Zavaleni (TV film)

Jaskyňa

Sci-Fi / Horor / Dobrodružný / Thriller

USA / Kanada, 2006, 93 min

• tron

„Počuli ste to?“ ZAVALENÍ neprekvapia, je to presne také úžasne infantilné béčko (céčko?), aké sme čakali. Začnime u umelohmotných štúdiových kulís „klaustrofobického“ podzemia a pokračujme u stvárnení príšer, ktoré vyzerajú podstatne horšie, ako celý ARACHNID. Scenár, herecké výkony, atmosféra, napätie... nič. Zato vysoký kopec nezmyselného jednania a všetkého, na čo si len spomeniete. Napriek tomu majú filmy, ako ZAVALENÍ, svoje zvrhlo nespochybniteľné čaro a ja sa na ne neviem (a nemám dôvod) hnevať. A čo sa týka Colma Meaneyho... Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/601/(14.9.2006)

• Čáslav

Mám v sobě pět piv, pár panáků slivovice a sem strasně utahanej po volejbale. Právě jsme přišel domů, zapnu televizi a vidím... Co to vlastně je? Na jednu hvězdičku tuhle perlu povýší snad jen další runda panáků. Někdo zde napsal Béčko, někdo Céčko. A ja se ptám, proč nepokračujeme v abecedě dál?!? Tady nepomůže ani svěcená!(29.10.2009)

• eraserhead666

Asi to nebude zcela trefné, výstižné a pravdivé, ale první co mě napadlo, že je to tak asi eFkový mix Starship Troopers (ti "brouci") a Star Wars (laserové "pistolky"). Taky je to případ, kdy již tak sám o sobě špatný film špatný český dabing ještě zhorší. Dabing jedné postavy je tak otřesný, že jsem vážně uvažoval o zapnutí titulků a vypnutí dabingu. Vždycky jsem si tak ymyslel, že záporáci se hrají lehce, jednoduše a dobře, že jsou dobře hratelní a zvládnutelní, patrně ne, protože zdejší záporák je hodně mimózní (nebo je ten herec prostě k hovnu). Ještě pořád přemýšlím a nejsem rozhodnutý (což se mi během psaní komentáře fakt běžně nestává) jestli to odstřelit totálně a nebo tomu alespoň trochu přihodit. Jak tak ale přemýšlím, od nemilosrdného odpadu to zachrání snad jen ty gore scény, sličná brunetka (a vlastně ženský ansábl celkově) a občasná zábavnost (komičnost). Měl-li bych však být upřímný - nedívejte se na to. I když pokud jste jako já, že o odpadovosti filmu se nejlépe a nejradši přesvědčíte sami.... Inu, jak se říká: Neraďte, zmýlit se umím i sám!(16.9.2012)

• SOLOM.

Tak tohle je vážně cipina hodná odpadnímu hodnocení. Přesto všechno se tu dá nalézt pár věcí, které stojí za malou pochvalu. To se však nedá říct o otřesných intelieréch, českém dabingu a hereckých výkonech. Hráli tu sice tři pohledné herečky, ale moc se zrovna nepředvedly. Chelan Simmons si tu zahrála vypatlanou dcerušku, ale přesto vím, že nějaké ty kvality má. Svoje přednosti ukázala hlavně ve filmu Nezvratný osud 3, když se upekla v solárku. Tady však patřila k tomu nejhoršímu.(22.1.2011)

• corpsy

V Rumunsku sa točia skvelé filmy. Vie to aj taký pán Seagal. Lacné ubytko, lacné občerstvenie a Transylvánci sú len radi, že k nim zavítal Hollywood. Síce len ten kanálový, ale predsa len. A aká akcia, taká reakcia. Výnimočne som ( pri produkcii, ako je táto ) sa striedmo bavil a zabával. Na tuposti tvorcov a na odhodlanosti Sci-fi Channel.(17.10.2017)