foto

Lynn Collins

  • nar. 16.5.1977 (41 let)
    Houston, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Viola Lynn Collins pochází z Texasu, kde se narodila 16.05.1977. Jako většina herců i ona začínala na divadle a v televizi. Mihla se v seriálech ZÁKON A POŘÁDEK nebo PUSH, NEVADA a v několika nevýrazných televizních filmech. Více se jí dařilo na jevišti, kde hrála převážně v Shakespearových hrách. Po studiích na Julliard drama school v New Yorku, získala roli Ofélie v Hamletovi, kterého hrál Liev Schreiber.

Hru viděl i velký Al Pacino a společně s režisérem Michaelem Radfordem ji obsadili do svého chystaného snímku KUPEC BENÁTSKÝ. Roli Portii měla původně hrát Cate Blanchett, ale režisérovi se Lynn líbila o něco víc. Během natáčení měla jen jediný problém: ,,Nikdy jsem moc neuměla napodobit britský přízvuk a Michael ho po mě vyžadoval. Naštěstí byla na place spousta britských herců, jako Jeremy Irons nebo Joseph Fiennes a ti mi pomohli. Snímek sklidil pozitivní reakce na všech frontách a kariéru mladé herečky pomohl nastartovat.

Následovaly snímky 50 x A STÁLE POPRVÉ, DŮM U JEZERA či horor BROUK, pokaždé se však jednalo o vedlejší role. Větší příležitostí pro ni byla komedie ZMATENÁ DUŠE, kde si zahrála po boku Matthew Perryho. S oceňovaným tvůrcem Alanem Ballem spolupracovala na filmu DŮVĚRNOSTI a objevila se i v první řadě jeho seriálu TRUE BLOOD. Nezalekla se ani otevřených sexuálních scén, kterých tu má s Ryanem Kwantenem poměrně dost. Letos zářila v akčním spektáklu X-MEN ORIGINS: WOLVERINE, kde ztvárnila mutantku Kaylu Silverfox. Při konkurzu navíc porazila i své zkušenější kolegyně Kelly Hu a Maggie Q.

Ve volném čase se ráda věnuje astrologii a hlavně historii: ,,Když hrajete nějakou historickou postavu musíte si o období, ve kterém se děj odehrává, hodně přečíst a naučit. To já dělám hrozně ráda. K lepšímu výkonu mi potom pomáhá i kostým a různé paruky.“ Hrála v divadle Ahmanson v Los Angeles, momentálně žije střídavě mezi New Yorkem a Londýnem. Od roku 2008 je vdaná za herce a modela Stevena Straita.

Jan "Reiniš" Bodnár

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace