poster

Jája a Pája (TV seriál)

 • slovenský

  Jajo a Pajo

 • anglický

  Yaya and Paya

Animovaný / Loutkový / Komedie / Rodinný

Československo, 1986–1997, 4 h 5 min (Minutáž: 9–10 min)

 • Luxocculta
  ***

  5 hvězdiček si určitě zaslouží prvních 13 dílů, které namluvil František Filipovský. Pak nějakého vola napadlo vykleštit Krkovičku a udělat z něj neškodného ťulpase, kterému je třeba spíše pomáhat nebo s ním soucítit, čímž se ztratilo to základní, o čem Jája a Pája byl. Největším zlem už bohužel není řezník, kupec a sedlák v jedné osobě, jehož záludnost byla redukována na úroveň batolete, ale pitomost a nudnost nových příběhů, které nenabízejí myšlenku, pointu, ponaučení ani zábavu.(27.2.2016)

 • maoc
  ****

  Scénář je sice místy řidší a až příliš orientovaný na různé polní prace, občas modifikované do qvazizemědělství (pěstování párků, prasat z ocásků atd.), ale všechno dohání vizuální zpracování, výborná hudba, skvělý dabing a dětská poetika. Plné hodnocení však nemůžu dát, vzhledem k nucené propagaci "těch správných" myšlenek a postupů. Není to až taková agitka, ale...(28.12.2010)

 • Drom
  *****

  Ptáte se, kde autoři seriálu Simpsonovi vzali Roda a Toda? Okopírovali Jáju a Páju :). Nezapomenutelný večerníček kterému téměř nic nechybí, od nápaditých a lehce do mystéria laděných příběhů po perfektní animaci. Souboj dobra a zla, který se obejde bez agrese, špičkováni, sprostoty a Krkovička, liška jedna podšitá, když se vytrestá, je vám ho nakonec někdy i líto. A děda Lebeda? Slyšíte, jak zhluboka hloubá? Nechť autoři jiných takyvečerníčků přemýšlejí chvilku s ním. Volím všema deseti!(12.9.2013)

 • Haller
  *****

  Spojení zlaté klasické animace, jednoduchosti a prvotřídního dabingu pana Filipovského. I s několika málo postavami se dá stvořit večerníček, který netratí na oblíbenosti ani s plynoucími léty, a to právem. Nejsympatičtější postavou je pro mě lakomý Krkovička. Je sice záporák, ale ale právě na tom se staví neopakovatelné komické situace, zatr sakr :-) Pokračování namluvené panem Haničincem (jinak mimořádným hercem) je slabým odvarem, chtějícím přistavět k hotovému domku podkroví, do kterého ale zatéká. Příchod nové postavy na scénu bývá předzvěstí konce dobrých nápadů. Poslední ránu zasadil Krkovička, který v pokračování není už zdaleka tak lstivý, čímž se vytratil základní efekt.(3.11.2009)

 • hippyman
  *****

  plavčíci, zatrsakr, na něco takhle kouzelného už se prostě dnešní večerníčková - a vlastně pohádková tvorba vůbec - nezmůže. ale to píšu nějak poslední dobou pořád... první polovina diváka trochu zhýčká nezapomenutelným hlasem FF - tak, že i přes snahu dalších dvou skvělých dabérů už prostě druhá půlka trochu ztrácí dech. to je ale kompenzováno novou postavou a nově i návazností jednotlivých epizod. takže stejně nakonec spokojenost... :-) 90%(11.8.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace