poster

Baekmanjangjaui cheot sarang

 • Jižní Korea

  백만장자의 첫사랑

 • Velká Británie

  A Millionaire's First Love

Romantický

Jižní Korea, 2006, 116 min

 • Vavča
  ****

  Nemá cenu nic zastírat, ten film je citově vyděračský, naštěstí, jsem na tohle zvyklý(u asijských a zejména korejských filmů s tím člověk musí počítat) a stejně jako Pirkaf to beru s nadhledem. Některé pojetí scén má své skouzlo ,stejně jako různé momenty(hlavně začátek filmu je vizuálně skvěle zpracovaný), ale celkově to má různé chyby, jako nevyvážené tempo vyprávění, scénář. Jenže hraje v tom Bin Hyeon, Yeon-hee Lee a hlavně, nevím jak je to možné, ale opět mě naprosto dostal soundtrack, podobně jako u Windstruck, tohle je jedna z nejpovedenějších složek filmu, hudba spojení hudby s obrazem. Po letech a opakovaných shlédnutích musím uznat, že jde o silný napdrůměr, nikoliv slabý, jak jsem se dříve domníval, síla filmu prostě zůstala.(5.3.2009)

 • Mikita
  ****

  Proč korejská romantika znamená ... budu půl filmu nekontrolovatelně brečet. Neřekla bych, že se chlapec změnil náhle. Celý film je plný náznaků, že má dobré srdce jen špatnou společnost a vše skvěle funguje. Vše není jen obyčejná romance, linka s matkou i se společnou minulostí je příjemným zpestřením. Poznávání spolužáků a první okušení manuální práce je také povedené. Jen bych pro jednou chtěla brečet radostí či jen chvilku, ale 35 minut v slzách, to už je vážně moc. Ale kdo tohle dokáže ? Je to snad specialita korejských flmů a vždy to na mě zabere.(29.12.2012)

 • Zíza
  ***

  Tak nějak se nemohu ubránit srovnání s japonským filmem Tada, kima wa aishteru. Obě hrdinky jsou na tom podobně, jen hrdinové ne - neb tady on ví, že jeho milovaná trpí nemocí, která ji zakrátko připraví o život. Tada... u mě rozhodně vede jak v romantice, tak v té "dojmové" části. Nějak se mi tady nezdá ten přerod z rozmazleného hošánka v zamilovaný "ocásek", ale budiž. Co musím pochválit je hudba, některé sekvence byly opravdu velmi podařené, přesto mi přišlo, že mezi naší dvojicí to moc nejiskří, a když tak leda od slz, co jim kanou po tvářích. No a ten konec, po sněhu, po maturitě, s právníkem... to si klidně autoři mohli odpustit. I tu zbytečně dlouhou stopáž. A společnou minulost, i když bez ní by se asi nenašli...(30.10.2009)

 • ChArLeNe
  *****

  Tu na hodnotení podstatne doplatila moja (v tom čase) neskúsenosť v celkovom obore ázijskej kinematografie respektíve ich zmyslu pre romantiku, špeciálne kórejského, taktiež aj roztomilý párik a špecifická choroba hl. hrdinky, ktorá mi tak trošku pripomína môj zdravotný stav. Aj ja chcem také biele bavlnené dvojprstové rukavičky %)(17.9.2008)

 • zelvopyr
  **

  Agresivně limonádovitý, klišovitý, citově vydírající film. Úliteb korejskému romantickému nevkusu je tu až příliš, výsledek funguje jako Pytlákova schovanka, žel, myšlena naprosto vážně. V některém ze svých starších komentářů jsem psal, že je potřeba přežít první půl hodinu, ve které se v korejských romantických filmech důkladně předvádí, že hlavní hrdina je pitomec -- načež jej bude modelka z jeho pitomcovství léčit. Zde jim časomíra trochu ujela, přehrávání jinak asi solidního herce trvá hodinu a čtvrt. Pak se řekne abrakadabra, a má úplně přeoranou osobnost (otrok introvertní dívky) lusknutím prstu. Chatrných oslích můstků a špatně vystavěného vyprávění je zde hrozně moc, přestože čas pojmout to důkladněji byl. Krom toho si zde ostatní třicátníci "roztomile" hrají na středoškoláky. Nakonec, že by k sobě ústřední pár něco cítil, to se mi moc nezdá. Generická, špatně provedená romantika pro dívky.(7.10.2012)