poster

V cizím revíru

 • Rakousko

  Wilderer vom Egerland

Drama

Československo / Rakousko, 1934, 61 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Karlos80
  **

  Melodramatický příběh z lesního prostředí podobně jako neuvěřitelné hloupý a technicky nemožný "Pozní máj" zhruba ve stejném duchu. Velmi slabý film, který snad nestojí ani za povšimnutí, od méně známého režiséra, jehož asi největším úspěchem režijní filmografie byl snímek "Rozpustilá noc" s tehdy začínajícím gentlemanem Oldřichem Novým. Celé se točí okolo tří hlavních herců a to adjunkta Karla Černého (Oskar Marion), pytláka (František Šlégr) a Lidušky (Markéta Krausová). Ty ostatní krom malé roličky kapelníka a dirigenta R. A. Dvorského, hrajou jak se říká až druhé housle. A to i ty tři výše zmiňovaní nebyli ve své době žádná herecká elita, natož nějaký průměr. Ještě se tady zmíním že hudbu k tomuto filmu tehdy vytvořil Jára Beneš, po roce 45' žijící ve Vídni.. Hlavní roli lesního adjunkta Karla Černého si zahrál Oskar Marion vl. jménem Oskar Lepka, pozdější vedoucí výroby v Německém filmu. Jehož asi největším filmovým úspěchem bylo ztvárnění role nadporučíka Lukáše v druhém filmovém Švejkovi, se Sašou Rašilovem v hlavní roli. Ve filmu nemůžou pozornému divákovi uniknout i tehdejší města jako Karlovy Vary nebo Brno s hradem Špilberkem. Souběžně s tímto filmem byla natáčena i německá verze pod názvem "Im fremden Revier" se stejnými herci i filmovým štábem.(12.1.2007)

 • Marthos
  *

  Malá sudetská domů. Příběh se rozpadl dřív, než mohl vůbec začít a ze všeho nakonec zbylo jen zmatené pobíhání po lese a špatně lámaná čeština hlavních představitelů. Že by generálka před mnichovskou premiérou? ;)(18.2.2010)

 • argenson
  **

  Na jednu stranu je fajn vidět prakticky neznámé tváře českého filmu, na druhou stranu je to ovšem smutné v případě tak blbého příběhu. Dochovaná kopie (alespoň ta prezentovaná na CS Filmu) je navíc v dost špatném stavu, takže z některých vět je slyšet jenom půlka. Že by to ale nějak zásadně uškodilo už tak nepovedenému celku, to zas ne.(23.11.2012)

 • dyfur

  moja zaujímavosť:Filmovanie prebiehalo v Karlových Varoch, Špilberku, Mariánskych Lázňach a Moravskom krase. (dyfur)(14.8.2015)

 • Pitryx
  *

  Film ještě nese známky němé éry, neb sám je dost často němý. Nu a pokud se tam nekvílí, tak se i mluví, ale moc řečí se nenadělá. Příběh je to plytký a doslova střelený, jako ta Lída tím pytlákem. Přesto musím uznat, že tehdy točit v exteriérech nebylo snadné a zde se to zvládlo na profi úrovni. Za to dvacet a to musí stačit.(14.4.2018)