poster

Sůva z nudlí (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 51 min

 • Enelya
  **

  Myslím, že tato pohádka je příliš přísně hodnocena. Ano, nedosahuje kvalit české Popelky(3 oříšky pro Popelku), natož Máchalovi(S čerty nejsou žerty), ale tak nízké hodnocení si opravdu nezaslouží. Já se celkem bavila a kdyby Suchařípa neměl lehce perverzní výraz v momentě, kdy slízává slzy Žalmily, tak bych dala i 3*. Ale proč ne, myslím, že dětem se pohádka líbit musí a o tom to je. :) 45%(3.11.2013)

 • HolkaVBotech
  odpad!

  Naprosto úchylná a nepochopitelná pohádka, kde hlavní záporák - čaroděj Zlosos - jednoznačně vyhrává první cenu za nejperverznější postavu z pohádek. Pokaždé, když olízně panenskou slzu princezny Žalmily, vypadá, jako by se udělal. Je to opravdu děsivá záležitost a hlášky z téhle pohádky mi dělají osypky. Nejvíc na mě zapůsobil opravdu perverzní Zlosos (kterému jeho sestry říkají Zlososáček, protože se mění v komára) a scéna kdy uvězněné princezny blijou smích do punčoch.(11.10.2012)

 • otík
  odpad!

  Teda debilnější pohádku svět aby pohledal. Hned od prvních scén by se malá děcka podělala strachy, Suchařípa je fakt hrozivý a jeho přeměna v komára se asi inspirovala Cronenbergovou Mouchou. Imbecilní scénář, tragické herecké projevy, příšerná stopáž. Ale zvládl jsem to až do konce, který ve své debilitě vše korunoval, uf. Hudba: Pavel Hrubeš(9.11.2013)

 • Amarria
  **

  S trapným scénářem se zázraky dělat nedají, ale pokud pomineme mozek vymývající dialogy a sem tam přehrávané scény, tak to relativně ještě docela ušlo. Upřímně mi to nepřišlo nijak výrazně odlišné od spousty dalších TV pohádek, které v současné době vznikají... dokonce i triky jsem už viděla i horší a u mnohem lépe hodnocených filmů. Ale nebudu to přehnaně hájit, protože na více než jedno, maximálně dvě shlédnutí to opravdu není :-D(1.3.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Sůva z nudlí je sám o sobě výraz pohádkový, nad kulinářským konkrétem téhle vražedné směsi nebudu dumat, neb jsem pohádku zhlédla (jako velkou část českých nedělních hodinovek) v době oběda a pokud si představím ve svých špagetách vařenou sůvu, kterou si tam navíc, vlivem masky použité v pohádce, představuju s peřím, je mi poněkud mdlo. Na konci si všichni svoje vrcholně pitomá jména změní za jiná, stejně pitomá, ale tak pateticky elegantně znějící. Pokud by se kdy našel kdo, kdo by chtěl svou ženu oslovovat Zlatá Renáto. Já být tím princem, jdu se z té sůvy v nudlích oběsit na nejbližší zlatou renetu.(26.8.2012)

 • - Natáčelo se na hradě Točník, ale také na zámku v Libochovicích. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace