V pasti

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Jennifer Johnson

Tento film je totálně nepříjemný až protivný. Ještě nikdy jsem si snad nepřál více aby hlavní hrdina vzal kudlu a tu malou bestii co se tváří jako mozek lidstva sprostě vykuchal. Naproti tomu Patric Wilson je loser, tolik šancí měl a tolik šancí promrhal. Ellen Page zahrála roli na jakou hned tak nezapomenu. Ta holka mi neskutečně lezla na nervy. Ovšem upozornění pro všechny kdo jste tento film ještě neviděli. Věci nejsou takové jaké se zdají být. Hlavní hrdina se nachází prostě v pasti, ze které není úniku. 60%(2.7.2009)

Ellen Page alias Kitty Pryde z X-men 3 si predtým strihla hlavnú rolu v Hard Candy ako 14 ročné dievča ktoré sa cez net zoznámi s chlapíkom. Chlapík skrýva svoje tajomstvo no dievča má tiež pre neho pripravené nepríjemné prekvapenie. I keď si jej postava nezaslúži patričné sympatie zahrala to dobre. Film sa námetom podobá Miikeho pecke Oodishon (1999) no dejom i spracovaním (oboje však dobré) zostáva pozadu a do sveta filmu neprináša nič výnimočné.(16.10.2006)

• Rogue

David Slade má zjevně rád kameramany, kteří používají moderní techniky. Což mi tedy do tohohle "komorního dramatu" moc nesedí. No a k tomu dramatu - poněkud vykonstruovaná zápletka o setkání dítěte a fotografa by mi ani nevadila, ale morální podtext, který se ukáže později a kterého se už do konce filmu nezbavíme ano. 100 minut, jeden dům, dva herci... Přechytralého čtrnáctiletého spratka ztvárňuje Ellen Page, kterou mám chuť zabít od desáté minuty a Patrick Nilson je tu do počtu, aby bylo komu stříkat sprej do pusy a koho mučit, což je oboje dost nuda. Protivná nuda. Jako celý film.(26.4.2008)

Fotky, který miluju, barvy, které v souladu s technem žijí vlastním životem, holka bez identity a její divadelní aura. Dialogy orámované čepelí a kamera točící se v rytmu stoupajícího napětí. A tam někde je divák.... nicotná bytost... a sleduje představení. Možná trochu zvrácené, ale to já rád! V tu chvíli byl Jakub lapen absolutním štěstím. Povyskočil si nadšením, nasadil červenou kapuci a sluchátka a šel do světa. 4,5* s tím, že to pořád rezonuje!!!(27.9.2010)

Jestliže se mi poslední dobou stává, že po anotaci filmu přesně vím, o čem bude, tak u tohoto díla pravidlo kupodivu neplatilo. Čekal jsem mírně nadprůměrnou schovávanou před šíleným pedofilem, a dostal jsem téměř k dokonalosti filozofujícími zamyšleními vyšperkované drama, kde ale nechyběla napínavá akce. Bravo.(1.12.2008)

• - Při natáčení na střeše musel Patrick Wilson točil scénu na pětkrát. (Stoka)

• - Sandra Oh natočila své scény za jeden den. (houseofwax)

• - Během premiéry filmu na filmovém festivalu v Sundance, v lednu 2005, selhal systém Dolby Surround. (Stoka)