Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dobrodružné drama o nespravedlivě pronásledovaném muži bylo natočeno souběžně v německé a české verzi. Česky se mluvilo pouze v ateliérových scénách, které samostatně realizoval začínající Jan Sviták, herec a asistent Josefa Rovenského. (oficiální text distributora)

Recenze (1)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Po dvojprodukci filmu Když struny lkají přikročil rodinný tandem Friedrich Fehér - Magda Sonja - Jan Fehér k dalšímu ambicióznímu projektu. Tentokráte se jejich hlavní hvězdou stal Josef Rovenský, aby bylo možné vytvořit sekundanta pro jejich syna, který se po účinkování ve Strunách stal velice oblíbenou osobou. Námět prchajícího před zatykačem je světový a podobně jako Struny je výsledek ryze anorganickým prvkem v kolekci českého filmu. Však také další zastávkou Fehérových byla The Robber Symphony točená v Anglii před jejich definitivním odchodem do USA. ()

Zajímavosti (1)

  • Marseillské exteriéry byly natáčeny němě, pouze s Josefem Rovenským a Janem Fehérem. Synchrony a česky mluvené scény byly natočeny v zimě 1932 v Ateliérech AB na Vinohradech. (lausik)

Reklama

Reklama