poster

Jája a Pája (TV seriál)

 • slovenský

  Jajo a Pajo

 • anglický

  Yaya and Paya

Animovaný / Loutkový / Komedie / Rodinný

Československo, 1986, 26x9 min

 • hippyman
  *****

  plavčíci, zatrsakr, na něco takhle kouzelného už se prostě dnešní večerníčková - a vlastně pohádková tvorba vůbec - nezmůže. ale to píšu nějak poslední dobou pořád... první polovina diváka trochu zhýčká nezapomenutelným hlasem FF - tak, že i přes snahu dalších dvou skvělých dabérů už prostě druhá půlka trochu ztrácí dech. to je ale kompenzováno novou postavou a nově i návazností jednotlivých epizod. takže stejně nakonec spokojenost... :-) 90%(11.8.2007)

 • Luxocculta
  ***

  5 hvězdiček si určitě zaslouží prvních 13 dílů, které namluvil František Filipovský. Pak nějakého vola napadlo vykleštit Krkovičku a udělat z něj neškodného ťulpase, kterému je třeba spíše pomáhat nebo s ním soucítit, čímž se ztratilo to základní, o čem Jája a Pája byl. Největším zlem už bohužel není řezník, kupec a sedlák v jedné osobě, jehož záludnost byla redukována na úroveň batolete, ale pitomost a nudnost nových příběhů, které nenabízejí myšlenku, pointu, ponaučení ani zábavu.(27.2.2016)

 • Haller
  *****

  Spojení zlaté klasické animace, jednoduchosti a prvotřídního dabingu pana Filipovského. I s několika málo postavami se dá stvořit večerníček, který netratí na oblíbenosti ani s plynoucími léty, a to právem. Nejsympatičtější postavou je pro mě lakomý Krkovička. Je sice záporák, ale ale právě na tom se staví neopakovatelné komické situace, zatr sakr :-) Pokračování namluvené panem Haničincem (jinak mimořádným hercem) je slabým odvarem, chtějícím přistavět k hotovému domku podkroví, do kterého ale zatéká. Příchod nové postavy na scénu bývá předzvěstí konce dobrých nápadů. Poslední ránu zasadil Krkovička, který v pokračování není už zdaleka tak lstivý, čímž se vytratil základní efekt.(3.11.2009)

 • Šakal
  *****

  Tehdejší kvalitní československá animátoská škola v plné parádě! Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Jája, Pája, Krkovička ( řezník, kupec a sedlák v jedné osobě ), a děda Lebeda ( vysloužilý námořník ). Kolikrát jsem použil jeho : mně rychlé vstávání nedělá dobře a hlavně musím ještě přemýšlet :o) když se mi nechtělo vstávat..... Výborný dabing Františka Filipovského, Václava Postráneckého a Petra Haničince.(27.2.2009)

 • dr.fish
  *****

  Tento večerníček mne nějakou záhadou minul a viděl jsem ho porvé až před dvěma lety. To neustálé podkopávání Krkovičkova podnikatelského snažení nemá chybu. V podstatě podobné téma jako Trautenberk- vykutálený feudál, který se snaží zbohatnout a vždycky mu to zkazí Krakonoš. V Jájovi a Pájovi ničí kapitalistu Krkovičku zase děda Lebeda. Někdy mi ho chudáka je až líto, jak se pinoží, aby něco vyšmělil a ono to nikdy nevyjde....100%(10.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace