V pasti

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Jennifer Johnson

"Tak jo Jeffe! Chceš ufiknout napřed levý nebo pravý varle? Ale nesmíš se moc vrtět! Nejsem v tom školená a kdyby mi ujela ruka, tak Ti rozříznu tepnu a ty vykrvácíš! Chtěla jsem aby mi pomáhala jedna kámoška ze zdravky. Ale když jsem ji řekla že bych potřebovala pomoct s kastrací jednoho chlapa, tak jen nezřetelně zachroptěla a utekla. Tak prosím lež klidně, Jeffe! " --- No hlavní je slušnost a zajímat se o to co má rád Váš protějšek a jak mu nejlépe vyhovět. To dělá půlku vztahu. Kdo má rád romantické konverzační filmy, ten si určitě přijde na své s Hard Candy.(16.9.2007)

Nejsilněji film zapůsobí, pokud o něm vůbec nic nevíte - ani sebemenší nástin děje (můj případ). Samozřejmě se jedná o holý konstrukt a těžko uvěřit, že by se něco podobného mohlo stát (nikdy neříkej nikdy). Je to takové "bu bu bu" všem potencionálním pedofilům. V pasti je sólo představení o dvou hercích, podpořené občas videoklipově roztěkanou kamerou. Říkal jsem si, že scénárista, který napsal veškerá slova pro 14-ti letou dívku, se zřejmě s žádnou nikdy nesetkal, protože takhle "chytré" děvče jsem snad nikdy v životě nepotkal (naštěstí), ale Ellen Page to vše tak bravurně zahrála, že jsem ji to všechno věřil. Vlastně ten film zachránila před trapností. Díky ní ten domeček z karet docela obstojně stojí. Žánrové dílko, které jsem si užil do poslední kapky potu.(30.11.2006)

• Okara

Nevím co si o tomto filmu myslet. Jak by se to mohlo jakémukoli chlapovi líbit? Na rozdíl od snímku Trust, kde se spolu dvojice setkává až po zdlouhavé půl hodině, zde se hra rozehrává již od první minuty. Začátek mě tedy velice zaujal a pomalu jsem se připravoval na zajímavé psychologické drama. Opak byl pravdou, od onoho zákroku to šlo od desíti k mínus pětce, herecké výkony jsou sice dobré, ale film stojí na naprosto zbytečných dialozích, které pouze oddalují naprosto ubohý závěr, do něhož jsem stále čekal nějaký zvrat. Ten ale nenastal a z velkého očekávání se stal podprůměrný zážitek. Mimochodem, Ellen Page mi už v Inception přišla jaksi svérázná, ale zde to dovedla do extrému, od teď se jí místo úcty spíše bojím. 40%(11.6.2012)

Komentář může obsahovat částečně spoilery a celkově (na 100%) zhovadilosti !!!!!!!! Podotýkám, že vše co dnes píšu je jen čistou fabulací a nemůže tak být proto použito v případném právním sporu v temné budoucnosti. Takže. Když jsem si včera před půlnocí tenhle snímek pustil na mém originálně vypáleném DVD, nemohl jsem čekat, že nějakou shodou ironických náhod, film skončí ve stopáži 62 minut asi díky bonusům od distributora... Po následném poděkování sám sobě a zařváním několika nepublikovatelných (věřte mi !!! ) slov do tmy, jsem se rozhodl dál pokračovat v protiprávním jednání s vidinou film dokoukat za " každou cenu " , vrhl jsem se proto k PC a díky svému nadzvukovému netu jsem ještě musel čekat hodinu a půl (Pekelná kuchyně, Simpsonovi :) ) než bylo dokonáno. Takže k filmu, zde musím použít na ČSFD velmi oblíbený výraz , KULERVOUCÍ! V tomto případě to bylo téměř doslovné (kdo viděl proto chápe, co se mnou dělala absence filmu od 63 minuty a dál ) a já už i vím, že lolitky domu si bere akorát "vůl". Mám chuť vyhodit foťáky do řeky a případné modelky vyhledávat v domech pro seniory, na druhou stranu tenhle Saudek takový neviňátko jako já nebyl a psychotické chování hlavní pubertální hrdinky pak bylo pochopitelnější a omluvitelnější... i když, pánové, šlo přece o koule, ještě teď sedim s nohama křížem (snad jsem tak i spal) a je mi tak nějak divně. Navíc se mi zdá, že ta třináctka od sousedů má nějakej divnej pohled , kurva... Umělá selekce pro haranty do 15 let od ostatní populace by zachránila mnoho žláz . Filmu dám víc než je zdejší průměr a pokud máte opět pocit, že můj komentář se k filmu vztahuje minimálně, pak vzpomeňte na Shadwella. P.S. memento pro diskutéry ( chatisty:) ) zde na "volné", vzhledem k věkovému rozptylu !!!(21.2.2012)

Nemám ke svým koulím nějak zvlášť vyhraněný vztah, ale jsem prostě rád, že je mám. Tudíž z pozice otce, majícího strach o své ratolesti, mi tento snímek přinesl jisté uspokojení, ale z pozice chlapa, přirozeně chránícího své nádobíčko, ve mně některé pasáže vyvolávaly jisté náznaky nesouhlasu s nabízeným řešením. Ale konzervatismus stranou - tohle antipedofilní divadlo se prostě povedlo.(16.6.2012)

• - Ve filmu zazní jen devět minut hudby. (-bad-mad-wolf-)

• - Pracovní názvy filmu byly "Vendetta" a "Snip Snip". Název Hard Candy byl nakonec přijat proto, že v sobě obsahuje sladkost i ostrost zvoleného tématu. Internetoví pedofilové tak expresivně nazývají nezletilé dívky. (-bad-mad-wolf-)

• - Sandra Oh přijala svou roli především kvůli Ellen Page, se kterou už spolupracovala v jednom z předchozích filmů, krom toho jsou obě Kanaďanky. (-bad-mad-wolf-)