Tím vedcov vedených Hashimotom sa snaží zachytiť energiu ducha mladého dieťata vďaka novovyvinutému zariadeniu zvaného Mengerova špongia. Dieťa izolované v prázdnom dome hýbe perami, ale nikto mu nerozumie. Hashimoto získa špeciálneho agenta Ye Qi-Donga ktorý vie čítať z pier, aby mohol zistiť ako a prečo sa duch objavil. A špeciálne ako je možné že žije po smrti... (Pjetko)

Adramelech

Mengerova houba je trojrozměrným fraktálovým útvarem, jehož objem se limitně blíží nule. I kdyby bylo možné vyrobit ji jinak než virtuálně (počítačovou simulací), musela by být zhotovena z nějakého materiálu. Protože žádný materiál s nulovou hmotností není znám, měla by tato houba nenulovou hmotnost a nevznášela by se ve vzduchu, nýbrž by, kdyby ji člověk pustil z ruky, spadla na zem. Není sebemenší důvod, proč by něco s nulovým objemem, i kdyby to reálně existovalo, mělo mít antigravitační vlastnosti. Viz Newtonův gravitační zákon, který praví, že gravitační síla působicí mezi dvěma tělesy je přímo úměrná hmotnostem těles a nepřímo úměrná druhé mocnině jejich vzdálenosti. O objemu tam nestojí ani slovo. A vůbec už netuším, proč a jak by Mengerova houba měla sloužit jako lapač duchů. To už mi přijde rozumnější lapat duchy do láhví. Uměl to král Šalamoun, uměli to arabští magikové, jenom my to dnes už neumíme. (Na toto téma existuje rukopisná monografická studie, ale bohužel ten archaický škrabopis nedokážu přečíst a navíc je sepsaný v italštině, kterou neovládám.) Tolik k věcné stránce filmu. Pokud divák odhlédne od fyzikálních i okultních absurdit, může si ten film snad i užít. Má celkem slušnou atmosféru, pár překvapivých momentů a bohužel i nezanedbatelnou porci sentimentality. Ovšem čím blíž ke konci, tím větší je to guláš. ()

Teabag

Je radost narazit na takový horor, jakým je Gui si, kde všechno funguje, jak má. Herci jsou uvěřitelní, příběh se správně kroutí jako had, speciální efekty jsou na dobré úrovni (snad kromě momentu, hlavní hrdina nabourá auto) a stokrát omletý námět je obohacen o nové prvky. Škoda jen trochu rozvláčného konce a některých scén, které nabourávají vybudované napětí. Každopádně Gui si se dobře sledoval, takže jsem se ani jednou nepodíval, kolik ještě zbývá do konce, což je pro mě u filmu s podobnou stopáží vcelku vzácnost. Velmi solidní 4* ()

Ixbalanke

Je to o lásce, o smrti, a šmrncnuté duchama a nějakou tou scifi technologií. Ale jinak je to většinu doby celkem nuda a nic převratného se v celém filmu neděje. Tím převratným myslím nějakou myšlenku, něco kvůli čemu bych si film pamatoval i za měsíc. Je to jen směs všeho co už bylo natočené bez jakékoliv inovace. Dvě hvězdy dávám za pěknou kameru a poselství lásky:) ()

jacksax

Nadprůměrná kombinace dramatu a hororu, ve východím stylu - takže můžete očekávat příjemné charaktery s pohledem na svět přece jen jiným než je tady zvykem, kvalitní hudební podklad a poctivý příběh. Exteriéry (a vlastně i některé interiéry) zapůsobí - ani je nemusíte prohánět mašinkama počítačových grafiků. Fakt dobré. ()

jerenymo

Solidně našlápnutý horor se po půlce filmu změní v naprostý blábol, kde nezbývá než jen sledovat nesmyskný nahánění duchů ve všech možných prostředcích. Nuda, nuda, nuda. ()

hobbitko

Jako logika tohohle filmu šla naprosto mimo mě a chvílemi jsem se ptala sama sebe, cože to scénárista vykouřil, vychlastal, nebo co si střelil, nebo z jak vysokého stromu spadnul. Jak jinak nám může v jedné scéně říct a ukázat, že "po smrti těla se náš duch rozplyne, nezávisle na tom, jak moc milujeme svět, nebo jak moc svět miluje nás" a nakonec nám jako velké filozoficko-hluboké finále odhalit tu úžasnou pravdu, že to byla láska, která ducha chlapečka mezi náma držela. Určitý kredit musím dát za docela neotřelý nápad s vláknem, sprejem, díky kterému je možné ducha vidět a způsobem, jakým duchové zabíjejí, ale to je asi tak vsechno. Motivace postav není vůbec přesvědčivá, hudba je jen prázdné bušení do klavíru, které asi mělo vytvořit tísnivou atmosféru a ruce, lezoucí ze špaget vyvolali akorát tak záchvat smíchu. I "ukrkaná" Nenávist je oproti tomuto hororový skvost. ()

LordBeeDoO

Pěkná duchařská mystická japonská věc. Stále v náznacích poskytuje další informace a člověk jen může odhadovat co se bude dít dále a to až do samotného závěru. Povedený horor co určitě stojí za podívanou. Atmosféra je hutná a pochmurno přímo z filmu čiší. ()

Leoric

Tak tenhle film je opravdová perla. Silný příběh o tom, co nás může čekat za bránou na druhou stranu, a také o síle nenávisti. Film je zabalený do temné atmosféry, a děj se zrychluje jako vlak, ze kterého nelze vyskočit. Jediný aspekt, který působil rušivě, bylo doslovné vysvětlení tezí za pomocí digitálních animací, nejhůře zpracovaná byla ovšem autonehoda. Je radost vidět, že ještě nezemřeli tvůrci se skvělými nápady, tento film je toho více než důstojným důkazem. ()

Ondriss

Skvělé postavy (právě proto má asi film tak vysoké hodnocení - jejich herci i napsané role jsou perfektní) a poměrně propracovaná zápletka (možná až moc), na hororovou stránku mohli tvůrci trochu přitlačit, je tam pro to velká rezerva. Každopádně stojí za shlédnutí ()

Jimy

Poněkud filozofičtější horor, který nabízí otázku, kam až je lidstvo ochotné zajít ve své snaze proniknout do všech zákoutí tajemna. Možná, že jsou před námi jisté věci skryty záměrně. V každém případě se jedná o zajímavý a nápaditý počin, který mě mile překvapil. ()

flu

Tak jestli má být tohle dílko "čerstvou krví" v žilách duchařského horroru, pak je to s tímhle žánrem hodně špatné. Originality pomálu, triky slabé, postavy schematické a hlavně jsem se vůbec nebál a dokonce ani ta husí kůže se nedostavila (a to jsem si to střihnul v noci a sám doma:). Nevím, asi jsem měl přehnané očekávání, anebo to možná bude tím, že nemám rád tyhlety žánrové mixy. Každopádně čekání na nějakou novou duchařskou pecku stále trvá, Guisi jí dle mého názoru rozhodně není. 2,5* ()

BrianStorker

Srovnávat Silk s Kruhem, nebo Nenávistí je až příliš velká troufalost. V Silku nejde o horror v pravém slova smyslu. Možná mysteriózní Sci-Fi. Nechápu zdejší přemrštěné hodnocení. Film má jistě své poslání, nicméně já se chtěl bát, těšil jsem se na duchy... místo toho jsem dostal jakousi všehochuť, ve které právě to strašení a duchové chyběly. Navíc neúměrně dlouhá stopáž způsobila, že jsem u filmu chvílemi usínal... to se u kvalitního horroru stát nesmí. ()

LukeSharp

Tam kde Hollywoodu nápady docházejí,v Asii o nápady není nouze.Americké horory se předhánějí v počtu zabitých teenagerů,ale dobrý horor se u Amíků nevidí často.Silk je film dobrý s neskutečně zajímavou myšlenkou,ale zase bych to nepřeháněl s tím označením horor.Je tam sice pár duchů,kteří sem tam někoho vyděsí k smrti(doslova),ale mě tak nějak vystrašit nedokázali.Možná už sem z těch hromad zhlédnutých strašidel tak odolný,že mě jen tak něco nevyděsí,ale spíše mě nevyděsili samotní mrtví aktéři.Ale rozhodně když se objevili na scéně mě něco lehce zamrazilo na zádech takže zas až tak blbě na tom Silk narozdíl od jiných bubákovin není.No prostě celý film má děsivou atmosféru,která málokoho nechá v klidu,ale přece jenom bych chtěl více.Chtěl bych se zase jednou pořádně bát.Tady jsem skončil tak napůl cesty.Jinak se filmu asi nedá moc vytknout a můžu jen doporučit. ()

Pai-Mei

Aj keď nie tak mrazivý horor ako Grudge, sci-fi nápad s "Mengerovou houbou" skvelo doplnil inak otrepaný duchársky námet. ()

intro

Docela povedená duchařina z Taiwanu. Jen mi tu drobek chybělo takové nepříjemné mražení jako sem zažíval u podobných filmu jako jsou Shutter nebo Nenávist. Silk, ale určitě stojí za Vaší pozornost. Jen doufám, že zas nepříjdou nějací amíci aby to po svém předělali. ()

AlexUnited

Ázijská hororová scéna opäť raz dokázala svoju silu a veľký potenciál. Miera atmosferickej strašidelnosti síce nebola až tak vysoká ako som očakával, tento nedostatok však s prehľadom vyvažuje netradičná zápletka, originálny prešpekulovaný napínavý dej a čo je najdôležitejšie - dobré herecké obsadenie. I keď samozrejme nemôžeme hovoriť o nejakej hĺbkovej a detailnej psychologizácii, tak postavy boli dobre vykreslené a hlavne sympatické. To je pre mňa podstatné – nájsť si v žánroch, kde je vysoká úmrtnosť, svojich obľúbencov (v tomto prípade obľúbenkyne) a fandiť im aby to prežili. Spočiatku všetko nasvedčovalo plnému bodovému hodnoteniu, ale nanešťastie musím konštatovať, že tento horor mierne dopláca na svoj záver, ktorý sa mi zdal už trošku za hranicou. Niekoľko scénok bolo totiž dosť uletených, akoby vystrihnutých z nejakej paródie – ako príklad uvediem iba jednu: týpek sa ide navečerať do reštaurácie a z taniera vylezie duch ktorý ho zlikviduje a čašník si myslí že sa udusil jeho žrádlom. Podobných rušivých momentov bolo na konci viac. Keď k tomu pripočítam fakt, že v záverečných minútach prišla o život aj jedna z mojich obľúbených postáv, tak musím žiaľ s ťažkým svedomím jednu hviezdičku predsa len ubrať. I Napriek tomu však ide o jasne nadpriemerný nápaditý horor. ()

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)