Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Megynka

Ááááááá bože, tak nikdy jsem nebyla tak ZKLAMANÁ, že to nemělo happy end :D :( sakra tak tohle mě bude dlouho mrzet, čekala jsem, že se dají dohromady ... film je jinak úžasný a prostě ... njn :/ ()

Izz

Něžné, civilní, ve svých emocích naprosto přesvědčivé a především upřímné. Podobných filmů se už dnes mnoho nerodí. ()

hero_bk odpad!

- Kdybys jí tuhle zahrál, získal bys ji určitě zpět. - Nechci ji zpět. Zpěv něco mezi brekem a taháním kočky za ocas, příběh absolutně nulovej, úroveň homevidea. Je tisíc lepších filmů, který by si toho Oskara zasloužily víc! Po hodině vypnuto, neměl jsem na to sílu, a po téměř roce opět dávám odpad!. Edit: Po pár hodinách od shlédnutí ještě přemýšlím o tom, že bych měl správně zvednout na 1* většinu svých ostatních odpadů, protože srovnání s tímhle paskvilem si nezaslouží. ()

hekla

Krásný film, rozhodně není dokonalý po filmové stránce(kamera, střih), ale ta hudba je tak nádherná, jemná a kouzelná. A příběh je díky ní dechberoucí. ()

Dominik 261

Veľmi pekný hudobno-romantický film, ktorý nejde podľa žiadnej šablóny ale podľa života. Kamera je trošku z ruky ale celkom sa to hodí. Herecké obsadenie neznáme ale funguje. Hudobne je to skvelé a inšpiratívne. Krásne skladby s kvalitným textom. Výsledok veľmi fajn a preto dávam lepšie 4*. ()

Fontána

Zajímavosti: Režisér John Carney chtěl původně do hlavní ženské role obsadit východoevropanku kolem 35-ti let, když ale viděl Markétin hudební projev a talent, obsadil ji - devatenáctiletou. Scéna, ve které jsou oba protagonisté na večírku, se natáčela v reálném dublinském bytu Glena Hansarda a účastníci tohoto večírku jsou skuteční Glenovi kamarádi a známí. Bývalá Glenova filmová přítelkyně, jejíž záběry vidíme na vzpomínkovém videu, je ve skutečnosti dlouholetou přítelkyní režiséra Johna Carneyho. Záběry, které vidíme ve filmu, jsou autentické. Sám Glen říká, že jde o první irský film, ve kterém není žádná politika, násilí, teroristické útoky ani zmínka o IRA. Film byl natočen přímo v ulicích Dublinu za 150 tisíc eur, ale jenom v Americe už vydělal 5 miliónů. ()

jojoping

Nízkorozpočtový film, amatérsky herci, jednoduchý romantický dej. Všetky predpoklady na to, aby sa tento film stal prepadákom. Ale opak je pravdou a ono to funguje .S hlavnými postavy som sa veľmi rýchlo zžil a nedočkavo som sledoval čo bude nasledovať. U väčšiny podobných filmov by som hodnotenie dal nižšie, ale za príjemnú atmosféru, dobré pesničky, Glena a Markétu a v neposlednom rade nepredvídateľný koniec som čosi pridal. ()

Hank

Markétě Irgolové nelze upřít krásu a jiskru v oku, Glenu Hansardovi charisma, oběma záveň nevšední muzikantský um. Tři prvky na kterých hudební film Once stojí a padá, o příběhu (dvě hvězdičky) se nemá vlastně cenu bavit, je jednoduchý a vlastně skoro jako by tu nebyl. Hudba( čtyři hvězdičky) a hlavní představitelé dávají šťávu, energii a temperament a vlastně i osobitou atmosféru, která tak příjemně následně zapůsobí na diváka. A je jedno, že na plátně jsou samí neherci a ten děj je takový jaký je, včetně dosti nešikovně postaveného konce. Ač jsem donedávna nebyl příznivcem hudby Glena Hansarda, od včerejška jsem, a to nesmím zapomenout na éterickou Markétu...nebýt konce dávám čtyři hvězdičky, takhle tři. ()

pepino

Krásné... Amaterská kamera způsobí, že snímek je cicilnější a více "ze života". Připadalo mi, že sleduji skutečný příběh skutečných lidí. Jednoznacne nejineligentnejsi a nejsilnější romantická komedie ( jestli se to vůbec takovým ostudným názvem dá nazvat) co jsem viděl. ()

jns

Má to svá silná (hudební pasáže) i slabá (některé dialogové scény) místa. Pověst "malého zázraku" filmu bohužel trochu uškodila v podobě přehnaných očekávání. Ale je to pěkný... ()

Lumpus

Za ty písničky zasloužíš si hvězdičky a že jich bude zrovna pět když umíte dobře pjet nevím co víc bych řek snad Once žíjme hned ()

Pochtli

Řekl bych, že je to jeden z hodně přeceňovaných filmů, který zachraňuje jen těch pár celkem slušných písniček. Jinak tento amatérský film skoro nestojí za námahu a úsměvů Irglové jsem měl ke konci už plný zuby... ()

JohnnyBoy

Ten film je trochu podfuk. Hodně lidí na to skočilo. Je to cukrkandlový, romanticko-tragický příběh, za který by se nemusel stydět leckterý hollywoodský scenárista. Bohužel je stejně mělký jako hollywoodské příběhy bývají. Mnoho lidí přesvědčil, že jde o nezávislý snímek, ale ve mě vzbudil dojem podivného amatérismu. Nejen, že se na film takřka nedá dívat vizuálně, ale některé dialogy zní takřka ochotnicky. Abych nebyl nespravedlivý, tak jsou některé momenty, které se mi velmi líbily. Například Hansardovo kytarové vyprávění o své bývalé holce v autobuse. Nebýt kouzla písniček Hansard-Irglová, propadl by tento film na smetiště dějin. Což mu poté až vlna "Once" opadne, i tak předpovídám. ()

Fanak

Na počátku jsem přistupoval k filmu velmi skepticky, ale na konci jem byl ochoten ohodnotit vysoko. Pravda, nebylo to díky zajímavému ději, přednosti filmu leží úplně jinde - v hudbě (samozřejmě, ale také v jakési zvláštní melancholické atmosféře, kterou režisér buduje. Film je lyrický i civilní zároveň, jednoduchý (a možná i předvídatelný), ale určitě ne hloupý. ()

Pai-Mei

Song "Falling Slowly", ktorý filmu získal oscara je fakt super. Film je točený "kamerou v ruke", ale to vôbec neprekáža. Dokonca sa na to dobre pozerá. Nemám výhrady. ()

Maxmilian

Irský bezdomovec, který se snaží dostat do postele českou holku. No tak to je moc i na mě. Jenže pro ženské je to právě to pravé. Citlivé, romatické a tak všechno kolem. Ty se na to dívají z té druhé strany. Mládá dívka v cizí zemi, která někoho potřebuje. No a to je strašně dojemné. Ale pokud hodnotím za sebe, tak 2* to má jen za hudbu. Hudba je super, toho by se měli držet, to je jejich hlavní cíl. A ten je dovedl až na vrchol. Oscar. Za píseň "Falling Slowly". Proto můj názor je hudba na prvním místě a pak až nškde v zadu pokusy o film. ()

LaValse

Těšila jsem se na tento lidmi tolik milovaný film. Asi jsem udělala chybu, když jsem si o něm dělala takové iluze. Kdysi jsem viděla v Noci s Andělem čtrnáctiletou Irglovou u klavíru zpívat s Hansardem tolik dojímavou píseň Falling slowly, proto když jsem zaslechla, že se chystá film s nimi a jejich hudbou, řekla jsem si: Irglová a Hansard v nezávislém filmu? To bude bomba. Bomba opravdu vybuchla, ale asi nerozumím té explozi. Bylo to dobré, nikoliv chvalitebné ani výborné. Nic závratného se ve filmu nedělo, všichni herci (kromě hansarda a irglové) působili upjatě a nepřirozeně, nejvíce mi trhaly uši scény mluvené českým jazykem. Nic ve mě film nenechal. Proto jednu hvězdičku dávám za celkem hezké písně, druhou hvězdičku sympaťákům Markétě a Glenovi a třetí hvězdička patří konci filmu, který se mi jediný na celém filmu líbil. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky