Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Rousse

To, že dávám plné hodnocení, je z velké části ovlivněno tím, že jsem měla tu čest tohle představení vidět live - atmosféra v divadle a u TV je opravdu nesrovnatelná. Jinak bych to viděla na slušné, velmi slušné, 4*. Musím uznat, že Čtvrtňas s Lábusem si s odposlechy Brabce a Horníka potykali víc než obstojně a představení, které vzniklo, je jak k smíchu, tak i k pláči (protože vychází z reality). Korunu tomu nasazuje Pepa Polášek, co by rozhodčí ("No vy se tady smějete, ale oni vám v šatně říkajó mutanti!"):-) no zkrátka to musíte brát tak, že tomu štěstíčku se musí jít trochu naproti:-) ()

Mr.Nigga

Představení těžící z lidské hlouposti, nadutosti, arogance, morálního úpadku a absence sebereflexe. Je vůbec možné nedát odpad? Samozřejmě, když se toho ujmou dva skvělí komici a forma představení vítězí nad obsahem takovým způsobem, že vám rozhovory těchto lidí způsobí křeče ze smíchu. Škoda jen, že ta realita není tak veselá... ()

Zemi11

Přítelkyně vám asi nedá (vášnivý polibek), když ji pozvete na tuto komedii - proto nemohu dát plný počet hvězdiček. Avšak ten, kdo ví co to je Sparta nebo Slavie, se neskutečně pobaví. Jen by mě zajímalo, jak reagovala Dagmar Damková, když si pustila toto představení a doslechla se "o svém švábovi". A co teprve čůrák Pelta... http://www.youtube.com/watch?v=s2tnV8wYBX4 ... "Von mi minule tleskal nad hlavou, já dělal, že ho nevidím" "Ty vole tak ho nech nějak vycukat, ty vole, dyť ty si chytrej kluk. Pro mě to je nepostradatelnej frajer. Pro mě to je srdcař, kterej to tmelí. Dyť si ho chyť a řekni mu - Hele dyť já má stejnej zájem jako vy a von není blbej... Hele my musíme vyhrát. Voni mají bodů jako máku a my máme hovno." ()

Mr.Jackass

Samozřejmě zde nevidím žádné umění oněch 5* je spíše za to, že se dokázal Čtvrtníček naprosto v dokonalý čas chopit tohoto choulostivého tématu a pro mě jako občasného sportovce a člověka, který se fotbalem zabývá je tato parodie ,nebo spíše smutná pravda o tom, co se zde děje velice vtipným zážitkem z nehož spousta hlášek v mém okolí zlidověla. :) ()

G.W.Bush

Děkuji policii za pořízení záznamu hovorů spoluautora scénáře Ivana Horníka, kterého bych ihned zařadil do cyklu Galerie elity národa. ()

ranp

Tak na plné hodnocení to není, ale i tak je to hodně dobré. S funkcionáři tohoto typu se nelze divit, že je český klubový i repre fotbal momentálně tam, kde je. ()

Cejny

Čtvrtníček exceluje, Lábus zdatně sekunduje. Perfektní divadelní show o tom, jak to vlastně všechno ve fotbale bylo. ()

insurgentes

Mezi mými kamarády je jeden, se kterým se do telefonu bavíme jen citacemi z tohoto představení, a přitom oba víme, o čem je řeč a domluvíme se absolutně na čemkoli. ()

netahlo

No ty kravo! Pred tydnem po letech shlednuto znova a furt u toho padam smichy. Ctvrtnicek s Labusem by za tohle zaslouzili byt na bankovkach. Nebo aspon na znamkach! ()

herr_carter

,,no prostě mi volal Pelta......čůrák a co chtěl?....nic ty vole....a cos mu řek?.... No nic.....tos mu řek dobře ty vole...,,.........moje hodnocení = 8 z 10. ()

Frankie

Náramná švanda sondující v zákulisních machinacích fotbalu, na které je nejlepší a zároveň nejmrazivější, že se prakticky jedná o doslovný přepis skutečnosti. Přestože jde o sezonní záležitost, která za pár let může přestat fungovat a ztratit kouzlo aktuálnosti, masakrozní hlášky a destruktivní repliky by měli sloužit jako varování každému, kdo hodlá utopit nějaké ty kapříky v žumpě českého fotbalu. ()

darwin

Paráda! Nastavené zrcadlo nejen českému fotbalu, ale i české společnosti. Jen škoda, že to nebylo tak o 20 minut delší. Sám jsem zvědav co na tohle asi říkal Ivánek, když se na to díval. "Jsou to mediální mrdky." :) ()

Dargel

Naprosto průlomové dílo, kterého jsme se okamžitě chytli a do dnešního dne se v konverzaci s mými přáteli objevují střípky tohoto absolutního humoru. Skvělé zpracování Čtvrtníčka a Lábuse. Vždy se rád zase podívám. Výborné hlášky skoro jako z Red Dwarfa. Nezbývá než ohodnotit pěti... ()

Benedygtus

Skoda, ze jsem toto zhledl az nyni. Pamet slouzi tak na pul a myslim, ze kdybych to videl v one dobe bavil bych se jeste o neco vic. Jedina opravdova a snad i objektivni vytka je absolutne trapny, zalostny konec, myslim tim poslednich +- 10 minut. ()

Zagros

Tohle představení je pro mě téměř kultem a já jej mám velmi rád. Jsou jen dva důvody, proč jsem nedal plné hodnocení. Za prvé, že pokud chcete rozumět všem vtipům a narážkám, musíte dobře znát naše fotbalové prostředí kolem roku 2005. Za druhé, přeci jen lehce zastarává a jak se změnilo obsazení bafuňářů, pomalu přestávají platit různé narážky. Nicméně v roce 2005 to byla naprostá bomba, Ivánka jsem viděl mnohokrát, smál jsem se téměř nepřetržitě a většinu pasáží znám nazpaměť. Ono je to v podstatě smutné, ale když už to nelze změnit, je dobré to alespoň podobně zesměšnit. Dvojici Čtvrtníček a Lábus děkuji, klaním se a přidávám čtyři hvězdy. ()

Jancll

Je to dobré, ale vyjímečně ne díky Čtvrtníčkovi či Lábusovi, nýbrž díky skvělé předloze, kterou napsál sám život. ()

Stružák

Životní role Petra Čtvrtníčka a Josefa Poláška. Ivánku, kamaráde prostě k českému fotbalu patří stejně, jako zkratující Tomáš Řepka a ostravští "banik pyčo" fanoušci. :-D ()