Baekmanjangjaui cheot sarang

백만장자의 첫사랑

A Millionaire's First Love

Romantický

Jižní Korea, 2006, 116 min

Tak trošku scénář sešitý horkou jehlou, dle mého. Ač korejci milostné balady umí, tahle mi přišla zpracovaná tak nějak letem světem, i s přihlédnutím k tomu, že hlavní představitelka mi nějak nesedla, vypadalo to tak na sedmou třídu základní školy. Bohatý vnuk velmi bohatého dědečka, projíždějící Soulem ve svém Ferrari, je po jeho smrti postaven před nemilé rozhodnutí v závěti -studium dokončit v malém městě. Tam je i sirotčinec.Jay-Kyung se brání zapadnout a geniální myšlenka -když budu dělat průšvihy, vyhodí mě sami -se taky neosvědčí. Spolužačka ze třídy si přivydělává na benzině...... hmmm....tak trochu instantí, pár dojemných scén, hezké exteriéry.....víc mi to nedalo:-)(11.2.2014)

Tak nějak se nemohu ubránit srovnání s japonským filmem Tada, kima wa aishteru. Obě hrdinky jsou na tom podobně, jen hrdinové ne - neb tady on ví, že jeho milovaná trpí nemocí, která ji zakrátko připraví o život. Tada... u mě rozhodně vede jak v romantice, tak v té "dojmové" části. Nějak se mi tady nezdá ten přerod z rozmazleného hošánka v zamilovaný "ocásek", ale budiž. Co musím pochválit je hudba, některé sekvence byly opravdu velmi podařené, přesto mi přišlo, že mezi naší dvojicí to moc nejiskří, a když tak leda od slz, co jim kanou po tvářích. No a ten konec, po sněhu, po maturitě, s právníkem... to si klidně autoři mohli odpustit. I tu zbytečně dlouhou stopáž. A společnou minulost, i když bez ní by se asi nenašli...(30.10.2009)

Nemá cenu nic zastírat, ten film je citově vyděračský, naštěstí, jsem na tohle zvyklý(u asijských a zejména korejských filmů s tím člověk musí počítat) a stejně jako Pirkaf to beru s nadhledem. Některé pojetí scén má své skouzlo ,stejně jako různé momenty(hlavně začátek filmu je vizuálně skvěle zpracovaný), ale celkově to má různé chyby, jako nevyvážené tempo vyprávění, scénář. Jenže hraje v tom Bin Hyeon, Yeon-hee Lee a hlavně, nevím jak je to možné, ale opět mě naprosto dostal soundtrack, podobně jako u Windstruck, tohle je jedna z nejpovedenějších složek filmu, hudba spojení hudby s obrazem. Po letech a opakovaných shlédnutích musím uznat, že jde o silný napdrůměr, nikoliv slabý, jak jsem se dříve domníval, síla filmu prostě zůstala.(5.3.2009)

Tento film mě vysoce pozitivně překvapil (pustil jsem si na You Tube s anglickými titulky a s očekáváním, že to bude slabší kus a nakonec dokoukal do konce). Ignoruji začátek filmu a dávám plný počet s tím, že procenta neřeším. Určitě jsou korejské romance lepší než toto, ale za: 1) krásně vypracovanou romanci v druhé části, 2) vyznání lásky pod deštníkem, které patří mezi nejkrásnějším, co jsem kdy ve filmu viděl, 3) scénu jízdy na motorce po spadaném listí, 4) krásnou závěrečnou píseň, která shodou okolností patří k mým oblíbeným, neboť jsem ji znal z videa k jinému filmu a nevěděl, že je originálně z tohoto, 5) slova (pozor SPOILER): "Doufala jsem, že s tebou vydržím do prvního sněhu. Abych si vzala ponožky, které jsi mi dal. Ale umřu dřív. Protože jsi ty." (konec SPOILERU)... prostě za toto všechno bych se styděl dát nižší hodnocení, než 5*. Jediný nedostatek vidím a to ve faktu, že mi nesedí anglický název filmu k filmu samotnému. Za to však film nemůže. Toužím ho vidět znova! Chci si koupit originální DVD! ■ Aktualizace: Po přibližně pátém vidění mi film začíná připadat konzistentnější (v překladu - začátek mi méně vadí), než když jsem ho viděl napoprvé.(8.8.2010)

Proč korejská romantika znamená ... budu půl filmu nekontrolovatelně brečet. Neřekla bych, že se chlapec změnil náhle. Celý film je plný náznaků, že má dobré srdce jen špatnou společnost a vše skvěle funguje. Vše není jen obyčejná romance, linka s matkou i se společnou minulostí je příjemným zpestřením. Poznávání spolužáků a první okušení manuální práce je také povedené. Jen bych pro jednou chtěla brečet radostí či jen chvilku, ale 35 minut v slzách, to už je vážně moc. Ale kdo tohle dokáže ? Je to snad specialita korejských flmů a vždy to na mě zabere.(29.12.2012)