Baekmanjangjaui cheot sarang

• Jižní Korea 백만장자의 첫사랑 (více)

Jae-kyung je zhýralý floutek a flákač, který si myslí, že peníze vyřeší vše. Ke svým osmnáctým narozeninám má zdědit po dědečkovi velké bohatství, díky kterému by do konce svého života nemusel hnout prstem. To je přesně to, po čem Jae-kyung touží. Jenomže aby mohl dědit, musí přestoupit z velkoměsta na maloměsto a vystudovat Boramskou střední školu. Kdyby to nesplnil, veškerý majetek bude darován charitě. No ano, Jae-kyung to tady nesnáší a snaží se tu praktikovat to, co v Soulu. Jenomže bohužel: to tu na nikoho neplatí. A pak se stane ta věc. Pozná dívku. Zamiluje se. Jenomže dívka trpí nemocí, jejíž průběh není nic pro zhýralce. Dospěje konečně Jae-kyung? (Zíza)

tombac

Téměř po celý film jsem si chystal slova, že A Millionaire's First Love je o kousek lepší romantický film, než jeden z předchozích režisérových snímků Temptation of Wolves, s nímž ho pojí několik styčných bodů (kdo viděl Temptation, ví), ale do společnosti korejských Top romantik mu ještě krapátko schází... Až jsem zřel "svatbu" a následujících pár minut, tak krásných a dojemných, že jsem to nevydržel, na mém obličeji se rozhostilo slzavé údolí a objektivita dostala okamžitého padáka. Nu, Korejci to s bábovkami jako jsem já prostě umí :-) Z ingrediencí, typických pro jakostní korejské melodrama, bych vyzdvihl především miloučkou herečku v roli Eun-hwan. Dívku z rodu těch, pro které my chlapi nacházíme jen láskyplná oslovení typu "medvídek" :-) Ale poté, co jsem film s odstupem podrobil důkladnějšímu rozboru, jsem došel k závěru, že na nejlepší korejské romance pořád nemá. ()

Shit

Naprosto banální a šíleně klišovitej film, kterej kdyby byl natočenej kýmkoliv jiným než korejcema, tak by to byla prostě bída na druhou ,ale oni do toho dokážou dostat něco zajímavýho, něco co prostě zapůsobí tak, že to v konečným účtování nedělá trapnej dojem a dokážou i s takovým příběhem na diváka dostatečně silně zapůsobit, aby se mu to líbilo. I když je pravda, že s přibližujícím se koncem se začíná trošku moc často tlačit na emoce ()

May

Stejne jako se Kwak Jae-yong, o kterem nebyla dlouha leta ani vidu ani slechu, zniceho nic dostal do popredi ztelesnenosti te nejcistsi romantiky, a stejne jako ji o par okamziku pozdeji sam boura pod tihou prekombinovanosti a kyce, stejne tak z niceho nic Kim Tae-gyun odhalil svuj neuveritelny talent do detailu vystihnout nejniternejsi tuzby srdce, ktere se i pres evidentni citove vydirani stejne cele rozechveje pod doteky krehkosti a lidsky zobrazene uveritelnosti, ktera i se zavojem perfektniho prostredi, daleko krasnejsiho nez ta nejpreslazenejsi realita, dokaze pohladit a uchlacholit smysly snazici se nepodlehnout lacinosti pod rouskou cukrkandlu. Zobrazeni lasky v nevinnych predmetech a situacich, ktere bereme za samozrejme a zdanlive jako pro film neatraktivni, je o mnoho pusobivejsi nez vykonstruovane situace dohnane do dokonalosti. Nebyt zanroveho rozdeleni filmu do dvou polovin, nesoucich s sebou zcela odlisny emocionalni naboj, byl by nejspis tenhle film jednym z najkrajsich romantik pro drtivou vetsinu vsech, co ho kdy uvidi. ()

Zíza

Tak nějak se nemohu ubránit srovnání s japonským filmem Tada, kima wa aishteru. Obě hrdinky jsou na tom podobně, jen hrdinové ne - neb tady on ví, že jeho milovaná trpí nemocí, která ji zakrátko připraví o život. Tada... u mě rozhodně vede jak v romantice, tak v té "dojmové" části. Nějak se mi tady nezdá ten přerod z rozmazleného hošánka v zamilovaný "ocásek", ale budiž. Co musím pochválit je hudba, některé sekvence byly opravdu velmi podařené, přesto mi přišlo, že mezi naší dvojicí to moc nejiskří, a když tak leda od slz, co jim kanou po tvářích. No a ten konec, po sněhu, po maturitě, s právníkem... to si klidně autoři mohli odpustit. I tu zbytečně dlouhou stopáž. A společnou minulost, i když bez ní by se asi nenašli... ()

Dragoni

Dlouho před tím, než jsem viděl tento film, mi padla do rukou americká Dlouhá cesta (2002) s herečkou Mandy Moore. Avšak po shlédnutí onoho korejského filmu, jako by si oba filmy z oka vypadly. Nejspíš se nechali Korejci pro jednou inspirovat v USA a myslím, že kdo shlédl obě verze, mi dá za pravdu ,že korejská je jistě lepší. 85 % ()