Brouk

Paranoia je nakažlivá. Servírka Agnes Whiteová (Ashley Juddová) žije po rozchodu s násilnickým manželem sama v levném motelovém pokoji. Nemůže se vyrovnat se ztrátou synka, který se jí před lety záhadně ztratil během obyčejného nákupu v samoobsluze. Jednoho dne se Agnes seznámí s bývalým vojákem Peterem Evansem (Michael Shannon). Z obou se brzy stanou milenci. Peter vzápětí zjistí, že v pokoji jsou drobní brouci, kteří jsou schopni dostat se lidem pod kůži. Pochopí, že hmyz k Agnes dovlekl on sám, protože po válce v Zálivu podstoupil u armády experimentální léčbu, ve které byl spolu s dalšími vojáky zneužit jako pokusný králík a ve které jej lékaři úmyslně nakazili. Několik lidí se snaží Petera přesvědčit, že žádní brouci neexistují a že vše se odehrává jen v jeho hlavě. Je však pozdě: zamilovaná Agnes totiž Peterovi ve všem věří a stejně jako on se pouští do předem prohrané války s neviditelným hmyzem… (Česká televize)

J.Mayen

Desna kravina, pokud muzete vyhnete se obloukem, pokud nechcete Zbytecne ztratit 2 hodiny svyho zivota. Ospadu unikl jen o vlas a to jen siky tajemnymu zacatku, kdy jsem jeste doufal, ze se z filmu vyklube minimalne tech zde ohodnocenych 50%. Zbyla hodina a pul je jen ujeceny, hystericky, prhenany dementni neco, co opravdu drasalo nervy a co minutu jsem melchut to vypnout, asi jsem taky paranoik ze jsem to nechal dojit tak daleko a dkoukal to. Jak jsem jiz psal, temer odpad. ()

Proditor

K filmu jsem přistupoval jako k béčkovému hororu (což jsem podle obalu a názvu čekal), místo toho se z filmu vyklubalo kvalitní psychologické drama o tom jak se člověk nechá zmanipulovat když je dlouho o samotě a na dně. ()

MFZB odpad!

No toto bola jedná brutálne nudná pičovina. Tak toto tu už dlho nebolo aby som filmu musel zabiť odpad, ale v tomto prípade neexistuje iné riešenie. Za posledné obdobie najnudnejší film aký som kedy videl a taký koktský nápad no koniec. Kalamita. Já že to bude nejaká dobrá akcia, ale ono to bola utliachaná kokotina, v ktorej nebol ani náznak ničoho dobrého. Keby som si nezacvakal za originál DVD-čko tak ho asi rozjebem sekerou...0% ()

wray

taky vlastne celkom fajn film - par postav dej sa odohrava viac menej v jednej izbe - no jasne! ono je to adaptacia divadelnej hry (a tu by som snad hodnotil vyssie). Cize dej fajn, gradacia ok (i ked koniec sa mi zdal az prilis nasilu), herecky fajne - len, ako film je to stale len taky priemer, snad trosku lepsi priemer. Rozmyslam ci odporucit dalej ale vlastne - preco nie. Je to ine, tak si to kludne pozrite... ()

mokrasek

Psychologické portréty dvou hlavních postav, měnících se od začátku do konce filmu, společně směřujících až k forsírujícímu rozuzlení. Schizofrenie sebepoškozování na základě nutkavé obsese a použití americké fobie na téma paranoia veterána z války v souvislosti s vojenským experimentem na lidech není nový. Vcelku slušně zahraný psychologický thriller v poslední části graduje a poněkud napravuje rozpačitou první polovinu. Odlišný film zasloužící si možná i vyšší hodnocení. ()

Majoslav11

Z tohto filmu divadelnosť priam srší. V prvej polovici sa takmer vôbec nič nedeje a vy sa pýtate na čo je to všetko vlastne dobré. Potom film prehodí na druhú koľaj a ponúka viacero interpretačných vysvetlení. Je to film o konšpiračných teóriách ? Možno. Je to film o drogových halucináciách ? Možno. Určite to ale nie je film na oddychový večer. Skôr do filmového klubu. ()

fooggyy7 odpad!

Americká sračka pro amerického blba. Akorát nevím, jestli to ten americkej blb pochopí. A ty vaše komentáře, jak znalecké. ()

veverysiak

Ťažký a neatraktívny kúsok so skvelou hlavnou dvojkou, priznám sa, že k sledovaniu ma primäla moja favoritka Ashley, tú som si užíval, ale ohromne sa mi pozdával aj Michael, kto nemusí psychogradácie spejúce do totálneho vyšinutia, nech tento film zďaleka obíde, mierne mi vadili ostré seky v prerode relatívne normálnych ľudkov, ale chápem nutnosť zhutnenia, štyri hodiny by som na to asi kukať nedokázal, napriek Ashley, takže 65%, ()

Bluesun

Bezprostředně po shlédnutí jsem chtěl dát jen dvě, ale vzhledem k tomu, že jsem po zkončení věnoval skoro stejně času hledání po internetu a film se mi jaksi usídlil v hlavě, dávám tři. ()

copstp

Řekl bych film o ničem,ale přesto jsem až dokonce zíral,jak to všechno vlastně dopadne.Ano,závěr je předvídatelný,ale film si alespoň průměrné hodnocení jistě zaslouží. ()

uprchlice

Tento film je od režiséra filmu vymítač ďábla a proto jsem čekala dobrý film. Nebyl zas tak špatnej, ale vražd tam bylo málo a zahrálo si tam asi pět lidí. Děj je dobrý, ale než se tam začne něco dít, chvilku to trvá. Jinak dobrý film. ()

RXP

Absolútne nerozumiem, prečo to má také pnižujúce hodnotenie. Ako jediné rozumné vysvetlenie mi príde, že to väčšinou pozerali ľudia, ktorí mali v pláne ďalší hororový večer a pre nedostaok strachu to spláchli, zahrabali pod zem. Ono to moc horor nie je, skôr by som povedal že psychotriler a veľmi podarený. Šialenstvo vykreslené vo svojej desivej podobe. Rozhranie dvoch svetov,Jeden svet spoločný všetkým ľudom, ktorý obývame a v ktorom komunikujeme, ale je tam aj ten druhý svet. Svet šialencovej mysle, paranoja, ktorá zatemnuje myseľ a oslepuje oči. Paranoja, ktorá dokáže spájať zdánlivo nejspojiťelné veci a ktorá sa dokáže šíriť z jednej mysle na druhú ako vírus. Problém je, že tento druhý svet zvyčajnenie nie je vnímaný ako druhý, ale ako "ten", všetkým spoločný. Šialenci si myslia , že ostatní sú šialení, zatiaľ čo sa sami v tom šialenstve utápajú viac a viac. Holt, aj psychóza má svoje desivé čaro. Veľmi ma tento film prekvapil, že je v skutočnosti oveľa lepší ako jeho celkové hodnotenie a rozhodne ho môžem len doporučiť. ()

BillieM odpad!

Při čtení popisu filmu jsem se těšila na nějaký hmyzí teror, ale skutečnost mě otrávila. Celý film je o paranoidním týpkovi, jehož chování se celý film stupňuje. Stáhne s sebou i ženskou, ke které se nakýbloval, a společně se zblázní. Film se mi táhl jako pondělí ve škole, několikrát jsem přemýšlela, že ho vypnu, ale vždy jsem si řekla, že mu dám ještě šanci. Zbytečně. ()

solver

Depresivní film s Ashley (měl jsem jí rád), která jede jedno cígo za druhým a popíjí z lahve alkohol. Pracuje v lesba baru někde na konci světa, kde je koncentrace leseb velká asi jako v Los Angeles a potkává psychopata. Výsledkem jsou 2 zuhelnatělí psychopati, jedna další mrtvola a 100 minut v háji. Chtěl jsem se dívat na Brouka z roku 2002, ne na tuhle demenci :-) ()