V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

klichem

jednotvarna postava v podani ellen page (ked som tuto herecku videla v prvych filmoch bola som nou doslova ocarena teraz ma vsak napada ze vie hrat stale len jednu postavu) a vajcia v drticke odpadu su jedine dve veci ktore si z filmu pametam. takze to asi nie je nic moc :D ()

LadyBirdx

Začalo to slibně, potom přišel nečekaný zvrat a tam to mělo skončit.. Dívat se přes hodinu jak duševně narušená a nepříjemná čtrnáctka "vykonává spravedlnost" bylo docela nudné a monotónní.. ()

Luccy007

63% Nevím, jestli mi to nějak uniklo, ale nechápala jsem tu nenávist Hayley (E.Page) k pedofilům...U dospělého člověka je to pochopitelné, ale že by se tímto tématem nějak detailně zabývaly 14ti leté dívky (pokud teda nemají vlastní zkušenost s těmito individuy), tak to pochybuji...Něco mi tam prostě nesedělo, možná bohužel herecké výkony:-( :-( ()

X-tREmE

Geniálny scenár, ktorý vás okamžite vtiahne do príbehu... a mieatami budete určite súcitiť so záporákom a želať mu rýchly koniec... :) ()

Akyno

Originálne poňatie úlohy nepriateľa, ale nie natoľko, aby ma to položilo na lopatky. Ellen Page sa snaží, ale bohužiaľ som jej neuveril jej malú hru na dospeláčku. 64% ()

gu-staff

Cha cha chá, takhle na ně, na prasata zatracený, dobrej námět, dobře zpracovanej, pěkná kamera, oba herci dobrý, prostě 80% ()

Zeddi

Kdyby se nejednalo o 14ti letou holku asi by to bylo více zajímavé. Takhle to na mě budilo dojem tak trochu sci-fi, protože pubescent by nebyl schopný takového psycholigického rozboru a navíc jednání až se stoickým klidem. Ovšem herecké výkony dopadly na výbornou to zase musím uznat do plusu. Celkový dojem tři a půl ()

Hnillard

nechapem tie vysoke hodnotenia...pre mna uplne nelogicky film...i ked Ellen hra nadpriemerne bola mi v tomto filme strasne nesympaticka a radsej by som v zavere na streche videl ju...tento film mi totalne nesadol..davam jednu hviezdicku za pekne filtre a kameru.. ()

FandaF

Zbytečně přehnané hodnocení. Zas taková pecka to není, lze najít i několik chybek a ty kameramanské kejkle, rozmazávání, zpožďování, atd. se mi fakt nelíbily. Jo, a mimochodem jsem proto, aby se natočil druhý díl, kde se obrátí karta, nějaký kámoš Jeffa si najde chytračku Hayley a jen tak mimojiné ji vyřízne vaječníky a třeba je pak před ní obřadně spláchne do záchodu a jako vrchol by pak stačilo si povídat o (ne) možnostech jejího mateřství. V průběhu filmu by třeba mohl "vyšetřovat" co provedla Jeffovi... To by byly dialogy... a to hodnocení takového filmu.... ()

Dream Dealer

Nejvíc byste své děti ochránili nepostihováním držení dětské pornografie, aby se mohli pedofilové vybít na obrázcích... Nelíbí se mi moda lynčování pedofilů - i oni mají právo na život (to že je někdo pedofil neznamená že bude automaticky napadat děti - v takovém případě samozřejmě restrikce schvaluji) ()

veverysiak

Zaujímavé dielo o zaujímavej pomste, dalo by sa to aj zhutniť a zakčniť, ale vyprchal by z toho taký zvláštny spirit, ktorým je tento na pohľad nenápadný a niekedy nenápaditý film nasiaknutý, obrovský podiel na ňom má mladučká Ellen, ktorá hrá s bravúrou vyžitej divy, takže 75%. ()

necrosrandist

Wilsona mám rád hlavně od Andělů v Americe, ten je prostě ok. A Ellen je super! Pěkná tvářička, vzorné vystupování, ale zrovna tady je schizofrenní až běda :) Ale hraje dokonale a na svůj věk je, troufám si říct, neuvěřitelná. Možná to mohlo být lehce kratší a dynamičtější, ale stylově je to stále vytříbené. ()

david666

Koncert Ellen Page. Zvládá plno různých emocí a má v tomto filmu tolik tváří, že se nestačite divit. Navíc atmosféra a postupné odkrývání pravdy jsou taky velice dobře zvládnuté. ()

racing666

Celej film se rozjíždí v napětí víc a víc až do konce. Ellen Page byla prostě skvělá a scénář též vynikající. Zase jednou po dlouhý době dávali dobrej film v televizi. ()

cubiczech

Jednoduše WOW. Škoda pár přehrocených situací a některé věci vypadaly až moc rafinovaně (na poměry příběhu a jeho zasazení)... ale fakt super herecké výkony a atmosféra. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila