poster

V pasti

 • USA

  Hard Candy

 • Slovensko

  V pasci

 • Velká Británie

  Hard Candy

Thriller / Drama

USA, 2005, 103 min

Režie:

David Slade

Scénář:

Brian Nelson

Kamera:

Jo Willems

Hudba:

Harry Escott

Producenti:

Jody Allen

Střih:

Art Jones

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Jennifer Johnson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lesumir
  *****

  Je spousta filmů, které prostě lidi nepochopí, proto má třeba Hard Candy tak malé hodnocení. Zvlášť psychologická dramata často lidi NEPOCHOPÍ, proto jednoduché povahy viz. Tsunami dávají dvě hvězdičky. Které samozřejmě nejsou na místě. __ Na Ellen Page se často zapomíná, ale kdyby se měla volit nejlepší herečka současnosti z mladé generace, a nekoukalo by se na vzhled, tak by jednoznačně vyhrála. Její role sice nejsou nikdy "normální", ale vždycky je zahraje famozně, demonicky a tak sugestivně, že ji věříte každé slovo, každé písmenko, každý pohyb hlavy, který je pro ní tak specifický. Patrick Wilson ji zdárně sekunduje, ale je to hlavě Elen, která vytváří tu "vyšinutou" atmosféru. Je to prostě výborně natočené psycho, ve které art kamera se art kamera vyřádila do sytosti. ___ Čekal jsem zajímavý závěr, na ten se celou dobu hrálo a promítal jsem si milion možností, jak by to mohlo být, ale ani jednou jsem se netrefil. Opravdu špička. __ Komorní konverzační psychologický thriller tohohle formátu snad vidím poprvé a musím poděkovat mé milé larelay, že mi ho doporučila :-)(17.1.2009)

 • genetique
  ****

  Jeden dom, dve postavy a hodina a pol totálneho psych(olog)ického teroru. Dá sa to, pár filmov to dokazuje a 'Hard Candy' sa k ním hrdo pridáva. Myšlienka je ako lusk, scenárista sa s ňou vyhral do najposlednejšieho detailu, možno len tá réžia občas prispala. Striedanie strán komu držať palce sa deje až nevídane zvrátene, čo je na prvý pohľad inak môže byť naozaj tak ako to bolo pôvodne. Tak komu držať stranu. Neškodnej mačke, či zlomyseľnej myši. Výber je ťažký a až do konca premyslene zákerný a zimomravý. Podľa celého priebehu ale finále mohlo byť dramaticky drastickejšie. 80%.(14.3.2008)

 • Phobia
  ***

  Další film, ze kterého jsem viděla cca 40 minut, než přišla první reklama a s ní spánek. V té pasáži si (údajně) 14-letá holčina s chlapeckou vizáží omotává kolem prstu 32-letého chlapa. Probudila jsem se a chlápek je připoutaný k židli... asi holt inteligentně jen vypadal. Žába ho krmí záplavou keců... chrrrrr... chrrrrr. Je mi líto, "V pasti" neudrželo moji pozornost, což by se mi při prvním sledování "Misery" s nejvyšší pravděpodobností stát nemohlo. Třeba někdy dokoukám (bóže, už těch filmů k dokoukání mám tolik...). První půlka 55%. EDIT: Druhý pokus, vydržela jsem déle, pár zaspaných míst doplněno, ale opět nevím, jak to dopadlo :-(. Kamera byla místy otravná, postava Ellen Page ve mně nevzbuzovala sympatie, Patrick Wilson mě nechával emočně pasivní, ale možná by to bylo na 4*, jestli se mi někdy povede vidět poslední půlhoďku a dobrat se motivace celé téhle úchylárny. 63% EDIT: Ha, napotřetí konečně dokoukán i konec, pár procent přihodím, ale hvězdičku nepřidám. Chování obou postav mi přišlo místy dost nelogické. Pro jednou nedštím síru, hnis a zvratky ohledně častého reprízování stejných filmů stále dokola - pro jednou se to hodilo. 68%(11.2.2010)

 • Zeck
  ***

  Komentář obsahuje spoilery. Sterilní jak stařena v tangách. Zajímavé pouze prvoplánovým odhadnutím situace, která se záhy uplně změní. Morální apel ze začátku nefunguje, přát někomu spoutání a mučení jen za to, že má v sejfru náhou fotku nějáké teen holky, která je vydávaná za to nejtvrdší dětský porno na trhu, prostě nejde. Lolitka to po domě pěkně rozjíždí, ale je příšerně nepřijemná a protivná, tu holku bych nejradši zabil a to by ani nemusela předstírat, že mi řeže obě koule a pak je hodí do drtičky odpadu. Tahle scéna mimochodem zabírá hezkou třetinu celého filmu, celých třicet minut se totiž řeší "kauza varlata". Konec postrádá grády a inteligenci. 55% 02.05 2010(2.5.2010)

 • paascha
  ***

  Zase tak úžasné to nebylo. Pravdou je, že divné pocity v podbřišní oblasti mě přešly až po chvíli, ale tak je to vždycky. Celkem příznivý dojem kazí nevyjasněnost některých předložených faktů, samoúčelné blábolení a jednoduchost postav. Roztomilý fracek, co je podle 4 z 5 blázen, a pedofilní fotovrah? Po pravdě, víc se z toho asi vytřískat dalo, ale proč?(25.1.2007)

 • - Přestože postavě Hayley by mělo být 14, Ellen Page bylo v době natáčení 17. (houseofwax)

 • - Film stál necelý milion dolarů, přesto prošel kompletní digitální úpravou obrazu, kdy se sytost a škála barev dynamicky mění podle atmosféry filmu. (Xatrix)

 • - Sandra Oh přijala svou roli především kvůli Ellen Page, se kterou už spolupracovala v jednom z předchozích filmů, krom toho jsou obě Kanaďanky. (-bad-mad-wolf-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace