Baekmanjangjaui cheot sarang

백만장자의 첫사랑

A Millionaire's First Love

Romantický

Jižní Korea, 2006, 116 min

Nemá cenu nic zastírat, ten film je citově vyděračský, naštěstí, jsem na tohle zvyklý(u asijských a zejména korejských filmů s tím člověk musí počítat) a stejně jako Pirkaf to beru s nadhledem. Některé pojetí scén má své skouzlo ,stejně jako různé momenty(hlavně začátek filmu je vizuálně skvěle zpracovaný), ale celkově to má různé chyby, jako nevyvážené tempo vyprávění, scénář. Jenže hraje v tom Bin Hyeon, Yeon-hee Lee a hlavně, nevím jak je to možné, ale opět mě naprosto dostal soundtrack, podobně jako u Windstruck, tohle je jedna z nejpovedenějších složek filmu, hudba spojení hudby s obrazem. Po letech a opakovaných shlédnutích musím uznat, že jde o silný napdrůměr, nikoliv slabý, jak jsem se dříve domníval, síla filmu prostě zůstala.(5.3.2009)

Proč korejská romantika znamená ... budu půl filmu nekontrolovatelně brečet. Neřekla bych, že se chlapec změnil náhle. Celý film je plný náznaků, že má dobré srdce jen špatnou společnost a vše skvěle funguje. Vše není jen obyčejná romance, linka s matkou i se společnou minulostí je příjemným zpestřením. Poznávání spolužáků a první okušení manuální práce je také povedené. Jen bych pro jednou chtěla brečet radostí či jen chvilku, ale 35 minut v slzách, to už je vážně moc. Ale kdo tohle dokáže ? Je to snad specialita korejských flmů a vždy to na mě zabere.(29.12.2012)

Tak nějak se nemohu ubránit srovnání s japonským filmem Tada, kima wa aishteru. Obě hrdinky jsou na tom podobně, jen hrdinové ne - neb tady on ví, že jeho milovaná trpí nemocí, která ji zakrátko připraví o život. Tada... u mě rozhodně vede jak v romantice, tak v té "dojmové" části. Nějak se mi tady nezdá ten přerod z rozmazleného hošánka v zamilovaný "ocásek", ale budiž. Co musím pochválit je hudba, některé sekvence byly opravdu velmi podařené, přesto mi přišlo, že mezi naší dvojicí to moc nejiskří, a když tak leda od slz, co jim kanou po tvářích. No a ten konec, po sněhu, po maturitě, s právníkem... to si klidně autoři mohli odpustit. I tu zbytečně dlouhou stopáž. A společnou minulost, i když bez ní by se asi nenašli...(30.10.2009)

Tu na hodnotení podstatne doplatila moja (v tom čase) neskúsenosť v celkovom obore ázijskej kinematografie respektíve ich zmyslu pre romantiku, špeciálne kórejského, taktiež aj roztomilý párik a špecifická choroba hl. hrdinky, ktorá mi tak trošku pripomína môj zdravotný stav. Aj ja chcem také biele bavlnené dvojprstové rukavičky %)(17.9.2008)

• zelvopyr

Agresivně limonádovitý, klišovitý, citově vydírající film. Úliteb korejskému romantickému nevkusu je tu až příliš, výsledek funguje jako Pytlákova schovanka, žel, myšlena naprosto vážně. V některém ze svých starších komentářů jsem psal, že je potřeba přežít první půl hodinu, ve které se v korejských romantických filmech důkladně předvádí, že hlavní hrdina je pitomec -- načež jej bude modelka z jeho pitomcovství léčit. Zde jim časomíra trochu ujela, přehrávání jinak asi solidního herce trvá hodinu a čtvrt. Pak se řekne abrakadabra, a má úplně přeoranou osobnost (otrok introvertní dívky) lusknutím prstu. Chatrných oslích můstků a špatně vystavěného vyprávění je zde hrozně moc, přestože čas pojmout to důkladněji byl. Krom toho si zde ostatní třicátníci "roztomile" hrají na středoškoláky. Nakonec, že by k sobě ústřední pár něco cítil, to se mi moc nezdá. Generická, špatně provedená romantika pro dívky.(7.10.2012)