Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

dee.n

Já tento film proste miluji a nemůžu si pomoci. Je tak malý, nízkorozpočtový, ale presto dojemný, citlivý. Pro mne má vetší silu než kdejaký americky blockbaster. A hlavně, jsou v něm emoce a upřímnost, oběma jim věřím každé slovo a to já mužů. Písně z Once si doteď velice rada poslechnu a jsou mou srdcovou záležitostí. ()

Nathie

4 a půl. Aneb za málo peněz hodně muziky, a to doslova. Nad očekávání příjemný film ve všech ohledech. Film Once potěší, člověk odchází z kina mile naladěn, povznesen. Obdivuji přirozenost muzikantů - více méně neherců. ()

Siriuss

Neuvěřitelně příjemné pohlazení na duši s vynikajícím hudebním doprovodem! Hned po skončení mi bylo jasné proč byl Steven Spielberg z toho tak unešen. ()

ypres.bass

Jednou větou: Pohádka bez princů, princezen. --- --- --- A co teda ti dva jsou? No dobře Pohádka o novodobých princích a princeznách. --- 97% ()

Grizzly

Nudne pseudoherecke domaci video. Navic hudba v tomto filmu je hodne vzdalena stylu ktery sedne mne. Koukat se na to da, ale pocity to ve mne nezanechalo vubec zadne. ()

Carbo

Zprvu sem se snažil přistupovat k tomuto filmu velmi střízlivě, postupem doby si mě však dostal. Je celkově příjemný, značně komorní, určitě plný hezkých písniček. ()

Martyr

Prekrasny a jednoduchy romanticky film s este krajsimi atmosferickymi pesnickami, ktore dostali aj mna, a to si hovorim metalista. Dejovo to nie je ziadna vyhra ale vdaka hudobnemu doprovodu sa da vcitit do ulohy hlavnych predstavitelov a vychutnat si ich jazdu v slepej ulicke. Na konci zostane v divakovi zvlastny pocit, a to je presne to, preco filmy pozeram, takze za slabsich pat. Aj ked nejaky Oscar pre mna neznamena v podstate nic, toto sa oplati vidiet :-) ()

Herman

Jsem trochu na rozpacích jak Once hodnotit. Soundtracku bych dal bez rozmýšlení alespoň 6* se samotným filmem je to už o něco horší. Once jsou pro mě klipy, které jsou vyplněny dějem. Nicméně tento děj má také své kouzlo např. procházka s vysavačem, nebo pro Glena nesrozumitelné vyznání na útesu. Po druhém shlédnutí to možná vytáhne i na tu poslední hvězdičku. Uvidíme. ()

JohnFarst

Ani si nepamätám, kedy som sa takto tešil na film kvôli vopred vypočutému soundtracku. Zistil som, že práve on ťahá celý film neuveriteľnou silou dopredu. Pesničkami obidvaja protagonisti žijú a tak sa nimi aj veľa vecí z filmu dozvieme. Sú neodolateľné, majú neopočúvaný štýl proste balzam na uši a dušu. Toľko poetizmu v pesničkách mával snáď iba veľký Bob Dylan. Čo sa týka príbehu, je celkom všedný a zaujme skôr svojím, pre československého diváka neopozeraným, prostredím Dublinu, ktorý akoby ešte viac dodával príbehu reálnosť dnešného sveta. Na to, že to natáčali na dve ručné kamery a za bežných dní medzi bežnými ľuďmi je to výborné. Jednoduché ale účinné. Hansard aniIrglová nie sú herci takže k výkonom nemám čo dodať ale aj to pomohlo k skutočnosti príbehu. Once je rozhodne krásny film, dobre sa naňho pozerá, postavy sú akoby niekto z nás. Možno ten koniec je nasilu dojímavý ale super, takéto filmy mám rád. ()

trepka

přemýšlela jsem jestli tři, nebo čtyři hvězdičky. Nakonec jsem si řekla, že se mi na filmu líbili všeho všudy tři věci, takže hvězdičky budou taky tři. Líbil se mi konec, hlas Glena Hansarda a Markéta rglová tahající vysavač po ulicích. Úspěch tohohle filmu, si umim vysvětlil jedinětak, že se lidem řeklo že je to velmi intelektuální, nekomerční a jiné. Já na tenhle film jsem asi málo intelektuální, nekomerční i jiná... ()

jarvis

co to sakra...? to byl záměr, vykreslit Čechy jak největší sociály? a to si ta rodina nějak přilepšila tím, že se přestěhovala do Irska? kytky snad ta holčina mohla prodávat i tady, ne? a pokud už chtěla být za každou cenu v Irsku, mohla jet s work and travel a nemusela s sebou tahat i matku. a to se ta matka ještě nenaučila ani trochu anglicky, když tam žije? takhle zoufale anglicky nemluví ani MOJE máma (promiň, mami)! a v kolika ta Irglová jako měla rodit, když už měla takhle velkou dceru? a všimli jste si, jak šíleně jí ta angličtina "haprovala"? jednou mluvila jak Tatar ("sou aj bring jů d hůvr tumorou"), vzápětí používala rádoby sofistikované vazby typu "i should have done..."! ale hlavně že v jednom kuse používala "fuck", to bylo teda opravdu strašně cool. zpětně mi připadá, že se tohle slovo objevilo snad v každé její druhé větě. asi si to beru nějak moc osobně, ale tenhle film mě prostě jako Češku (a taky jako anglistku) urážel. a na Hansarda mám stejný názor jako Bebacek. fuj. Frames už mi nikdy nebudou znít stejně. vážně dík:((( ()

blazenka

Po shlédnutí tak krásně nevyumělkovaného a přesto povedeného snímku je mi hezky na duši. Písničky mě pohladily, příběh dojmul, tak to má být. Příjemně odpočinkový filmeček, který si na nic nehraje a je svůj. Once = 80%. ()

Honny2

Moc hezký, jemný a oddychový filmek. Skvělá hudba mě doopravdy vtáhla do, podle mě, ne až tak zajímavého příběhu, takže ve finále jsem si to opravdu užil... Glen Hansard svou roli pozdvihl, jak se do ní vžil, i když při zpěvu se někdy tvářil děsivě;) O výkonu Markéty Irglové ani psát nemusím... A nesmím zapomenout na skvělou kameru, pěkné kompozice! ()

Ramone11

Kdyz uz neco citliveho a romantickeho tak kazdopadne jiny film, ne tady toto nezazivne radoby nezavisle dilo s priserne hrajici Irglovou. Beru, ze to jsou hudebnici a ne herci..ale toto je zbytecny film.. s neskutecne vlezlou - a ehmmm- oscarovou pisnickou... Ach jo, nekomu se libi nekomu ne. Ja nejspise patrim do te mensiny:) ()

TomasKotlant

It's fucking cool! Pěkná hudba, kreativní a současně realistické pojetí. Za scénu s vysavačem si to zaslouží plné hodnocení. ()

RickyFitts

prostředí, který mi bylo cizí, herci, který mi byli nesympatický, hudba, která mě připadala prostinká a nudná, na příběh nebo napětí se rezignovalo... ještě něco? ()

dawe787

Moc pěkný zfilmovaný příběh z dojemnými písničkami, jen si myslím, že nehrát tam češka, tak takový humbuk v naší republice kolem toho nebude. ()

Saur.us

Příjemná nezavislá hudební romantika s pěkným soundtrackam (The Swell Season). Navíc je to jeden z mála romantických filmů, kde se ústřední dvojice za celý film nijak vážně nepolíbí, natož aby spolu měli něco fyzicky hlubšího. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky