poster

Sůva z nudlí (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 51 min

 • flanker.27
  ***

  Náhodou, tohle mi v rámci výplně na "pohádkové nedělní odpoledne" v mezích současného "průměru" přišlo docela snesitelné, snad až samotné konečné triumfální vítězství dobra zavánělo trapností. Jinak to šlo. Anebo jsem měl dneska nějakou zvláště tolerantní náladu. A i když vím, že riskuji nařčení ze sexismu a udržování genderových stereotypů (pročež si chystám správnou košili), tak princezna Žalmila byla se svým nešťastným kukučem docela roztomilá.(7.12.2014)

 • HolkaVBotech
  odpad!

  Naprosto úchylná a nepochopitelná pohádka, kde hlavní záporák - čaroděj Zlosos - jednoznačně vyhrává první cenu za nejperverznější postavu z pohádek. Pokaždé, když olízně panenskou slzu princezny Žalmily, vypadá, jako by se udělal. Je to opravdu děsivá záležitost a hlášky z téhle pohádky mi dělají osypky. Nejvíc na mě zapůsobil opravdu perverzní Zlosos (kterému jeho sestry říkají Zlososáček, protože se mění v komára) a scéna kdy uvězněné princezny blijou smích do punčoch.(11.10.2012)

 • ostravak30
  **

  Hodnotit automaticky vše negativně jen proto, že to natáčel Vít Olmer tedy nebudu. I když je jen málo děl, která by od Olmera stála za to, tahle pohádka mezi ně patří. Hned na začátku řeknu, že jsem viděl horší pohádky. Za prvé si myslím, že je docela dobrá hudba. Za druhé se mi líbí samozřejmě Lucie Černíková a obě další princezny. Celkově sice pohádka nepostrádá trochu jasnější dějovou linku. Na jednu stranu se rozehrává více motivů - Zlosos, maršálek Osmond a další, na druhou maršálek se hrozně rychle napraví a okamžitě uznává svou chybu a zlo je až příliš snadno poraženo. A bohužel závěr je na hranici trapnosti. Královna se až dosud nezmínila o ztracených dvou dcerách a najednou je poznává. Zase kladně musím přiznat pohádce, že v té předchozí, kterou jsem hodnotil - O bílé paní, nebyly reálné záběry hradu a přitom se točilo v exteriérech. Což tady je. I triky nejsou vyloženě špatné, ale přeci jen mohly ve dvacátém prvním století vypadat kapánek jinak. Je to pohádka, která z průměru nevyjde. Na dvacet pět procent určitě není, ale já bych dával dva a půl hvězdy, to by bylo nejspravedlivější.(22.3.2020)

 • Tommassi3
  *

  "Už to mám !! Smích je přeci nakažlivý !! Uděláme si ho do zásoby !!" Kdyby to bylo vůbec technicky proveditelné, jistě by si většina z nás, která znechuceně tráví všechny ty nové pohádky "k nedělnímu obědu", nazvracela trochu smíchu do punčochy, stejně jako princezny Běda a Nevěda, jo, kurva, čtete správně, protože pak by všechny ty zhovadilosti, které se nemohou těm roztomilým léty prověřeným kouskům postavit ani k prdeli, jeden lépe snášel a možná by se jim i zasmál, byť dost křečovitě !! Výjimky by se jistě našly, nicméně mě zrovna žádná nenapadá, a tak jen s nostalgií i nechápavým výrazem vzpomínám, kde jsou ty časy, kdy Vít Olmer ještě točil filmy, na které se člověk vydržel koukat, aniž by se neměl chuť jít na Kavčí hory oběsit !! Na Olmerovu obranu je jistě třeba říci, že mu to tentokrát Irena Pavlová svým naprosto dementním scénářem zrovna dvakrát neulehčila, nicméně soudný režisér, potažmo člověk se špetkou sebereflexe, by měl už na papíře poznat, že s podobnou prasárnou nic nezmůže.. V Sůvě z nudlí nefunguje naprosto vůbec nic, snad jen s výjimkou dost slušné kamery Juraje Fándliho a hudby žánrově osvědčené Pavla Hrubeše.. A tak je jednomu opravdu nesmírně trapně, když musí sledovat ostřílené veterány typu Oldřicha Víznera či velmi dobrého Davida Suchařípu, jak se topí v pohádkové břečce plné rádoby směšných a naprosto nesmyslných scének, zajímalo by mě, proč Suchařípův Zlosos krále Bertranda bodl jako komár, proč ho jednoduše nezačaroval jako ostatní, a tak by se dalo dlouho pokračovat, o nezřízeně odpudivých dialozích raději ani nemluvě !! A Petra Bímu s Radkou Janouškovou odpovědné za trikovou stránku bych nechal ukřižovat přímo před Libochovickým zámkem, kde byla touto neuvěřitelně bizarní záležitostí poněkolikáté znásilněna tuzemská dětská tvorba !!(3.11.2013)

 • otík
  odpad!

  Teda debilnější pohádku svět aby pohledal. Hned od prvních scén by se malá děcka podělala strachy, Suchařípa je fakt hrozivý a jeho přeměna v komára se asi inspirovala Cronenbergovou Mouchou. Imbecilní scénář, tragické herecké projevy, příšerná stopáž. Ale zvládl jsem to až do konce, který ve své debilitě vše korunoval, uf. Hudba: Pavel Hrubeš(9.11.2013)

 • - Natáčelo se na hradě Točník, ale také na zámku v Libochovicích. (Karlos80)