Nebezpečný cíl

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

• Isherwood

Nedotčen originálem, zato s vědomím směru herecké kariéry Nicka Cage, jsem přistoupil k filmu s mírnými předsudky. Ale jak naznačilo pražské intro, Pangové to vzali za béčkový konec, který se sice posléze snažili oduševnit tesknou romancí, jenomže hrdinovi, kterému máte problém věřit nulové emoce, těžko sežerete citové vzplanutí k hluchoněmé dívce. Díky tomu zároveň filmu ubírá na osudovosti, kterou zvláště závěrečná schůzka ve skladišti notně potřebovala. Zůstává tak jenom několik působivých momentů (akce v bazéně, prostřílený člun, likvidace kapsářů), které z paměti nevytlučete. Škoda, že to samé se nedá říct o celém filmu.(13.1.2009)

Dlouhou dobu jsem zhlédnutí tohoto filmu odkládal. Pak jsem filmu dal šanci, a on mě nenudil. Má absurdní začátek, má Cagea se zavilým výrazem samotáře, který žije jen pro svou práci, jež nesnese odkladu, má kvalitní akční scény a dobrou hudbu Briana Tylera. Nějaké to napětí se také najde a ukáže se, že ani nájemný vrah nakonec nemá srdce z kamene, ale že se umí zamilovat, vyškolit svého nástupce za pár dní a pak skonat s dobrým pocitem, že nežil tak špatný život, jak by se mohlo na první pohled zdát. Psychologické výlevy se nekonají, ale akční nášup ano. 80%(29.9.2011)

Nicolas, ten co kdysi opusil Las Vegas, mě poslední dobou připomíná vysloužilou šlapku, která bere každej prc, jen aby měla kšeft. Ale tak na jedno pokoukáníčko, kdy si místo Růžový zahrady nasadíte růžový brejle a pustíte si kdysi zářivého motýla, co si dnes jen tak poletuje poblíž kolem smradlavého potůčku, kam se chodívá napít oř Jirky Paroubka (oř jménem David) a Agátka Chanychová sem chodí házet opalovačku, protože se na tu její celulitidu už fakt nedá koukat a u smradlavého potůčku je celkem klid, jelikož potůček smrdí a lítá tu jen jeden kdysi zářivý motýl, protože... HA HA HA - slabší 3*(21.4.2010)

• Boss321

Nica Cage mám velmi rád a jeho filmy, i když se některé netěší velkému ohlasu, se mi líbí a jejich opětovnému zkouknutí se nebráním. Ovšem Bangkok Dangerous mi přišel jako snímek o ničem a celý příběh je dopředu nejen jasný, ale i nudný. A navíc na akční snímek té akce je opravdu nějak moc málo. Další co mi vadilo je příliš nelogičností (např. vždy samotářský zabiják se najednou rozhodne zaškolit svému řemeslu absolutně neznámého člověka). Možná by to byl slušný akční snímek, obsazení není špatné, kamera povedená, nápaditá režie, ale scénář vše poslal do horoucích pekel, bohužel. Absolutně zbytečný remak, který neměl vzniknout. Jeden a půl hvězdičky, za Cage se přikloním ke dvěma.......(21.10.2008)

• Blizzard

Po výborných filmech Lord of War a The Weather Man snad Cage upsal svou duši ďáblu a objevuje se v dalším filmu pochybných kvalit, ze kterého se nedostane ani skrze hlazení slona. Jestli to takhle bude pokračovat i nadále, svou celkem úspěšnou kariéru zakončil neoficiálně již v roce 2005. Na rozdíl od herců jako jsou Sean Connery nebo Christopher Lee, kteří zrají s věkem, s panem Cagem to jde od desíti k pěti. Tyler Bates se na tomto projektu sice podílel, ale hudební složka mi přišla celkem nevýrazná až průměrná. Bangkok Dangerous mi připomíná stejné fiasko jako v případě War, známá jména (Jet Li + Jason Statham), která mají přilákat diváky, ale film stojí za starou belu. Kdyby tyhle typy filmů byly alespoň označené jako video film, člověk by jim leccos odpustil, ale vydávat je za áčkové tituly, které míří do kin je troufalost. V dnešní době je špatným zvykem točit remaky naprosto všeho, ale jen málo z nich uspěje nebo dokonce překoná svého předchůdce. Toto rozhodně není jeden z těch zdárných případů a tak si můžeme jen povzdechnout nad dalším zbytečným snímkem, který spatřil světlo světla na poli filmového průmyslu. (4/10)(14.12.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38.

• - Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)

• - Joe (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Ventura V-Tec Sigma W25-R1. (dyfur)