Jája a Pája (TV seriál)

• slovenský

Jajo a Pajo

Yaya and Paya

Animovaný / Loutkový / Komedie / Rodinný

Československo, 1986–1997, 4 h 5 min (Minutáž: 9–10 min)

Když tenhle seriál poprvé běžel, už jsem úplně malý děcko nebyl, takže možná o to víc na mě působily svérázné leč geniální výchovné metody skvělého dědy Lebedy uplatňované na klucích, ale taky na sousedu Krkovičkovi. Mít takového dědu a parťáka a zažívat s ním skvělá každodenní dobrodružství co víc si může kluk přát?! Teď na to koukám se svými dětmi a je mi zase o pětadvacet míň - kruh se uzavřel.(19.8.2011)

Nádherně vytvořená pohádka, kterou, jako ostatně vždy, skvěle nadaboval Mistr Filipovský. Ani jeho následovník pan Haničinec nebyl špatný, ale přece jen se František více intonačně vyžíval a více to tzv. žral. Mojí oblíbenou postavičkou, jak už to u mě bývá, byl záporný hrdina, se kterými bývá většinou největší legrace a bez kterých by to prostě nebylo ono :-) .(21.1.2010)

Ptáte se, kde autoři seriálu Simpsonovi vzali Roda a Toda? Okopírovali Jáju a Páju :). Nezapomenutelný večerníček kterému téměř nic nechybí, od nápaditých a lehce do mystéria laděných příběhů po perfektní animaci. Souboj dobra a zla, který se obejde bez agrese, špičkováni, sprostoty a Krkovička, liška jedna podšitá, když se vytrestá, je vám ho nakonec někdy i líto. A děda Lebeda? Slyšíte, jak zhluboka hloubá? Nechť autoři jiných takyvečerníčků přemýšlejí chvilku s ním. Volím všema deseti!(12.9.2013)

Tento večerníček mne nějakou záhadou minul a viděl jsem ho porvé až před dvěma lety. To neustálé podkopávání Krkovičkova podnikatelského snažení nemá chybu. V podstatě podobné téma jako Trautenberk- vykutálený feudál, který se snaží zbohatnout a vždycky mu to zkazí Krakonoš. V Jájovi a Pájovi ničí kapitalistu Krkovičku zase děda Lebeda. Někdy mi ho chudáka je až líto, jak se pinoží, aby něco vyšmělil a ono to nikdy nevyjde....100%(10.2.2015)

Jeden z mála večerníčků, o kterém by se dalo říct, že je poučný, nesmrtelný a především že je úplně dokonalý :o). U mě patří na stejný stupínek jako takové Krakonošské pohádky, takže prakticky nejvýš co to jde... V jednom díle (tuším, že když pěstovali okurky) narostly Krkovičkovi (kupci, sedlákovi a řezníkovi v jedné osobě) obrovské nohy a pamatuju se, že právě tehdy jsem se málem pos.. :o). Naopak když pěstovali jahody, tak vykopřenej děda Lebeda otevřel truhlu a při tom padla dnes již legendární hláška : "klucí, honem do sklepa" :o). Byly prý natočeny i nové díly, kde prej hraje i sestřenka kluků, no já to neviděl, ale něco mi říká, že to bude stejnej šit jako většina nově dotáčených večerníčků (Bob a Bobek, A je to...). Na tenhle večerníček se vždycky rád mrknu a z celého srdce těmto průvodcům mládí skloním velkou a upřímnou poklonu. Komentář zakončím zvoláním : Klucíííí, honem do sklepa :o)))(4.5.2010)