V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

maklymm

Pěkný film. Kde se snaží pomoci vesnické ...... . Film pěkně zachycuje příběh vyloužilého bluesmana, který se snaží utéct před svou hříšnou minulostí díky tomu že pomůže Christine Ricci. Celý film jsem hltal až na posledních 5 minut, kde musí být ubíjející happyend a Justin Timberlake se sem prostě nehodil. ()

pauledgecomb

Váhal jsem mezi 3 a 4 * ale nakonec jsem se rozhodl pro 4 protože jsem si uvědomil,jak moc je to vlastně ulítlý film s neotřelou zápletkou na který se klidně rád podívám znovu. ()

felton

Úžasný příběh o tom, jak se navzájem uzdravují dvě duše. Tento film patří k mým nejoblíbenějším. Nemůžu jinak než ***** ()

gagun

Poetické, zajímavé, a další kecy? Uvědomuje si někdo, že vyznění toho filmu je, že unést a omezovat osobní svobodu nymfomance je vlastně OK, protože se uzdraví? Co to KUR....je? BŮH ji zachránil, omg- vždyť v reálu by ta dívka musela prožívat neskutečné peklo, které ale ve filmu slouží k dobru, to je jako kdyby někdo natočil že koncentrační tábory pomáhali proti přelidnění- jenže tady je to bůh a Samuel L. Jackson- kdyby ho krát zvrhle vypadající běloch film by zatrhli. ()

PORTER44

Docela dobrý filmový snímek hlavně co se týče hereckých výkonů na jedné straně S.L.Jackson který stárnoucího bluesmana zvládl výborně a na druhé straně odvážně oděná Ch.Ricci která coby stětka zvládla svoji roli taky skvěle,stojí za podívání. ()

Oxytocin

L. Jackson najde u silnice zbitou holku, která si vyžádá jeho pomoc. Během ošetřování má možnost zjistit po městě o ní blíže, že holka je trochu nezvladatelná a šukající jako hárající fena poznamenaná zneužitím vlastním otcem. Vlivem rozchodu od své ženy se pokusí na určitou dobu o její abstinenci sexu tím, že ji na své farmičce vzdálené od civilizace upoutá do řetězu, aby neutekla a prošla si očistcem. Během první třetiny filmu se blíže seznamujete s hlavními postavami filmu a jejich osudy. Druhá třetina je pak v léčebné kůře a třetí pak již na svobodě, s přátelským vztahem navzájem a návratem mezi lidi. Film mě osobně bavil zejména tak v druhé části. Určité momentky jsou úsměvné s příjemnou jižanskou hudbou. (poté, co načapá mladého kluka, když na něj v řetězu již nadržená skočila během jeho nepřítomnosti, tak se později kluka zeptá jestli si dá cigaretu. "Lidi buďto kouří nebo se nechají kouřit" .... :))) ()

Sejkorka

Nic závažného, vlastě oddechovka s happyendem - byť údajně existovala verze s tragickým koncem, kdy Ronnie Lazaruse zastřelí. Přiznejme, že by to k ději pasovalo lépe. Jinak je zde hodně dobré hudby, aby ne, když Lazarus je vysloužilý bluesman. Přivázání Rae na řetěz je velmi symbolické, protože se až dosud chová jak utrhlá z řetězu. Skvělý výkon Christiny Ricci. OODRUHÉ 7-12-23 Christina Ricci měří 155 cm, ale v tomhle filmu je to velká herečka. Matka Rae je pěkná kráva. ()