly přiřazeny velmi nešťastně a hrubě. ()

DJ Kritik

Pomalo plynúci film, ktorý mapuje niekoľko dní zo života mladého muža, postihnutého rakovinou. Nevšedný film a hlavne nevšedné scény homosexuálneho aktu / na môj vkus až príliš/. Ale takisto nevšedný spôsob umelého oplodnenia. Ozon má jednoducho svojský pohľad na svet. Vtiahnutie do deja: *** Dramatičnosť: **** Erotika: ** Realita: ** ()

Squib

Samoúčelná fragmentální slátanina, sled zbytečných záběrů. Kdyby raději Francois O. využil čas, který mu zbývá jinak... ()

djbarrel

Jeden z mnoha filmů na dané téma. Přicházející smrt a co se zbývajícím časem. Asi každý by ho strávil jinak, někdo by dělal vše na co neměl odvahu nebo čas, někdo by třeba spáchal sebevraždu ... náš homosexuální fotograf to má jinak, utápí se v depresích + drogy a alkohol, uráží své blízké a od všeho se odvrací ... je to prostě jen jedna možnost. Natočené je to dobře, ale kvůli chování hlavního hrdiny, to nechává diváka chladným, až na několik málo momentů chybí emoce. Což je škoda, tyhle filmy by měli být o emocích a ne jen o depresi. 65 % ()

Bugiii

Podle toho, co jsem si o tomto filmu přečetla, to mělo být fantastické!!! Ale bohužel nebylo. Bylo to takové ,,nemastné, neslané", nedotáhlé. Ale za děj dávám čtyři hvězdičky;) ()

LucMosss

Nádherná hudba, strhující herecké výkony, dokonalý scénář i režie. Jen škoda oněch nemístných scén homosexuálního styku... ()

ALchemik

Do dnešního podzimního odpoledne se tento film velmi hodil a docela dost jsem přemýšlel, co bych dělal kdyby mne postihlo totéž, co hlavního hrdinu. A takové filmy mám rád. ()

BarVo

Neprišla som tomu na kobylku, počiny hlavnej postavy mi zostali až do konca záhadou, snaha šokovať prebila zmysel dotyčných scén. Bohužiaľ, z filmu som si zapamätala len to horšie, čo je škoda, lebo to zas nebola nejaká nezmyselná zlátanina. Ale mohlo to byť o moc, moc lepšie... ()

Dvojirakri

Smutný příběh který může prožívat každý z nás mladších, dejme tomu popřevratových generací. Ale jedno mě hrozně vytáčelo, a to iracionální chování jak hlavní postavy, tak především toho páru, který se až po početí dozvídá o zdravotním stavu toho mladíka. Přes toto jsem se nedokázal přenést abych mohl snímek lépe ocenit. ()

josmart

Filmů na téma vyrovnávání se se smrtí už bylo natočeno mnoho, každý k tomu ovšem přistupuje jinak. Zatímco třeba Knocking on Heavens Door je road movie (vynikající), toto je minimalistický příběh soustřeďující se na emoce, které nejsou většinou deklamovány slovy, ale vyzařují přímo ze zúčastněných postav. Nejde jen o hlavní postavu fotografa, všechny postavy mají sílu, i když se třeba filmem jen mihnou. Scéna v autě s otcem byla hodně působivá. ()

tata22

hm, nevím, nevím, zajímavé téma ale nic úplně objevného jsem neobjevil. Trochu mi překvapilo i hodnocení hlavního hrdiny, mi se právě zdálo, že moc dobře nehrál, snad až v závěru. Nejlepší scény byly opravdu s babičkou, zbytek nic moc. Nemohu doporučit. ()

lukas_flek

způsob zpracování mi moc neseděl, ale téma mi připadá velmi atraktivní, i když nijak nové. mám za to, že je dobrý se kdykoli a kdekoli inspirovat lidmi (byť jsou jen na filmovém plátně), kteří se před smrtí dokáží smířit s tím, co bylo a zemřít s úsměvem na rtech. za téma dávám +1*, jinak bych dal 3*. taková legrační poznámka nakonec: chtěl jsem se původně podívat na čas, který zbývá a teprve až když jsem chtěl přidat hodnocení, tak koukám, že mi nesedí cover ani popis příběhu. jinými slovy jsem se k tomuto filmu dostal omylem :) ()