Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ida a Sandor žijí každý zcela odlišně. Ida bydlí uprostřed velkoměsta se svou matkou trpící depresemi. Tráví svůj čas nakupováním oblečení a chozením na různé párty. Jako atraktivní a oblíbená dívka si vždycky najde způsob, jak se dostat do těch nejexkluzívnějších míst. Na druhou stranu Sandor, plachý samotář, nikdy s žádnou dívkou nic neměl, nikdy nebyl pařit a ani se nikdy neopil. Studuje klasický balet a předstírá, že mu nevadí, když mu spolužáci říkají "šukající král teploušů". I přesto mají Sandor s Idou společného více, než si oba myslí. Oba jsou osamoceni a nepochopeni. Když se spolu seznámí, vzniká mezi nimi váhavé přátelství, něco, o co se mohou oba opřít v stále se měnícím světě. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Caelos 

všechny recenze uživatele

Dnes v trafice. Není to sice taková sračka jako další švédský film, mnou nedávno viděných Zkurvených 14(odpad!), ale pořád je to hodně slabé. Čekal jsem nějakou romantiku, že si pobrečím, ale něco tak klišovitého, naivního a debilního není romantické ani trochu. Je tam vše. Ona je zlá, on hodný a pak zase naopak, bitka o holku, běh po městě, aby stihl svou lásku ve vlaku, slzy, atd. Jenže tohle je kurva v každém druhém filmu a jediné, kvůli čemu jsem se na to dodíval, byla ta blondýnka v hlavní roli. Ta je taková roztomilá, ale ve filmu se jen kurví a chlastá (jednou i blije), takže roztomilost zůstává zadupána do země špinavou botou. Nesnáším štětky a takhle hnusně ožralé ženské, takže jsem čekal, jestli se teda jako zlepší a budou spolu. Ze švédských filmů, co jsem v poslední době viděl, mám pocit, že švédská mládež jsou jen kurvičky a hovada, co neustále chlastají a fetujou. Film je 4/10 ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Sandor je matčin baletní projekt, modelový žák, vyloučený ze společnosti obyčejných chlastavých a šukavých kamarádů, panic, slušňák a trpí životní skepsí. Ida je dcerou životem ztahané svobodné matky, zlatá stockholmská mládežnice, protřelá kurvička, těžká kuřačka, smažka, obklopená povrchními, vulgárními kamarádkami a trpí životní skepsí. Modelověji snad ty postavy napsat nešly, připadal jsem si jak při čtení nějaké poppsychologické osobností typologie. I přes rozdílný životní styl, nulové společné zájmy a nejspíše i rozdílnou úroveň gramatiky nacházejí na internetu společnou řeč a tak nějak je to k sobě táhne. Není mi příliš jasné, co by to krom fešnosti mělo být. Pocit, že toho druhého také nikdo nechápe? To vám v určitém věku řekne každý druhý. +++++ Přesto film dospěje do těžko uvěřitelného konce - začátku jejich milostného vztahu, a to i přes několikeré konfrontace jejich odlišných životních stylů, jež by je z logiky věci odehnaly každého na druhý konec Švédska. Skutečně se zdá, že se tak stane... Kdyby film skončil uvědoměním si hlavních hrdinů, že různí lidé žijí různé životy a smířili se s tím, mezi sebou a pak se rozešli každý svou, samostatnou cestou, snad bych o té třetí hvězdě mohl uvažovat - za průměrné řemeslo. Ale zdejší happy end? ()

Reklama

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

Takový méně podařený snímek ... Myšlenku měl dobrou, ale ten konec, ne, ten bych možná trošku vylepšila, tenhle film se mi líbil tak půl na půl, jako všechno, měl i on své tmavé chvilky, samozřejmě však i ty světlé, to zpracování by šlo ještě vylepšit, jinak tomu nemám co moc vytknout, tedy kromě některých hluchých míst. Doporučovat jej nemá cenu, protože je tady určité procento lidí, kterým se film bude líbit a procento, kterým se film prostě líbit nebude. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Filmů o dospívání a první lásce už světová kinematografie vyprodukovala kvanta, je to jeden z nejčastějších námětů vůbec. Láska on-line přináší osvědčený model nerovné dvojice - ona protřelá velkoměstská holka vymetající diskotéky a módní butiky, on introvertní samotář, který veškerý čas věnuje studiu baletu. Zdánlivě nic je nespojuje, ale jak už to bývá, dílem náhody a záměrem scénáristy se osudy nesourodé dvojice v jednom bodě protnou a přes sérii nedorozumění a smolných situací začne klíčit silné citové pouto. Určitě nejde o nějak vyjímečný kousek, boduje ale svým obsazením, především Aliette Opheim je nejen jako fotomodelka přitažlivá - kupodivu umí i slušně hrát a zasloužila by si dostat další filmovou příležitost. Sénář si navíc i přes přítomnost určitých nepostradatelných klišé udržuje úroveň a zbytečně se nepodbízí a neobsahuje díry v logice nebo zázračné dějové zvraty. Snad jen životní styl Idy rámovaný nekonečnými mejdany, nákupy šminek, alkoholu,cigaret a hadříků je poněkud nákladný na to, že matka je nervově nemocná a dlouhodobě nepracuje. Rozvedený tatínek kdesi v dálce je nejspíš neobyčejně velkorysý a povoláním nejmíň manažer... Celkový dojem: 60 %. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Zo severu pochádza obrovská sila. A tá sa zrkadlí v ich filmoch a tkvie v priamočiarosti, úprimnosti a bezpredsudkovosti s akou zobrazujú život.. Neviem ako je možné, že sa to deje práve v zemi (Švédsko), kde v Boha verí len 17% ľudí. Možno práve preto sú tie severské filmy také presvedčivé, že si v nich ľudia sami hľadajú svoje odpovede na podstatné otázky. Viem, že skutočný život na Severe môže (ale nutne nemusí) byť iný ako v zjednodušených sužetoch filmov. Nech je ako chce vďaka Bohu za ne. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama