Slídil

• USA Sleuth
Trailer 1
Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, 2007, 86 min

Slídil je remakem stejnojmenného filmu z roku 1972, který byl ověnčen čtyřmi nominacemi na Oscara a v němž si též zahrál sám Michael Caine. Tentokrát se ve filmu vrací v roli opačné, v roli milionářského autora detektivních románů, který si měří schopnosti s nezaměstnaným hercem (Jude Law) ve smrtelně vážné a vážně zamotané hře s hrozivými důsledky. Film byl v roce 2007 nominován na Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. A na stejném festivalu též obdržel cenu The Queer Lion, která je udělována filmům reprezentujícím aspekty homosexualního života. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Disk

Vyjma hereckých výkonů obou hereckých představitelů je nejzajímavější dům, ve kterém se vše odehrává. Škoda jen, že to mělo krátkou stopáž a bylo to uspěchané. Jinak parádně zfilmované divadlo. Původní Slídil si dával na čas a navíc skvěle prokleslil vztahy mezi oběma postavami, nehledě na to, že v nové verzi mi chyběl ten geniální převlek za klauna. ()

Pilda17

Do scény s policistou šlo a perfektní thriller, který bych z fleku hodnotil plným počtem. Bohužel od té chvíle měl snímek prudký spád a vše, co ze začátku bylo dokonalé se změnilo v nezáživnou záležitost. Dokonce i závěr nepřekvapil a byl předvídatelný, takže se více než lehký nadprůměr z toho vyždímat nedá.. 6/10 = 63% ()

Falko

Mozno mnohich odradi fakt, ze sa tento film odohrava v jednom dome s dvomi hercami, takze som sa tak trochu citil ako v divadle :-) Prva polovica filmu vyzerala dost nadejne a bavila ma na 80%, avsak druha uz nejako zacala stracat na obratkach, ale vdaka hereckemu koncertu oboch protagonistov ma film u mna 60%. _______Michael Caine - (Andrew) +++ Jude Law - (Milo) +++ Produkcia: Kenneth Brenegh, Jude Law +++ ()

Rafik

líbilo: úchylný, ale vychytralý Caine, impulsivní Law, úžasný design interiéru, zvrat za zvratem, překvapivý konec, velmi nápaditá kamera; nelíbilo: Law převlečený za detektiva a jeho přehrávání v této roli; výsledkem je ale plný počet a velká chuť vidět co nejdříve původní verzi filmu ()

oLí

5/10 Branagh prostě dokáže zkrátit chvíli a zabavit nás originálním způsobem. Oba herci hrají velmi dobře, hudba i prostředí domu skvělý, jo... ale o nic víc tu asi nejde. Nebo jo ? A o co ? O charaktery trojice postav ? Možná trochu, ale daleko propracovanější je i tak nemastnej neslanej děj. Dvakrát vidět nemusím, ale nějak moc zklamanej taky nejsem. ()

• Dálkový ovladač, který používá Andrew Wyke (Michael Caine), je ve skutečnosti univerzální ovladač společnosti Apple k jejich produktům. (Frankooo)
  • Andrew Wyke (Michael Caine) si často plete Mila (Jude Law) s kadeřníkem. V originálním filmu byl Milo právě kadeřníkem, ne herec. (Frankooo)