V pasti

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Jennifer Johnson

Nemohla jsem si pomoct, ale hlavní hrdinka mi postupem času lezla na nervy čím dál víc a to by možná v tomhle druhu filmu neměla a navíc to co bylo na filmu v první půlce zajímavé, bylo nakonec příliš dlouhou stopáží až přehnané. Vadilo mi také přiliš mnoho otázek, které zůstaly nevysvětleny. Jinak herci byli výborní a příběh sám o sobě ušel. Až na tu uvěřitelnost.(3.10.2006)

• chezush

Ani ta kastrace nemůže být tolik bolestivá, jako sledování tohoto filmu. A to ten začátek vypadal slibně.. Po celou dobu filmu jsem očekávala nějaký zvrat, kdy se postavy začnou rozvíjet, nebo alespoň nějaké vysvětlení - motiv Hayley, zabil Jeff opravdu tu dívku, co se vůbec stalo, .. nic z toho jsem se nedozvěděla a opravdu nechápu smysl tohoto filmu. S Hayley by měl divák asi soucítit a vžít se do její role, ale ona byla po celou dobu filmu jak osina v zadku, vážně. Dokonce mi bylo více líto Jeffa, přála jsem si, aby se dostal z provazů a zabil Hayley, nebo jí alespoň vytrhl jazyk, aby byla zticha... Film měl být šokující, ale já si z toho odnesla jen nudný zážitek. 2* za Patricka Wilsona.(12.6.2012)

Další film, ze kterého jsem viděla cca 40 minut, než přišla první reklama a s ní spánek. V té pasáži si (údajně) 14-letá holčina s chlapeckou vizáží omotává kolem prstu 32-letého chlapa. Probudila jsem se a chlápek je připoutaný k židli... asi holt inteligentně jen vypadal. Žába ho krmí záplavou keců... chrrrrr... chrrrrr. Je mi líto, "V pasti" neudrželo moji pozornost, což by se mi při prvním sledování "Misery" s nejvyšší pravděpodobností stát nemohlo. Třeba někdy dokoukám (bóže, už těch filmů k dokoukání mám tolik...). První půlka 55%. EDIT: Druhý pokus, vydržela jsem déle, pár zaspaných míst doplněno, ale opět nevím, jak to dopadlo :-(. Kamera byla místy otravná, postava Ellen Page ve mně nevzbuzovala sympatie, Patrick Wilson mě nechával emočně pasivní, ale možná by to bylo na 4*, jestli se mi někdy povede vidět poslední půlhoďku a dobrat se motivace celé téhle úchylárny. 63% EDIT: Ha, napotřetí konečně dokoukán i konec, pár procent přihodím, ale hvězdičku nepřidám. Chování obou postav mi přišlo místy dost nelogické. Pro jednou nedštím síru, hnis a zvratky ohledně častého reprízování stejných filmů stále dokola - pro jednou se to hodilo. 68%(11.2.2010)

Vynikající kamera zabírá rozkošnou čtrnáctku, která se rozhodne vstoupit do domu pohledného fotografa... Co z toho vyplývá? Že nikdy byste neměli pít to, co jste si nenamíchali sami. Hard candy je na pohled sladký bonbonek, který skrývá hořkou, velmi hořkou příchuť. A to vše je zabaleno v opravdu působivém balení. Ellen Page i Patrick Wilson v komorním psychologickém dramatu, které mě nenechalo klidnou. Herecké výkony perfektní, vizuální stránka dle mého dokonalá, téma dráždivé. Z tohohle počinu Davida Sladeho jsem jednoduše byla v pasti.(4.4.2009)

• Sysel_CZ

Jestli je tohle dobrý film, který se někomu může líbit, pak se stydím za to, že jsem člověk. Většinu času se mi zvedal žaludek, tolik nenávisti k 'hlavní hrdince' jsem ještě nikdy necítil, nevěděl jsem, jestli bych jí radši vydlabával zuby skalpelem nebo jestli bych radši, aby ten film skončil teď hned. V půlce jsem nakoukl sem a viděl jsem, že je to podle všech prima, tedy jsem to dokoukal a Ne. Poselství filmu, nenáviďme, suďme, vražděme, když si myslíme, že jsme v právu, můžeme kohokoli mučit. Celé vyznění bych přirovnal k fašistické propagandě, k ničemu lepšímu. Co se týče toho zpracování, když se náhle kamera zběsile roztřásla, aby umocnila dojem 'hu! tohle prohledávání domu je dramatičtější než to před ním' a přitom se nic nedělo - už tehdy se mi zvedal žaludek i ze zpracování. A zvedal se mi i z obsahu i z vyznění. Všechny kopie filmu doporučuju spálit, protože něco tak strašně nenávistného nepatří do světa. a ps: když tu vidím lidi jako lesumir, kteří mě za tenhle názor označují za jednoduchou povahu a cpou mi, že jsem něco nepochopil... Tak po tomhle filmu bych měl chuť na něj poslat malou Hayley a uvidíme, jak moc jí dá pět hvězdiček(8.2.2009)

• - Ikonická čevená mikina s kapucí použita ve filmu i na plakátech, byla ve skutečnosti oranžová. Barva byla změněna až v post-produkci. (houseofwax)

• - Scény, odehrávající se u Jeffa v domě, byly natočeny v chronologickém pořadí. (houseofwax)

• - Přestože postavě Hayley by mělo být 14, Ellen Page bylo v době natáčení 17. (houseofwax)