Open Graves

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Španělsko, 2009, 88 min

Stěží průměrný horor kterej je tak neuvěřitelně špatná mutace všech filmů že už od počátku nemohla dopadnout dobře. Nicméně ve filmu jsou celkem zajímavá umrtí a některé dialogy nemaj chybu. Jumanji tu smrdí každou další minutou. Efekty patří mezi podřadné ale to mi tak nevadilo hadi mi jsou sympatičtí vždy. Škoda že film postupně ztrácel tempo a vydal se cestou jakou nemám rád. Kdyby vynechaly tvůrci tu roli fízla tak by mě ušetřily problémům. NAvíc konec je strašně špatnej a prvoplánovanej. Škoda mohlo to dopadnout lépe.(26.2.2012)

Kombinácia Jumanji a Nezvratného osudu ma celkom bavila, nebolo to tak zlé, ako by sa na základe hodnotenia mohlo zdať. Oproti Nezvratnému osudu však snímok zaostáva v atmosfére a efektoch, mám dojem, že sa v tomto smere mohlo spraviť viac. Režisér nevyužil potenciál dobrého scenára, škoda. Záver bol najlepší a na poslednú chvíľu vďaka nemu išlo moje hodnotenie ešte trocha vyššie. 60/100(14.7.2014)

Film měl zaujal podle obsahu.Říkal jsem si hororový Jumanji,proč ne to by mohlo být zajímavý.A ono přirovnání k Jumanji Nebo Final Destination(jak mnozí uvádějí) je opravdu namístě.Jde o hru zvanou MAMBA pocházející z dob španělský inkvizice,která přináší smrt.Kdybych hodnotil v rámci SyFy dám určitě 5 hvězd.Určitě nejlepší film spadající pod sračkoidní SyFy.Mínusem jsou otřesný digitální efekty(,snad ještě ti krabi ujdou) a nevýrazní herci kterým opět kraluje herecky impotentní Eliza Dushku která si vystačí s jedním výrazem(max dvěma) na celej film.No a ten konec byl taky hodně špatnej.Nevýraznej,odfláklej a hlavně 1000krát viděnej.Na SyFy nadstandart jinak průměr.Ale nelituju,že jsem viděl.Ba naopak věřím,že lidi co se dokážou povznést nad horší efekty a dokážou přistoupit na tuhle hru se můžou královsky bavit.Vae Victis.....(9.8.2015)

Amíci a Španělé? No z této spolupráce jsem měla trochu smíšené pocity a proto jsem se do shlédnutí tohoto kousku zrovna moc nehrnula, ani místní hodnocení mě nijak neokouzlilo ale konečně jsem po dlouhé době dostala od hororu o mnoho více než jsem čekala. Skvělá atmosféra, žádná "prázdná" místa, povedené efety a hlavní hrdina kterého bych si bez váhání vzala domů :-) Tajemné, napínavé no prostě super podívaná. 80%(5.5.2012)

• JASON_X

Jsou béčka která mě svou hloupostí baví, ale jsou i případy opačné. A Open Graves patří k těm druhým. Na tomhle filmu bylo nejlepší to, že všechny ty krajně nesympatické postavy postupně jedna za druhou kapaly. Takže člověk se tolik nerozčiloval nad mentálně retardovaným scénářem, když se mohl občas pokochat bolestivou smrtí nějakého xichta či xichtky. Ale co čert nechtěl - scénárista naschválníček je na konci zase všechny nechal ožít, čímž mě naprosto znechutil. Hodina a půl mýho života v hajzlu. Ale na druhou stranu - viděl jsem už mnohem horší filmové hnoje.(28.3.2016)

• - Hra Mamba by měla pocházet ze španělska 15. století, ale text na kartách a hrací desce je v angličtině, částěčně v latiny. (Agita)