Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Dekovnik

Glen má prostě neskutečné charisma, kdo zažil nějaký jeho koncert, tak ví o čem mluvím. Irglová je milá holka z Valmezu, která má velký talent, a malé plány. Když tito dva lidé spojili své hudební životy a následně je přenesli na plátno, mé oko nezůstalo suché. ()

mokrasek

Film s absolutně nezajímavou, nepřesvědčivou dvojicí lidí bez špetky hereckého umu, založený na jedné písni, je pro mě žalostně málo. ()

VLADEK

Dlouho jsem film odkládal a čekal až přijde čas, ale bohužel jsem se nedočkal. Velmi slabý příběh a velmi velmi slabé herecké výkony. Hudba samozřejmě skvělá - jen proto dávám 3 hvězdičky. ()

Merenre

roztomilá selanka o dvou bezpohlavních vágusech, kteří se kolem sebe furt motají, ale k ničemu se nemají. Navzdory tomu, jak je to pitomé, je to kupodivu docela dívatelné. ()

silvusaak

JIskra sem, jiskra tam - kameru bohuzel nezapalila. Rozpocet nerozpocet ta kamara je proste hnus, ale i tak krasa se divat, herecke - neherecke vykony proste parada, hudba na jednicku s hvezdickou, namet a dialogy taky. Ta zatracena kamera!! ()

darthboal

Konečně se mi podařilo také zhlédnout tuto českou oscarovou stopu. Asi jsem z doslechu recenzí od kamarádů čekal víc, ale jak by se řeklo u nás, příběh celkem o ho*ně. O tu hvězdu nad průměr to vyzdvihuje soundtrack, díky němuž se film taky nejspíš proslavil.  70% ()

arpage

2* jen za hudbu a Hansarda!!! Film je sám o sobě velmi špatný, jak po herecké stránce, tak po režijní! Takhle amatérský film v kině dlouho nebyl! ()

jiziczek

Úžasný film, takřka mě odrovnal. Hudba naprosto senzační, ale ten film bych k muzikálům rozhodně neřadil... V málokterém filmu se stane, že holka klukovi vyzná lásku, aby spolu nakonec nezůstaly. Sympaticky, trochu dokumentárně natočené, příjemní "herci" a znovu ta skvělá muzika. Prostě perfektní. ()

ondrej.s

Film na mě bohužel působí naivním dojmem. A nejde tu ani o technickou stránku. Nejsem ani fanoušek G.Hansarda. Ten je na druhou stranu asi nejlepším hercem v celém filmu (ano i s jeho často tupým výrazem), Irglová je nemastná, neslaná a velice toporná. Situace a dramatické kolize ve filmu jsou zjednodušeny na obyčejná klišé. Je tu až moc stereotypních symbolů (např. díra v kytaře) a celé se to táhne. Ten kýč zachraňuje už jen konec (ovšem když už tu povznášejí home video na uměleckou formu, co ta jízda nakonci?) Předpokládám, že tohle je film určený spíše pro fanoušky a tam je taky směrován, jsem spíše překvapen, že se film distributuje ve velkých kinech (a tomu jen žehnám.) V konečném důsledku to na mě působí tak, že film měl ambice být vyjímečným (formou, obsahem, nábojem) a snad se asi tak i považuje, ale ve skutečnosti jde o normální romantický film. Stačilo by vyměnit kulisy, herce, kameru, vyčistit střih a dostanete hollywoodský kousek, který se však ve své podstatě neliší od originálu. ()

MtS

Kladné ohlasy jen umocnily mé zklamání z tohoto filmu. Naprosto otřesný scénář umocněný topornými dialogy srážejí spolu s kamerou slabé výkony "neherců" hluboko pod hladinu únosnosti. Film zachraňuje jen skvělá muzika, která ovšem člověka, který Hansarda zná, také nepřekvapí. Z filmu si pozorný divák může odnést jedině ponaučení: když budete neustále říkat jen "I have to go now", skončíte v životě s blbcem. ()

Fill16

Vžijte se do tohoto příběhu už od začátku a budete z toho naprosto hotoví jako já. Od The Frames jsem kdysi slyšel pouze jednu píseň, ale to bylo naprosto všechno, takže jsem byl vůbec zvědavý na hudbu v tomto filmu. Nejen hudba, ale i film je dokonalý a neuvěřitelně civilně natočený a reálný! Něco takového jsem už dlouho potřeboval vidět ... Výborné, skvělé - zasloužených pět hvězd! ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky