Král salsy, jehož milovali po celém světě... Na počátku 70. let ovládl ulice New Yorku a dalších měst nový hudební žánr známý jako salsa. Portorický zpěvák Héctor Lavoe (1946–1993) dokázal vystoupat až na vrchol amerických hitparád. V roce 2002 zavzpomínala v rozhovoru jeho manželka Puchi na jeho bouřlivý život. Právě z tohoto vzpomínkového rozhovoru vychází děj životopisného snímku Vášeň v tanci. Héctor Lavoe zažil raketový vzestup ke slávě, který se nesl ve znamení drog, alkoholu a nespoutaného stylu života. Héctor po celou kariéru bojoval s vnitřními démony a drogovou závislostí. Všechny jeho poklesky ale v očích davu značily, že je jedním z nich. Dokonce býval označován za hlas portorického lidu. Jeho osudovým souputníkem byl hudebník Willie Colón. Na vrcholu slávy dokázali společně způsobit explozi salsy po celém světě. Héctor Lavoe byl fenomenální zpěvák, jeho písně se nesly ve znamení vášně, tance a emocí. Jeho legenda žije dál v srdcích posluchačů stejně jako hudební žánr známý jako salsa. V roli sebedestruktivního portorického zpěváka podal vynikající pěvecký a herecký výkon Marc Anthony. Jeho tehdejší manželka Jennifer Lopezová snímek spoluprodukovala a zároveň se představila v roli Puchi, Héctorovy osudové lásky. (Česká televize)

ashtangi

Narozdíl od zahraničních kritik si myslím, že oba hrají opravdu dobře a opravdu jde o pěkný film. Příběh je zajímavý, jen je v něm na můj vkus až moc salsy, ale to k tomu patří. ()

mourinho

Já vám nevím. Tváří se to, jako by to chtělo přímo Oscara, ale mě to zas až tak vyjímečné nepřišlo. Ani námětem, ani zpracováním, prostě taková normálka. Borec neustojí slávu a pak už to jede - mejdany, děvky, chlast, drogy, průsery, životní tragédie, deprese, AIDS.........no a co? Zkrátka salsu nijak nežeru, Jennifer ani neukázala kozy a hlavní "hrdina"? Dobře mu tak! ()

Petulka88

Přiznávám se, že jsem se na Vášeň v tanci díval hlavně kvůli Jennifer Lopez. A teď můžu konstatovat, že je to taky to jediné co tady stojí za pozornost. I když ne kvůli jejímu očumování. Ne že by to Jennifer neslušelo, ale k mému velkému překvapení jsem totiž zjistil, že dokáže nejen pěkně vrtět prdelkou, ale že je to i herečka. Bohužel její překvapivě kvalitní herecký výkon je ale to jediné co tento film nabízí. Zbytek je totiž jedno velké nafouknuté nic. Je sice pravda, že salsu nijak zvlášť neprožívám, ale Falca taky neposlouchám a jeho životopisný film se mi opravdu líbil. Tady je problém v tom co se ve filmu děje, když se zrovna nezpívá. A opět musím dodat: jedno velké nafouknuté nic. Životní osudy nejznámějšího zpěváka na světě (o kterém jsem v životě neslyšel) jsou opravdu tak ukrutně nudné, že jsem myslel, že závěrečnou půlhodinku snad ani nevydržím. Ne, tenhle běs by nezachránilo ani to, kdyby tam celou dobu Jennifer pobíhala nahá. ()

mira.l

Jediná zaznamenáníhodná věc tohoto filmu je výkon J. Lopez. Protože po pohledu na prakticky nonstop sjetou portorikánskou smažku Hectora Lavoea jsem fakt neprahnul. ()

DJ Kritik

Svižná hudba, ale chvíľami ma to bralo na spánok. Bolo to málo podfarbené portorikánskym temperamentom. Inak mi to aspoň priblížilo mne doposiaľ neznámeho speváka. Hudba: **** Vtiahnutie do deja: ** Realita: **** ()

PlysovyMacko

Celý film je iba spievanie, fetovanie a hádky manželov. To ako sa hlavný hrdina dostal k sláve je preskočené, proste zrazu je hviezda. Na jeho tragickom osude maju velky podiel drogy. O skutočnom Hectorovi som nepočula ani hudobný štýl salsa mi nesedí, ale film si udrží pozornosť. Marc aj Jennifer hrajú veľmi dobre. ()

tombender

O životě a motivaci hlavní postavy se dozvíme pouze z vyprávění mimořádně otravné a přehrávající JLo, což je pro mě přeci jen poněkud málo. Marc Anthony by se na herectví dávat neměl, to je asi vše co si z tohoto filmu odnesu já. Pokud žijete salsou a Hector Lavoe je váš bůh, ani neherecké výkony obou hlavních představitelů vám dojem z filmu nejspíš nepokazí. ()

Movieaddict

Jako skalní fanoušek salsy možná mám na film zkreslený pohled, ale i přesto považuji El Cantante(ho) :-) za kvalitně natočený životopisný film, který má co nabídnout i těm, kteří Hectora Lavoe neznají a k salsové hudbě nemají vztah. Výkon Marca Anthonyho je úctyhodný nejen z hereckého pohledu, ale především pro nádherně přezpívané skladby Hectora Lavoe, které se směle vyrovnají originálu. Stejně tak výkon Jennifer Lopez je více než slušný a společně s Marcem působí přirozeně a jejich vztah má hloubku. Nechápu kritiku typu: Neoriginální, tuctový příběh atd. Přijde mi to jako nepochopení konceptu životopisného filmu. Vždyt tady nejde o originalitu, ale o co nejvěrnější popis života slavné osoby. Stejně tak mi vadí český název, který je naprosto od věci. O tanci nepadne ve filmu skoro ani slovo :-) V tomto případě lépe nepřekládat. Originální název El Cantante (Zpěvák) mluví sám za sebe a je to zároveň název nejslavnější Lavoeovi písně, která se stala jakousi neoficiální hymnou salsy. ()

Jan00

Překrásná, smysluplná, hudba. Škoda. že ji ve filmu nebylo více. A opět klasika tzv. učebnicový příklad. Muzikant se zrodí z chudé rodiny, nedokáže psychicky unést peníze a slávu a ve většině případů končí špatně (rozhádání se se spoluhráči, předávkování drogami, sebevraždou…). ()