Block Party

Dokumentární / Komedie / Hudební

USA, 2005, 100 min

Michel Gondry

Ellen Kuras

Na film Block party jsem se bál podívat. Sice Michela Gondryho unávám a jeho filmy se mi líbí, ale už tak moc nehodloju Rapu. Proto jsem šel na film s obestředností a líbí se mi že to o tom Rapu vlastně moc není. Je to spíše taková Way tour, tedy cesta na ten rap koncert. Takže se setkáváme s roztodivnýma lidma(hipíci, drsní gangsta niggaz, aj.) Mezitím se ukazujou ukázky z toho koncertu. Nejlepší je rozhodně Kanye West. Docela překvapení ale jeto spíše takový průměr, ale za to že jsem byl fakt překvapen dávám o jednu hvězdu navíc.(1.7.2010)

Block Party není jen záznamem koncertu nějakých hiphoperů, ale i obrazem komunity, která jím žije a toho, jak je tento hudební styl vnímám mimo ni. Nutno říct, že tahle komunita působí velmi nesourodým dojmem. Hodně vzývá Ježíše, ale nově též Aláha, z (až huličské) pohodovosti bleskově přechází ke vzteku a pocit, že je opravdová, se mísí s vnímáním její neautentické namachrovanosti. Skoro všechny tyto její vlastnosti jsou mi naprosto cizí. Nemám pocit, že dokument pronikl o moc dál, než jsem již byl.(21.12.2010)

Co k tomu říct? Doteď pořádně nevím, kdo to vlastně je Dave Chappelle. Ale je s ní docela sranda. Vidět naživo Lauryn, Erykah a The Roots, asi by mně jeblo. Jak krásně se poslouchá rap v doprovodu živých nástrojů, ti muzikanti jsou prostě blázni. Možná trochu méně Ježíše (jeden čas jsem si připadal jak někde v kostele) a možná trochu více víry v upřimnost vyřčeného ve filmu. Ale vlastně jsem spokojenej. trošku jsem se obával si to pustit, ale nakonec jsem dostal i více, než jsem čekal.(6.2.2013)

Výborný dokument se spoustou vtipných hlášek v podání Dava Chappella, který je vynikající bavič! Samozřejmě to celé stojí na hip hopových interpretech, řekla bych na těch legendárních. Takže mě to bavilo, ale přece jenom je to pouze o koncertu, takže to nemá žádný výrazný příběh nebo něco podobného, takže to není úplně 100%.(25.5.2012)

Rap a hip-hop mi sice nic neříkají, ale tenhle hudební dokument mě přiměl zapomenout na předsudky a výborně se bavit. Dave Chappelle je vynikající bavič a komediant, záběry ze samotné akce jsou prostříhávány scénami z její přípravy a krátkým představením jejích aktérů. Michel Gondry to celé poskládal v jeden dokonale fungující celek. A já si říkal, že ta hudba má nakonec něco do sebe (opravdu jsem to napsal já?). :)(16.7.2006)

• - Dave Chappelle projekt financoval vlastními penězi. (D3VIL)

• - Koncert byl natočen 18. září 2004 v Downing street v Brooklynu. Scény v Ohiu byly natočeny tři dny nato. (D3VIL)

• - The Fugees (Wyclef Jean, Lauryn Hill, Pras) ve filmu vystupovali poprvé po sedmi letech. (D3VIL)