Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

mliko

Tak todle ,ze je akcni film , kde se nudim 50 minut, protoze v tech 50ti min. byla 1 prestrelka!... Zbytecne dlouhy film 110 min. je opravdu moc- takovejch 90 by bohate stacilo.Puvodne sem tomu chtel dat ODPAD , ale jelikoz ten temer nepouzivam tak sem se rozhodl pro 1 *, no ale jelikoz zde hraje Jean-Claude Van Damme a posl. 20 min me na chvili zaujalo tak 30% je az az... NEDOPORUCUJU ()

Cortesz

Se divím, že tento druh filmů je ochoten ještě někdo sponzorovat a natočit. Sice to není klasická Van Dammovka, ve které by 90 minut dostával na prdel a pak všechny ukopal k smrti. Děj je slaboučkej, na úrovni 80. a 90. let, scénář na nule, ale kupodivu se na to i tak dalo koukat s mírným nadhledem. Opět tu jsou k vidění typické zpomalovačky v každé akční scéně, které už jsou v dnešní době docela trapné, ale má to svoje kouzlo, tak jako celý film, tekrý je natočen starým 90-kovým stylem, takže to po dlouhé době bylo spíše spestřením a změnou od dnešních akčních filmů s šíleně rychlou, trhavou a kamerou a ultra-rychlým střihem. Zkrátka old school akčňák s J.C.V.D., na kterém je vidět, že zestárnul. P.S. Co to Van Damme měl na tom čele za bouli :-D ? ()

pe3czech

Tohle nemá ani výrazný děj, ani zajímavou akci, ani žádný náboj... další béčko pro Van Damma. Ale abyste si zase nemysleli, docela se na to dá koukat, ale marně jsem po celou stopáž přemýšlel nad tím, co tím vlastně kdo chtěl říct?? :) ()

borohub

Těžko říct, film nebyl ani nudnej ale nedá se říct že by to byla nějaká špička. Prostě takovej průměr, asi nebýt Van Damma tak na to ani nečumím. ()

Fajt

Nemám rád filmy s 80ti% černochů a korunou navrch jsou dětské, nesmyslné a nemožné přestřelky...prostě Amerikáni z nás dělají stále větší blbce, jako by už nestačil sametový podvod. ()

TomasB

Napocital jsem vseho vsudy v nejake te podstatnejsi rolicce 3, slovy tri belochy, jinak sam cernoch:o) Akcni sceny krapitek neprehledne, ale jinak good. ()

bobin

Válečný veterán Van Damme je najatý jako šéf ochranky . Následují pak souboje těch spravedlivých s lumpy . Průměrné akce tvoří průměrný film , který ani nenadchne , ani nezklame . Ale zajímavé je sledování výrazu obličeje Van Damma . Po celou dobu je jakoby paralizovaný botulinem , prostě bez mimiky. Ale v závěru mě překvapil . Pokrčil čelo . ()

Voloda

Klasicka van dammovka....kedze som vyrastol na jeho filmoch musel som to vidiet...ale jean straca nejako formu a to aj filmovu ()

Riker

Van Damme jako vojenský veterán a snažící se bodyguard v prostředí černých hip-hoperů a rapperů není vůbec špatný! ()

carAnthony

Ako béčkový akčnák to ujde, škoda len V. A. Fox ktorá má jeden z najkrásnejších úsmevov v Hollywood-e, no tu ju fakt nepoznávam... načo tie prehnané make-upy ala groupie hoe?! Hnus... A teraz naspäť k filmu, Van Damm nehrá vôbec nič, všetko čo nám ukazuje je jediný kamenný výraz ktorý mu neprekvapivo vydrží až do konca. Našťastie som film bral na lahkú váhu a všetky akčné scény som si patrične "užil". Keby to tak neberiem resp. teším sa na tento gangsta shit dal by som mu zrejme odpad - max jednu hviezdu! ()

Sympy

Povím vám --->Dost jsem se divil že s tímhle člověkem jde natočit film toho podání. Jsem mile překvapen-jelikož se nejedná o tzv. Vandammovskou samochválu jak sem zvyklý a ve filmech to nesnáším !! Stejně jako americký chlubení viz. válečné filmy "jak jsou nejlepší apod." ()

PatrikP4

Klasický průmerný film... Zápletka celkem jde, děj rychle utíká... Na Vivica Anjanetta Fox se celkem pěkně dívá... Slušný soundtrack... Prostě oddechovka a jednou za čas nevadí... ()

SONYAGENT

Van Damme no.. co dodat :D Je to mazák a má vkus na krásné černošky.. Nohy má stejně rychlé jako zamlada a dokonce se naučil i mluvit.. takže 65% ()