V pasti

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Jennifer Johnson

Výborný, napínavý, atmosférický, příběh s dobrými hereckými výkony a také velice složitý thriller více než by se mohlo zdát. Sice celý děj se odehrává v jedné místnosti, kde je veden dialog mezi hlavními postavami, avšak po skončení se musí člověk pořádně zamyslet, aby tento film ocenil. Ze začátku jsem měl jasno, komu fandit a koho nenávidět, na závěr filmu jsem byl velice obalamutěn a nyní se ptám, jestli bych po druhém zhlédnutí někomu fandil... Film nabízí mnoho zvratů a nejasností, které jsou v průběhu filmu odhalovány nebo jemně naznačeny. Zajímavé a citlivé téma pedofílie, a jeho následky, jestli 14letá dívka má právo brát zákon do vlastních rukou? Těžko říci. Je to možné, aby 14letá dívka tohle všechno zvládla? Když se člověk zamyslí, tak možné to je, sice film nabízí někdy menší logické chyby, které se přes tu náročnost dají pochopit, ale možná se najdou někteří puntičkáři, který film kvůli tomu odsoudí. Náročná práce scénáristy a dobré režijní provedení a tak hodnotím tento povedený thriller 4 hvězdičky…(2.11.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,024,640Tržby Celosvetovo $7,022,209 ║ dosť pôsobivé a šikovne natočené, jeden z tých najlepších thrillerov, ktorý má myšlienku a svojskú dravosť, či účelovosť nechutných "skrytých" scén, je až neuveriteľné ako si režisérsky David Slade počínal, lebo jeho ďalšie kino filmy už nemali tú správnu atmosféru, nehovoriac o 3dieli Twilight /80%/(19.6.2009)

Tak tomuhle říkám hodnotitelský ořech. Na jedné straně je to drama, které se divákovi dostane až do morku kostí, mrazí z něj (a nevím, jestli to můžu zobecnit celkově na pánské publikum, ale mně osobně u něj bylo opravdu fyzicky nepříjemně), výborně pracuje s kamerou (vyžívá se v detailních záběrech do obličejů postav, a to tak, že si divák může dokonale vychutnávat jejich mimiku, změny výrazů a leccos vytušit, nechybí zaostřování a rozostřování, některé věci však úmyslně zabírány nejsou a sází se na diváckou fantazii, která si je přetvoří na ještě drsnější obraz), pracuje s brutalitou a lidským hněvem, a to vše se může opřít o výborné herecké výkony, zvláštně hlavní představitelka mi vyrazila dech (tohle Ellen Page předvedla ještě před Juno a hlavně Americkým zločinem? Klobouk dolů!). Na druhé straně je zde však mnoho ale… za předpokladu, že se nelhalo i o věku „Hayley“, nesedí mi tam ta chytrost (prohnanost), chladnokrevnost, nenávist, neuvěřitelná síla (přece jenom, nemá postavu jako třeba Annie z Misery) a schopnost tak perfektně předstírat a odhadovat další protivníkův krok. Pak jsem nechopil nevyřešený motiv sousedky, naopak občasnou zmatkovost jinak neomylné a klidné hrdinky a samotné vysvětlování na konci, navíc z toho už byl v závěru moc cítit kalkul. Celkově slabší 4*, o vyšší variantě rozhodl velmi intenzivní zážitek, který ve mně i několik dní pro projekci stále přetrvává. „Říkal jsi, že by byla šílenost, kdybys mě vzal k sobě. 4 z 5 doktorů se shodují, že šílenec jsem.“(2.7.2013)

Mladá, nezletilá Hayley sa cez sociálnu stránku zoznámi s fotografom menom Jeff. Nakoľko ju neuveriteľne láka spoznať tohto šarmantného muža, príma pozvanie do jeho apartmánu. Ako je ale možné, že nemá obavy zo svojho hostiteľa? Zmiešané pocity. Miestami naozaj dostatočne sarkastické a nepríjemné. No bohužiaľ, zároveň, pomerne pritiahnuté za vlasy. Ozaj mi to neprišlo veľmi reálne. Aj keď musím uznať, že herecké výkony oboch hlavných aktérov ( najmä E. Page ), skutočne výborné. Som rád, že som tento film videl, no sánka mi nepadla.(25.2.2014)

Scénář: Brian Nelson .. Psychologický Dexter v sukni právě započal svoji práci... Na letmý pohled si nelze nevšimnout značně vykonstruované zápletky, která si nese morální podtext a je silná v detailech, bohužel je však nepřiměřeně ředěna únavnější debatní skladbou děje a nedostatečným nahlédnutím pod motivační karty, které by dopadu děje jistě pomohly. I tak snímek s minimem prostředků toho dost nabízí. Dvě postavy - chlap a dívka (cmuk Ellen!) - jedna herecky lepší než druhá, jeden malebný dům, který slouží ke spoustě stylizovaných kompozic a atmosféra stavěná na minimu hudby a práci kamery. Pokud přistoupíte na fakt, že bystrá čtrnáctiletá dívka je schopná mnohého, máte téměř vyhráno. 70%.(29.3.2007)

• - Ikonická čevená mikina s kapucí použita ve filmu i na plakátech, byla ve skutečnosti oranžová. Barva byla změněna až v post-produkci. (houseofwax)

• - Sandra Oh natočila své scény za jeden den. (houseofwax)

• - Scény, odehrávající se u Jeffa v domě, byly natočeny v chronologickém pořadí. (houseofwax)