Block Party

• USA Block Party (více)

Slavná komediální hvězda Dave Chappelle připravuje svou životní koncertní show přímo v ulicích New Yorku. Komik a hudebník Dave Chappelle se potuluje po svém rodném městečku. Chystá se zorganizovat největší koncertní párty za účasti slavných hvězd hudebního průmyslu. Pozve desítky svých oblíbených zpěváků a skupin, aby zahráli a zazpívali tisícům lidí pod otevřeným nebem přímo v ulicích Brooklynu. K účasti na jeho koncertu se mu kromě jiných podaří získat i slavnou skupinu Fugees, která veřejně vystoupí po více než 7 letech. Poté Dave objíždí americká městečka a rozdává lidem lístky na párty zadarmo. Dny zbývající do obří slavnosti jsou naplněny náročnou přípravou. Dave a jeho tým pracuje bez odpočinku, ale s obrovským nadšením a zápalem. V den D se v Brooklynu shromáždí dav lidí z nejrůznějších koutů Ameriky. Na koncert čekají lidé různé barvy pleti, vyznání, věku... Konečně začíná ta největší oslava života, zábavy, historie a lidské sounáležitosti. Chappellova párty ukáže, že hudba spojuje lidi dohromady a alespoň na chvíli nás může odnést od neklidné a bouřlivé doby kolem nás... Hudební komedii Block Party o jednom velkém splněném snu natočil režisér Michel Gondry, který je držitelem Oscara za film Věčný svit neposkvrněné mysli. (oficiální text distributora)

pjeer

zajímavý nápad, uspořádat mezi bloky domů v Brooklynské části NY párty s velkým P, největší podíl na tomto zážitku má THE ROOTS, Dave Champpelle a Michel Gondry, jako bych navštívil Brooklyn a viděl legendy underground hip-hopu ()

ondrejmagic

Film je celou dobu humornou one man show výborného komika Davea Chapella, jehož průpovídky po celou dobu filmu a klubový způsob přednesu anekdot s Mos Defem jsou naprostou klasikou. Kvalita vystoupení jednotlivých umělců s živou kapelou uprostřed Brooklynu snad ani není třeba komentovat. Jednoduše celkový příběh a průběh filmu působí velice sytě a příjemně. Já jsem se ani chvíli nenudil a film jsem viděl už tolikrát, že se z něj stala pro mě stejná klasika jako Mrazík na silvestra pro ostatní. ()

bono22vox

Pohled do Hiphopového zákulisí, zábavné skeče, "skvělá hudba". Co chtít víc? No bohužel neholduju tomuto hudebnímu vkusu, takže mě to nijak nechytlo, asi bych tomu dal i nižší hodnocení, ale chápu, že to má svou hodnotu, takže kompromis... ()

_aandyy_

Nejprve jsem se u toho tak 15 minut nudila, ale pak mě to chytlo a musela jsem to dokoukat. 1 * za nápad, 2. za vtip, 3. za hudbu a 4. za Fugeeeeeeees. Byli úžasní.. ()

jayman

Ulica, megafóny, hiphop live, pochodová kapela, vtipný Chappelle, výborný strih, FUGEES...musíte to milovať. Kto nezažil niečo podobné, asi nepochopí. (Autor tohoto príspevku je neskonale šťastný, že niečo podobné zažil.) ()

Panther49

Skvělý film, ale především skvělá hudba!! Vidět na jednom pódiu moje hudební idoly jako Talib Kweli, Mos Def, The Roots, Common, Erykah Badu, Dead Prez, to je prostě pastva pro uši. K tomu vtipné výstupy Dave Chappella a pro ty, kdo se neorientují v černé hudbě, tady si můžete udělat jasno v tom, co je v současnosti nejvíc real. ()

kobe.AIR

Je to výborná podívaná, hudba zaujme i ty kterým tyhle styly moc neříkají. Všichni tu básní o The Fugees a Kanyem Westovi.. Pro mě má však ten pomyslný souboj hudebníků jiného a jediného vítěze. Dead Prez. It's bigger than hip-hop, hip-hop... ()

kolly13

Nic neříkající film, který má místy dobrou hudební linku, ale to je málo. Dave je vtipný, ale to je málo. Prostě málo. ()

tomino28

Před zhlédnutím jsem sice netušil, kdo je to Dave Chappelle (bez mučení se přiznávám), ale zorganizoval to moc dobře, chlapec. Sluší se už snad jen dodat, že na takovou párty bych klidně dojel autobusem až z Česka! A jako bonus ke všem účinkujícím ještě Dave mezi jednotlivými vystoupeními hází ty svoje nekorektní vtípky, paráda! ()

gonzo

Překvápko! Je to fakt tak dobré, jak tady všichni tvrdí. Hip hop ani R&B nepatří k mým oblíbeným stylům, ale tenhle koncert mi ukázal, že rappeři nejsou jen vymaštěnci v plandavých kalhotech se zlatými řetězi kolem krku. Výborná show, skvělá hudba, absolutní pohoda, fajn vtípky Davea Chappella, sympaťák Mos Def a Brooklyn. ()

PauloGrane

Přiznávám se bez mučení - Nevím co si mám tomto filmu myslet. Máme tu černocha co buď ze sebe dělá velkého haura (což není) a předhazuje nám svoje rádoby komické výstupy ve kterých zpovídá svoje sousedy, kteří jsou v sedném nebi, že se s nimi "hlavní postava" vůbec baví (vrcholem těchto rozhovorů je reč dvou černochů ze kterých za 5 minut nevypadne jediné kloudné slovo). David Chappale je navíc u nás pro většinu lidí naprosto neznámý člověk a není to vůbec škoda, jeho přitroublý americký nenáročný humor mi rozhodně nechybí. Skvělá hudba je taková která se vám líbí - pokud hip-hop a rap není vaše krevní skupina, vyhněte se tomu filmu jako čert kříži. ()