Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Scénografie:

Travis Zariwny

Kostýmy:

Raquel L. Jaffe

Veľmi dobrá recesia ako stvorená pre skalných fanúšikov hororu. Nádherne si strieľa zo všetkých žánrových klišé, ponúka návody a rady pre začínajúcich sériových vrahov a pohráva sa s divákom až na hranici komédie. Tak napríklad Leslieho nemožná maska ma úplne dorazila, takisto aj nezvyklo kladná rola (opäť) skvelého Roberta Englunda. To, čo spočiatko vyzeralo ako dokument sa po polhodinke zmenilo na čiernu komédiu a až v závere na plnohodnotný horor. Ja hovorím áno.(9.6.2011)

Tady se jasně ukazuje, že stát se zabijákem ve stylu Jasona, Mikea a Freddyho nevyžaduje jen nutnou dávku psychického narušení, ale chce to i odhodlání a především pečlivé plánování. Polodokument a klasický slasher se všemi jeho klišé, to vše řízlé velkou dávkou černého humoru. Určitě to nejoriginálnější, co se na slasherovském poli objevilo. A nemyslím tím jen poslední léta. 80%(16.12.2012)

-Tyvole takhle nešuká panna. -Ten bude pěkně nasranej.... První tři čtvrtiny jsou fantastickou poctou, která si dělá srandu z veškerých klišé žánru s takovou ironií, že jsem uvažoval o plném hodnocení. Ovšem ke konci celou dobuu očekávaný zvrat skutečně nastane a zláme se to do amatérské nudy s nudnými vraždami a zachrání to až Robert Englund poslední hláškou. Za těch posledních 15 minut bych dal nejradši tři, ale když je odečtu, tak mi zbyde fakt dobrá zábava -) -No a tady jsem připíchl hřebíky, aby se nedalo otevřít okno. -A nenapadne je to okno rozbít? -Člověče....... nevěřila bys, ale ne.(15.12.2009)

Jason, Freddy, Myers. We all need someone to look up to. Mazec! Pro ostatní možná průměr, ale kdo žere slashery bude si libovat. Už kolikrát jsme měli možnost sledovat tento žánr obrácený všelijak naruby, ale nikdy ne tímhle způsobem. Geniální. Co se ale povedlo nejvíc je Nathan Baesel v hlavní roli Leslieho Vernona, protože z prvních dvou třetin filmu dělá nehorázně černou prdel. A se způsobem jakým je to točeno - jako dokument, působí alespoň na mě hrozně nenuceně a sympaticky. Sympatickej magor. Po dvou třetinách se film absolutně plynule během chvilky transformuje ve vyvražďovačku a to taky že parádní. Maska, převlek a zbraň zabijáka - super, což bych řekl že už v dnešní době není nejlehčí vymyslet. Přiznávám, že úplný konec už malinko pokulhává, občas nějaké to nelogické chování obětí, ale kdo má rád slasher myslím že to s radostí přehlédne. Takže sečteno podtrženo na poměry nového milénia skvělá vyvražďovačka, aneb slasher z pohledu vraha samotného, aneb vrah je taky člověk - dokud si nenandá masku:)) A uvidíme taky jednoho vraha v důchodu, v pohodě chlápek. Jo a co by ještě mohlo někoho zajímat je Englund, který se objeví jen párkrát, v roli klaďase, a ani není nijak moc důležitý, čili ani moc nevynikne. A dodívejte se až do konce titulků! je sice jasný co se stane, ale stejně to stojí za to:) Z Vernona chci sérii, jen pokud možno zase s Baeselem a Glossermanem.(9.12.2007)

• korbitch22

Já už se vážně ničemu nemůžu divit.Podle hodnocení jsem se nikdy neřídil, protože jsem za ty roky tady zjistil, že skvělý film může mít podle vás třeba i 25% a naopak.Po letech jsem se nechal zlákat hodnocením, jinak bych si zcela neznámý film v záplavě nadupanýho seznamu jen tak nepustil.To, že zdejší, samozvaní hororoví nuru, tedy guru přehodnocují kdejakou sračku už jsem si zvykl, ale že můj vlastní bratránek dá 5* něčemu tak debilnímu bych v životě nečekal.Dej me tomu, že začátek docela uměl zaujmout, bavilo mě sledovat jak vrah vysvětluje všechna ta klišé a mělo to něco do sebe, i když to bylo zoufale, ale zoufale neuvěřitelné.K tomu ta debilní pointa, která by došla i pologramotnýmu gibonovi na kokainu a ke všemu ty strašné výkony všech herců.Navíc sem v komentářích četl, že konec je prý masakr jako hrom.Ty píčo, tak strašně spatně odehrané a nepřesvědčivé masakrování jsem neviděl ani v amaťácích na youtube.Krev? Neexistuje a když tak je to kapka hodně mizernýho kečupu.No prostě mrdka příšerná.Iritovalo mě to jak nic za poslední roky, začátek mohl něco říct, potom se to ale změní v totální parodii a bohužel nechtěnou.Nic tak špatného jsem neviděl roky.67%? Prostě kreténi, nic víc se o vás říct nedá.15%.(14.8.2014)

• - Meno postavy, ktorú stvárňuje Robert Englund (Doc Halloran), vzniklo spojením mien dvoch postáv z filmu Osvietenie (1980) - malého Dannyho, ktorého prezývali Doc a černošského kuchára v hoteli Overlook, Dicka Hallorana. Obaja mali dar "osvietenia". (Sociopath)