VOD (1)

Mladá studentka se dvěma kamarády se rozhodla natočit dokument o masovém vrahovi Lesliem Vernonovi, který byl údajně jako malý vhozen do vodopádu, kde ale přežil. Vrah si s nimi domluví schůzku a začíná natáčení. Je vybraná oběť, která musí přežít, je vybrané místo, kde většina nepřežije a divák zjišťuje (a nejen on), jak to vlastně v těch slasherech už desítky let chodí. Když už má natáčení dokumentu skončit, ve studentech se přece jenom hne svědomí… (MareT.)

iamek

Jako parodie na legendární slashery proč ne, ale jako horor naprostá tragédie. Nápad, že Freddy Krueger, Michael Myers a Jason Voorhees jsou skuteční vrazi je geniální, ale co z toho, když scénař je naprostá tragédie. Nejvíc mě srala dokumentární kamera v první polovině snímku. Za tohle jsem měl chuť film vypnout a zahodit co nejdále. Druhá polovina se už dala vydržet a aspoň tu jednu hvězdičku dám. ()

tron

„Každý národ mal od svojho vzniku aj svoje monštrá.“ VRESKOT (ktorý tvorcovia komplet vykradli) zostáva v mojich očiach neprekonaný. Môže za to čudný scenár, nad ktorým som sa nechápavo nasprostasto uškŕňal (Freddy Krueger je braný ako „skutočný“ sériový vrah? Prečo? Načo? Ako? Komu je to načo dobré a čo z toho komu vyplýva?) a nechutne afektované „herecké výkony“. Chvíľková atmosféra a Robert Englund ako šialencova Nemesis (!) to nespasia. Čudná, zmätená, zúfalá, neoriginálna, nevtipná a zlá vec. Zámer tvorcov chápem, ale to je všetko. Inak blbosť. ()

peiton

WTF??!Obávam sa,že túto myšlienku filmu možno pochopia a ocenia iba a len zarytí fanúšikovia žánru horor s upresnením na subžáner slasher.Ak si odmyslíme tú brutálne nezmyselnú hlavnú dejovú linku a jej príbeh zduplovanú štýlom Found footage sťaby dokument,dostávame docela poučnú inštruktáž o masových vrahoch,ich myslení,plánovaní,samotnom vraždení atd.Mňa takýto počin neuchvátil,z masového vraha nešiel strach,krv netiekla prúdom a mňa ako pravého hororového fanúšika nechytil za srdce. ()

drake31

Veľmi zaujímavo poňatí horor ... tá dokumentárne časť bola veľmi zaujímavá, zábavná ale trochu pokazila záver, keďže bolo viac menej jasné čo sa má stať ... ale zas to menšie prekvapenie to trochu zachránilo ... ale aj tak tá druhá polovica ostáva slabšia. Od začiatku som to videl na 5* ale po skončení 4* P.S. Oplatí sa vidieť záverečné titulky do konca ; ) ()

Jordan

leslie je povinná jazda pre každého: milovníka subžánru shalsherov, pre každého milovníka meta-sub-žánru found footage horrorov, pre každého milovníka témy "sérioví/masoví vrahovia" (á la jason vorhees, mike myers...), pre milovníkov kvalitne urobených paródií, pre milovníkov detailov a odkazov (a intertextuality v rámci vyššie spomenutých oblastí) a hlavne pre milovníkov prekapivo komorných, nízkorozpočtových a na pohľad nenápadných, no v jadre kvalitne a s nadšením (a láskou k vyššie spomenutým oblastiam) urobených filmov ()

• Meno postavy, ktorú stvárňuje Robert Englund (Doc Halloran), vzniklo spojením mien dvoch postáv z filmu Osvietenie (1980) - malého Dannyho, ktorého prezývali Doc a černošského kuchára v hoteli Overlook, Dicka Hallorana. Obaja mali dar "osvietenia". (BlackTom)