poster

Block Party

 • USA

  Block Party

 • USA

  Dave Chappelle’s Block Party

 • Slovensko

  Block párty Davea Chappella

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Dave Chappelle’s Block Party

Dokumentární / Komedie / Hudební

USA, 2005, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • larelay
  ****

  Musim sa priznat, ze som trosku zmatena. na jednej strane po reziserskej stranke je to vyborne dielko, ale hudobne mi to nic nehovori. Erykah badu, Lauryn Hill a Jill Scott este ako tak, ale ten zyvsok vrieskajucich, pardon rapujucich hviezd mi naozaj nic nevravi. To, ze vsetko je na hovno, zivot je fucked up vieme vsetci. Cele to zachranoval David, aj ked to obcas s vtipkami prezenie, je to my cup of tea. Takze summa summarum, styri za to, ze som sa ani raz nepozrela na hodinky pocas pozerania tohto dokumentiku....(21.11.2006)

 • Elví
  *****

  Přestože vzdálenost hip hopu k mému oblíbenému metalu je stejně daleká jako má cesta k získání jakéhokoli vysokoškolského titulu, tenhle dokument mě naprosto dostal. Něco tak vtipného a plného enegie jsem v kinech už dlouho neviděla. Btw, byl to jediný film na MFF KV, u kterého jsem viděla lidi vestoje aplaudovat. (pozn.: zase tolik filmů jsem nestihla...)(9.7.2006)

 • eraserhead666
  ****

  Co k tomu říct? Doteď pořádně nevím, kdo to vlastně je Dave Chappelle. Ale je s ní docela sranda. Vidět naživo Lauryn, Erykah a The Roots, asi by mně jeblo. Jak krásně se poslouchá rap v doprovodu živých nástrojů, ti muzikanti jsou prostě blázni. Možná trochu méně Ježíše (jeden čas jsem si připadal jak někde v kostele) a možná trochu více víry v upřimnost vyřčeného ve filmu. Ale vlastně jsem spokojenej. trošku jsem se obával si to pustit, ale nakonec jsem dostal i více, než jsem čekal.(6.2.2013)

 • tomtomtoma
  ****

  Zajímavý dokument o vzniku a průběhu jedné ambiciózní pouliční hiphopové párty na ulici v Brooklynu. Vše v doprovodu, pro mne neznámého, amerického komika Davea Chappella, který se s vervou a mocným týmem pouští do velkoryse pojaté párty. Nechybí přípravy, nadšení, hudba, mučednické sjednocování černošského obyvatelstva s jejich věčnými hesly a horlivě přijímanou rolí utlačované rasy. A ta famózní budova Breaking Angel s jejich bizarním obyvatelstvem a vzletným snem. Vše v nadšeném idealistickém tónu o výjimečnosti, velkoleposti, neopakovatelnosti. Všichni, kteří se zapojují do tohoto zvláštního projektu jsou nadšení a optimističtí. Snaží se vychovávat, pomáhat, ale též věčně a pokrytecky naříkat a láteřit. Ale celkové přípravy a průběh pro svoji technickou nejednoduchost zaslouží velký respekt a obdiv.(16.1.2013)

 • Trellíno
  ****

  Libová záležitost, disponující tak úžasnou atmosférou, že jsem málem několikrát po skončení písničky zatleskal. Chappelle je božan, hudba fantastická (Fugees reunion, Mos Def a hlavně Kanye s dechovou sekcí) a Gondry navíc vše drží pevně ve svých rukou. Už ať to mám doma, abych si některé pasáže mohl pouštět znova a znova a znova a......(3.8.2006)

 • - The Fugees (Wyclef Jean, Lauryn Hill, Pras) ve filmu vystupovali poprvé po sedmi letech. (D3VIL)

 • - Vysokoškolský pochodový orchestr vystupující ve filmu je z Central State University ve Wilberforce, Ohio. (D3VIL)

 • - Dave Chappelle projekt financoval vlastními penězi. (D3VIL)