Band Drill

všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie
USA, 1894, 1 min

Přes 100 let starý snímek o zkoušce dechové kapely. (Mertax)

MM_Ramone

Už som tu na česko-slovneskej filmovej databáze (čsfd) pomerne štedro ohodnotil niekoľko starých, krátkometrážnych, čiernobielych snímkov z produkcie spoločnosti Edison´s Black Maria Studio. Ich tituly boli prvými verejne premietanými experimentami v oblasti kretívnej kinematografie. Ale v tomto prípade sa vo mne nezaprie rebelská krv punkrockera. Dychovka je a vždy aj bola pre mňa vzorom hudobného nevkusu. Takže asi preto ma ani tento, viac ako storočný snímok, vôbec nezaujal. * ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Jedna z mnoha krátkých filmových abstrakcí, natočena Williamem K.L. Dicksonem. Aneb zde se píše historie filmu! Prakticky jeho počátek. ()

Fingon

Na přelomu století byly dechovky velmi populární a tvořily největší část na fonograf (Edisonův vynález:-) nahrávané hudební produkce - z jednoho prostého důvodu: fonografy nebyly příliš citlivé, takže aby byl požitek z poslouchání alespoň nějaký, bylo třeba nahrávat zvuk s vyšší hodnotou decibelů než má normální lidský zpěv. No a když už tam ta banda strašila, proč ji rovnou i nenasnímat na kinetoskop, když už tam jsou, že. ()

PetrPan

Našel jsem zvukovou i němou verzi, ale netuším, zda šlo o další z pokusů Edisonovy kumpanie se zvukovým filmem nebo je to dodatečně ozvučeno, ani relevantní informace jsem žádné nenašel, tak snad jen pokud němé, tak zbytečné, pokud zvukové, tak hm. ()

wosho

V Dicksonově tvorbě se jedná o zcela průměrnou záležitost. Ale když to porovnáme s jeho podobně laděnou tvorbou (tanec Sioxsů, či Japonek), je to velicé nepodařené a zbytečně dlouhé. Na druhou stranu to muselo být v USA bráno jako vlastenecký počin, v podobě záznamu vojenské dechovky. ()