Vodník Jakoubek (J. Korn) se musí kvůli jednomu nemoudrému knížecímu rozhodnutí odstěhovat ze svého domova. Dozví se to jeho syn Tonda (V. Jílek) a rozhodne se, že tomu zabrání. Což ovšem není pro obyčejného venkovského chasníka zrovna snadný úkol. A navíc se vmísí do děje ještě pan kníže (J. Abrhám), princezna Aneta (Z. Kajnarová), její nápadník, urozený vikomt z dalekých krajů (O. Vízner), a Vendula, napůl tulačka a napůl zlodějka (T. Pauhofová). Tonda nakonec svého tátu vodníka zachrání a přitom najde i své štěstí… (Česká televize)

Nick321

Prostší pohádka, která ale třeba na Vánoce potěší. Prospěchářští rádci Theo a Leo, které ztvárnili Miroslav Táborský a Vladimír Javorský mne pobavili, do podobných pohádek patří takoví dva spiklenci, kteří hrabou sami pro sebe, naopak Zuzana Kajnarová mi do role princezny neseděla. ()

Rádlo

Děj docela ujde, s hudbou je to katastrofa...zní to asi jako z keyboardu a nástroj to v žádném případě nevidělo (to bohužel pozná i hluchej). Chtělo by to lepší finále (ale to možná bylo taky tou hudbou) ()

Alenuch

Soudě podle obsazení jsem se na pohádku fakt těšila, ale byla jsem hrozně zklamaná (a to říkám jako někdo, kdo má pohádky rád a je k nim shovívavý). Vadil mi hlavní "polovodník" a jeho trapné scénky s nějakými zbrojnoši u vchodu do zámku, vadila mi jeho matka, která přehrávala až se hory zelenaly, navíc co slovo, to perla, vadily mi zbytečně patetické a slzopudné scény neodlehčené ani kapkou humoru. Vodníkovi jeho bývalá milá každý den posílá jídlo, ale on neví, jestli by ho chtěla a jestli na něj nezapomněla? Pche - normálně bych do zápletky pohádky nehrabala, ale přesně v takovýchhle chvílích se ve mě probouzí cynik. Princezna a král jako kdyby přišli z nějaké jiné (lepší) pohádky, ale díky aspoň za ně - byli jediné příjemné oživení celého toho díla. ()

milos.bradik

Herecky velmi slabý hlavní hrdina a Korn, bohužel, také není herec. Pauhofová a Kainarová jsou aspoň hezké a ostatní hrají svůj obvyklý standard, celkově ale není ten námět ani vtipný a ani zajímavý. Dal bych tak 30 %. ()