Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Andreinna

(spoiler) Brala jsem to jako pohádku a jako pohádka se mi to líbilo a byla jsem velmi šťastná za dobrý konec :-) ... a mam prostě ráda Sandru a Keanu:-) ()

killerko13

Proste som citlivý romantik a takéto filmy sa mi páčia. Páči sa mi ten dej, tá prepracovanosť. Všetko to bolo dobré, až na ten jeden strom na steroidoch, ale bola to sranda. Páči sa mi výber hercov. Zostava Reeves - Bullock by mala figurovať častejšie. ()

mzop

Moc pěknej film. Pěkná atmosféra, skvělá Sandra i Keenu a samozřejmě scénář, hudba, obrazy, režie. Viděla jsem tenhle film několikrát a vždycky jsem překvapená - nevím, čím to je, ale nikdy si nepamatuju, jak skončí :-D. ()

NavzdyMlady

Nezvyknem hodnotiť romantické filmy, ba ani pozerať, ale tento som videl. Horšie gýčové kokotiny pre sliepky tu majú hodnotenie ako keby to boli nejaké kultovky a míľniky a tento celkom normálny a dobrý film má také nízke hodnotenie? Preto ja dávam 5. ()

Boyled

Film vezme za srdce každou citlivější duši. Zajímavý příběh u kterého se musí taky trošku přemýšlet a ne jen tupě civět na bednu. Keanu Reeves a Sandra Bullock v hlavních rolích zahráli svůj scénář výborně. ()

De_Marko

Tento film má v sebe ukryté niečo lákavé, čomu ja jednoducho nemôžem odolať. Neviem či sú to výborné herecké výkony ústrednej dvojice alebo to ako v mysli stále rozmýšľam a prepočítavam, aký rok má on a aký ona a ako by sa vlastne mohli stretnúť, kto má ešte čakať a pod. Vo filme sa na jednej strane vlastne nič nedeje a na druhej strane som celý napätý, ako to skončí.....aj keď samozrejme tuším že dobre... Videl som to tretíkrát a nemôžem si pomôcť - prihadzujem hviezdičku :) ()

NoemiN

Nedosažiteľnosť a posun v čase dodáva tomuto filmu na zaujímavosti. Inak by to bol len ďalší dobrý film s dvoma dobrými hercami. Ja sa na S. Bullock vždy rada pozriem, ale v tomto filme sa mi páčila najviac, dokonca viac ako v Láske s výstrahou :) Je to film, ktorý si rada pozriem opakovane a nenudím sa. ()

Mountain

Autoři tohoto snímku měli šťasnou ruku při výběru hlavních protagonistů. Nebýt Keanu Reevese a Sandry Bullock, nijak by na mě tenhle fim nezapůsobil a děj by se mi vykouřil z hlavy v podstatě okamžitě. ()

Martyjoker

Je zajímavé, jaký vliv má na hodnocení filmu skutečnost, zdali jej vidíte poprvé, či podruhé nebo po Xté.....Poprvé to bylo na 4 hvězdičky, dnes mi to připadalo jako zdlouhavá slátanina max. na 2 hvězdičky. Upravuji tedy na finální 3 hvězdy a nevím, zda budu mít ještě někdy chuť si film znovu pustit. ()

Oxytocin

Mdlé a vláčné. Vhodný lék na insomnii. Převážně podzimní atmosféra příběhu odpovídá celkovému dojmu z filmu. Podprůměrná romantika. ()

malet

Čím víckrát film vidím, tím víc ho miluju. Mně se to prostě trefilo do srdíčka, jak obsazením, tak námětem, zpracováním, i tou lehkou nesmyslností opravdického setkání... ()

zuzam

Hezký romantický film se zajímavou mysteriózní zápletkou, hrají moji dva oblíbení herci Bullock a Reeves. Jen je to trošku zdlouhavé a malinko nudné, film by potřeboval větší spád. ()

Jirkacek

Snímek Dům u jezera z roku 2006 mne zaujal hned z několika důvodů. Tím nejpodstatnějším byl fakt, že v něm důležitou roli hrálo cestování časem, což je moje nejoblíbenější filmové téma. Pravda, nejednalo se o to klasické posouvání se do minulosti či do budoucnosti, ale i tak jsem byl zvědav, jak se s tímto tématem filmaři v čele s režisérem Alejandrem Agrestim popasovali. Dalším důvodem mého shlédnutí byli dva hlavní hrdinové celého snímku a to doktorka Kate Forster, kterou ztvárnila Sandra Bullock a architekt Alex Wyler, jehož si zahrál můj vcelku oblíbený Keanu Reeves. Oba žili v Chicagu, ale zatímco ona v roce 2006, on měl v kalendáři rok 2004. Film začal v okamžiku, kdy se Kate odstěhovala z domu u jezera do města. kde pracovala v nemocnici. Před odjezdem vhodila do poštovní schránky vzkaz pro budoucího nájemníka, který si ale vyzvedl právě Alex v roce 2004. V tu chvíli mne napadlo, že schránka musí být kouzelná a že film určitě distribuoval Magic Box !!!! A tak si oba začali dopisovat a vždy si vzkaz vyzvedli ve schránce u domu na břehu jezera, přičemž se mezi nimi začal vyvíjet milostný vztah. Dokonce se pokusili se setkat, což však nevyšlo a tak jsem byl zvědav, jakým směrem se bude děj dále vyvíjet. Ubíhala minuta za minutou a sledoval jsem velmi romantickým film, bez akcí, bez nějakého velkého výkyvu, nicméně pořád jsem byl tvůrci udržován v napětí, jak ta láska v rozdílném čase dopadne. Na konci jsem si sečetl to, co jsem vlastně za těch 95 minut vlastně viděl a zjistil jsem, že to byla věru těžká nálož romantiky. Dalo by se říci, že skoro nic víc ani méně. A přesto jsem se nenudil a snímek se mi docela líbil. Aby však u mne získal plný počet cípatých, muselo by v něm být i něco více. Suma sumárum, Dům u jezera ode mne získal čtyři jezerní hvězdy ****. ()

gegon10

Dostal jsem doporučení na tenhle film, tak jsem se na něho kouknul. I přesto že romantické filmy moc nemusím, tak tenhle mě příjemně překvapil. Prvky fantasy tam krásně sedly. I když jsem konec předpověděl po pár minutách sledování, tak mi děj krásně ubíhal, bavil mě a byl napínavý až do samotného konce. Je to příjemný pohodový film jen tak na večer. Děkuji za doporučení. 8/10 ()

Debreno

Nie je to 5* film, ale hodnotenie 67 percent ho značne podhodnocuje. Má veľa kladov, ktoré pri romantických filmoch nevídame tak často, a to je v tomto prípade najmä vysoká úroveň dialógov (okrem jedného, ktorý končí "so you could ask me this question". Keď tam príde, určite si na to spomeniete, bol úplne zbytočný) Ja som vďaka nemu mal veľmi príjemný večer, a to nie som častý konzument romantických filmov, takže určite odporúčam. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?