Medvědí bratři 2

Brother Bear 2

Medvedí bratia 2

Animovaný

USA, 2006, 74 min

další pokračování této animované pohádky, tentokrát pojednávající o dívce, která vzpomíná na dětství, které ještě prožila s Kenai, než se stal medvědem, a její putování za ním aby společně zničily amulet, ktrý ji kdysi dal, i tento druhý díl se vyrovná prvnímu, tohle určitě není jen pro děti, ale s klidem se na to mohou podívat i dospělí, a určitě se jim to bude líbit, vřele doporučuji(5.6.2010)

Tu sílu a poselství jedničky zde jistě mnoho lidí postrádá, animace horší, hudba se snaží ve stopách Collinse (tomu se nevyrovnávají, ale přesto jsou ty písně skvělé), děj originální a kouzelný svým způsobem, pakliže to lehce oddělím od prvního dílu a pohlídnu na to jako na samostatný film, 4 hvězdy to má rozhodně zasloužené. Nadprůměrná podívaná to stále je, ale jedničce se nevyrovná :)(8.7.2014)

Moc pěkně to navázalo na první díl. Příběh moc hezký, animace pořád stejně dobrá. Malinko to za 1kou skomírá, ale ne tolik, abych snížil více své hodnocení. Líbilo se mi to a dokonce i 2letá sestřička mlčky koukala až do konce. Spokojenost! Jen tomu už chyběla ta síla, která mě v prvním díle málem rozplakala :)(12.3.2012)

Dej sa toci okolo putovania Kenaiovej kamaratky z detsva k vodopadom, zlomit pred duchmi puto, ktore ju s Kenaiom vdaka jednemu amuletu spaja. Aby to fungovalo, musi byt Kenai pri tom, a kedze Nine bola na cestu prepozicana moc hovorit recou zvierat, Kenai sa na konci putovania (plneho roznych prihod) bude musiet rozhodnut, ci ostane ako medved s veselym braskom Kodou, alebo sa necha zmenit spat na cloveka a bude blizko Nine...(4.9.2007)

Povedené pokračování prvního dílu. Hudby se opět ujal Phil Colins a opět bravůrně. Scénař je jednoduchý a lehce předvidatelný, ale díky krásnému soundtracku a přiměřené stopáži to nakonec je pěkná podívaná. Stejně jako první díl, tak i druhý je určen spíše pro děti. No kdo by to u animaku čekal, že ?(5.2.2009)

• - V prvním traileru k filmu daboval Kenaie Jason Marsden. Nakonec však postavu namluvil Patrick Demplesy. (Terva)