Jedné noci v jednom městě

• USA One Night in City

Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Víte, co může narušit vystoupení hmyzího cirkusu, jaké má cíle městský myslivec a co vzrušuje jeho sousedy? Může se přátelit kapr se stromem? Může! (oficiální text distributora)

Alfréda

Mám pocit, že první povídku jsem ABSOLUTNĚ nepochopila a neměla jsem nejmenší chuť nad ní dumat nebo si ji pouštět znovu...upřímně mě to nudilo. S ostatními je to pravda trochu veselejší, no a jasným číslem jedna je u mě povídka o panu Ploutvičkovi a panu Větvičkovi-to vyvolává nostalgické vzpomínky na Kvak a Žbluňk. Čili u mě je to normální, obyčejný průměr na tři hvězdy. ()

pakobylka

Celkový dojem: Samoúčelné neveselé panoptikum, kterému nechybí ani tak smysl, jako spíš trocha hloubky a možná i poezie. Nestačí vzít podivné figurky a přidělit jim podivné příběhy. Světlou výjimkou je povídka o Větvičkovi a Ploutvičkovi, která jednoznačně převálcovala všechno ostatní. Na druhé místo jsem chtěla dát opileckou povídku o Džinovi - ale pak jsem si uvědomila, že mi utkvěla v paměti patrně proto, že byla poslední ... :-)) ... 2,5* ()

majo25

Ťažko povedať, čo prevažuje, či to pozitívne alebo to negatívne. Stop-motion animáciu mám rád, česká sa vyznačuje detailami, ktoré si rád všímam (rozne drobné veci či iné drobnosti). So sympatičnostou postáv je to už horšie...ak to bol zámer, tak to bol zlý zámer. Aj poviedky sú kvalitatívne rôzne. Najviac sa mi pozdávala tá o odrezanom uchu, najmenej tá o živote v kaviarni. Škoda, že príbehy na seba nenadväzovali viac. Bolo by to zaujímavejšie. Hodnotenie: 55% ()

czejny

Tento loutkový animovaný filmeček rozhodně mile překvapil. Ve spleti dnešních animáků se objevil jeden, který je něčím odlišný. Povídka Ulity nám poukazuje na divné chování dnešních lidí. Hlavní roli tu mají mravenci, kteří se nejen polámali...Trochu úsměvná povídka, o přátelích v každém ročním období, Větvička a Ploutvička. Poslední povídky jsou už spíše slabší. (Možná Ucho ještě stojí zato.) Nedoporučoval bych tento filmík všem těm, kteří si myslí, že jde o nějaké jiné Fimfárum, spíše vězte, že loutky můžou chlastat, fetovat i být jiným způsobem ujetý. Řečí loutek bych to shrnul: Uehmrrgftdooa aaoheemdki. Řečí lidí: Loutky vám toho na plátně moc neřeknou, ale jejich příběhy vás zaujmou. ()

SoolenJV

Zajímavý film a divných lidech. Loutky i animace jsou dokonalá a navíc kupa vizuálních i dějových drobností, které jsou poměrně vtipné, ale divák si jich napřed musí všimnout. ()

zombkiler

Animace je sice úchylná, ale mě se docela líbí. Když ale většina povídek postrádá smysl a pointu nejde dát lepší hodnocení. ()

Yoshimitsu

Za zmíňku stojí opravdu jenom povídka o Ploutvičkovi a Větvičkovi. Vadilo mi, že se tam jen mumlalo a obsah byl dost zmatečný. Dávám 40% ()

H.Gordon

Na to, že film trvá hodinu, tak jsem se na to nemohla ani dokoukat. Špatné to nebylo, naopak, bylo to perfektně udělané, ale na mě příliš psycho a depresivní. Já prostě ty loutkové filmy nedávám. Lepší dvě hvězdičky ()

Gazi

Velice bizarní povídky, hlubší význam mi unikal...Povedená byla povídka o Ploutvičkovi a Větvičkovi. ()

Kalidor_

Za zmínku stojí opravdu jenom povídka o Ploutvičkovi a Větvičkovi a ještě se dá zkouknout povídka o uchu Van Gogha, jinak to stojí za prd. ()

AngelusCZ

Skvělý příběh i když je trochu podivný. Skvělá napínavá hudba. Pěkné loutky. U jedné scény sem se i trochu bál a to u scény když chudák z harmonikou hraje a kněmu přistoupý ten hrůzostrašný zrzoun. ()

Koryntos

Když měl tenhle filmek vyjít na DVD, hrozně jsem se na něj těšila. Bohužel každý můj pokus dokoukat ho do konce končil usnutím u první povídky. Nakonec jsem na každou povídku koukala samostatně, ale s velkým přemáháním a sirkami v očích jsem dílko dokoukala, ale nějak mě to vůbec ničím nenadchlo. Hvězdičku dávám za originalitu loutek. ()

jamalka

Vizuální stránka, hudba, zvuk, to vše je úžasné. Jen ty povídky jsou tak trochu o ničem. Jediný světlý bod je povídka O panu Větvičkovi a Ploutvičkovi. ()

Ludivitto

3* bohužel jen za povídku o Ploutvičkovi a Větvičkovi. Zbytek je často až příliš prvoplánově extravagantní, bez pointy a jen tak na efekt. ()

FIBO

Větvička a ploutvička - mazec! Zbytek filmu ušel, někdy spíš nudil. Nejhustší scéna - jak sedí oblečenej strom v kabátu, truhlíky na nohách s rybou na baru a oba chlastaj.. :D Pak mi ještě v paměti utkvěla ta kovová kočka z vozejku na kolečkách :)) ()

Obivan

Češi určtitě umí točit loutkové filmy, ale tenhle se jim podle mě moc nepovedl. Ale za Větvičku a Ploutvičku dávám 1* ()

ArdathBay

Loutkové filmy mám velmi rád, ale kde nejsou příběhy promyšleny a navíc postrádají i pointu, tam já nejsem a ani nemohu být spokojen. A když mě jednotlivé příběhy až na jednu světlou vyjímku začnou nudit... Ta vyjímka je povídka o Větvičkovi a Ploutvičkovi. Roztomilý příběh, kde nehrají vůbec žádní lidé a Větvička kalí velmi stromovým způsobem :) bych jako jediný pustil i dětem. Loutky jsou skvělé, ale je škoda, že nemluví a jen huhlají (snaha ušetřit ?). P.S. : U první povídky Ulity jsem si vzpoměl na Knoflíkáře. ()