Stíny minulosti

Steven Seagal se představuje v hlavní roli thrilleru, který vám rozpumpuje krev. Bývalý agent CIA musí rozmotat nebezpečnou síť mezinárodní špionáže, aby zachránil svou dceru a zabránil cestě vražedného viru do rukou nepřítele! Když falešní agenti CIA propašují smrtící virus za hranice Spojených států a jako kurýra zneužijí bývalého zpravodajského důstojníka Jacka Fostera (Seagal), nikdo z nich ještě neví, jaký běs rozpoutávají! Jack, aniž by tušil o plánu, do kterého se zapletl, bere svou dceru na dovolenou do Evropy, kde ji však unáší záhadný cizí agent. Aby svou dceru zachránil a dopadnul její únosce, musí se Jack vydat do temného světa mezinárodních špionů, kde na nepřítele narazíte na každém rohu, a kde po vás mohou zničehonic jít i přátelé! (oficiální text distributora)

Trailer

genetique

Keby som nevidel úvodných päť a posledné tri minútky (prečo si nemohli odpustiť ten dementne vyzerajúci, trápny trik, keď po údere záporák letí na celú halu?!), žasol by som. Stevenovi ale konečne dopriali pár poriadnych man-to-man záležitostí a už som prestával veriť, že niečo podobné ešte niekedy predvedie. Navyše po piatich (!) rokoch som si počas celého filmu nepomyslel, aké má sadlo. To preto, lebo konečne vyzerá k svetu. Naozaj ma tento film milo prekvapil. Ako jasné Béčko. O tom niet pochýb. No konečne pozerateľné! 60%. ()

tron

„Dám za ňu všetko. Svoj život a aj váš.“ Zavrite Seagala do miestnosti a vyrobí vám na počkanie MacGyvera. Dva roky pred 96 hodinami si podobnú zápletku struhol aj on (podieľajúc sa i na scenári) v americko-britsko-rumunskej (wtf) koprodukcii. Ešte bez briadky a okuliarov. Výprava je hnusná a kasting jemne povedané nekvalitný. Našťastie je prítomná akcia, ktorá síce nie je bohvieaká, ale je jej veľa a je patrične brutálna, čo je u seagalovky vždy fajn. Imelda Stanuton o rok neskôr prijala ponuku zahrať si „ružovú“ učiteľku v sérii Harry Potter. Iritovala ma linka s parťáčkou v podaní Evy Pope, tak ale jasné, Seagal je samec a treba to svetu dať jasne najavo. S Michaelom Keuschom rok nato spráskal Úder z nebies. ()

Malarkey

Já jsem na to koukal v autě, cestou do rakouských Alp s tím, že se pobavím, ale po cirka 40 minutách se z toho vyklubal děsně debilní příběh, během kterýho jsem měl co dělat, abych ho dojel do konce, protože tohle byla fakt síla. Stíny minulosti sice nejsou nic neobvyklého v roji filmů se Segalem, ale zase na druhou stranu, ta akce není taky zas až tak marná, je špatná, ale film samotný je špatnější, a za to Segal nemůže, nebo spíš může, ale jen za to, že si ten film vybral, možná dobře, že si ho vybral on, kdyby si ho vybral Van Damme, tak bych asi pobrečel :) tak ještě že mu ho přebral. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom agentovi tajnej služby, ktorý bez jeho vedomia dostane mikročip obsahujúci informácie o výrobe veľmi nebezpečného vírusu a tak mu kvôli tomu po príchode do Európy unesú dcéru. Rozhodne sa urobiť všetko preto, aby ju dostal späť, lenže mu robí problémy nielen tajná služba, ale aj miestna mafia a skorumpovaná polícia. Spracovanie je celkom slušné, síce sa tu nedá očakávať nič výnimočné a viacero prvkov mi prišlo dosť nezmyselných, prípadne nedotiahnutých, ale inak je tempo celkom svižné, chválim zapojenie viacerých záporných skupín a samozrejme hlavne samotného hlavného hrdinu, ktorý aj v tomto rozsiahlom komplexe zločineckých organizácií každý problém s ľahkosťou zvládne. A tak sa na to v rámci žánru po celý čas pozerá pomerne dobre. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Síce sa tu nájde len jeden dlhší súboj, ale inak tu Seagal pomerne často predvedie nejaký dobrý chvat, pričom ani strih nie je zlý, takže sa to dá aj užiť, ale prakticky vždy, keď niekoho zneškodní osobne, tak ma to bavilo. Jedine scény typu automobilová naháňačka alebo zostrelenie vrtuľníku ma vôbec nezaujali. Najviac sa mi páči práve ten jeden dlhší súboj so skupinou zločincov, prípadne zaujímavá sekvencia, v ktorej si Seagal vlastnoručne vyrobí niekoľko zbraní a pomocou nich potom zneškodní zabijakov. Čo sa týka hereckého obsadenia, samozrejme najväčšiu pochvalu si zaslúži samotný Steven Seagal, okrem neho ma nesklamala ani sympatická postava taxikárky, ale tým to asi aj končí, všetci ostatní mi už prišli takí nevýrazní. Réžia a technická stránka sa rozhodne moc chváliť nedajú, Michael Keusch je úplne neschopný režisér, ktorý jedine tú akciu ešte celkom zvláda, ale inak je to bieda, no fanúšik takýchto videofilmov s akčnými hrdinami by to mal zniesť. Keby tu nehral Steven Seagal, tak by som to samozrejme ani nepozeral, ale s ním je to celkom slušná zábava, pričom tentoraz poteší aj v akcii a v rámci jeho poslednej tvorby sa jedná o jeden z tých lepších filmov. 74% ()

Flipnic

Vzhledem k Seagalovým otřesným filmům za několik posledních let, tento mě bavil a vyloženě mile překvapil. Je sice pravda, že Seagal stále váží asi 200 kg, souboje jsou tradičně ve tmě a sestříhané a kolikrát jsem i pochyboval, jestli je to on, nebo nějaký kaskadér. Ale na druhou stranu film má spád od začátku do konce, nedopouští se žádných výrazných technických chyb, nejen že je tradičně natáčen v Rumunsku, ale alespoň využívá rumunských historických reálií, takže prostředí, ve kterém jsou scény točeny jsou velmi příjemně koukatelné. Proti Seagalovi stojí mraky nepřátel z různých místních kruhů a on je klasicky smete jako obří lavina... Klasika, prostě po mnoha letech opravdu koukatelný film. ()

• Když Jack Foster (Steven Seagal) zastřelí dva zkorumpované policisty, jednoho trefí do hlavy a druhého do ramene a způsobí mu průstřel skrz tělo s velkým otvorem na zádech. V dalším záběru má však policista záda nepoškozená. (rublik05)
  • Po tom čo taxikárka vyzve pasažierku, aby sa pripútala tak aj spraví. Lenže v momente kedy sa dievča skrčí pred streľbou už pás nemá. (johnsnow)
  • Po bojové scéně v restauraci (koupelna), Jack (Steven Seagal) odhalí jeho domovský stát, který je Michigan, kde žije ve skutečnosti i Steven Seagal. (ČSFD)