Nebezpečný cíl

Bangkok Dangerous

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

Dost dobrý akční film. Charakter hlavní postavi Nicolase Caga mě bavil. Jako nájemný zabiják byl Cage trošku jemný :) ale i tak se ve filmu najde dost solidní akce, ke konci je to nejlepší. Líbila se mi tu i hudba. Brian Tyler je nynější vynikající hudební skadatel. Konec mě trochu překvapil a moc mi nesedl. Ale přesto hodnotím 83% = ****(6.10.2012)

• KarelR

Nic Cage jako nájemný vrah, který se v Bangkoku zamiluje do hluchoněmé lékárnice, žere listí, hladí slony a jezdí na motorce, co po dvou zásazích do nádrže nevybouchne? A já myslel, že hloub už klesnou nemůže... Neznám tvorbu bratrů Pangových, ale Nebezpečný cíl má snad nejnudnější akční scény, co jsem letos viděl, naprosto debilní scénář a jak už bývá v poslední době zvykem, "neuvěřitelného" Cage, takže v mých očích jsou za lamy nejtěžšího kalibru. Asi si budu muset spravit chuť originálem... 3/10(26.10.2008)

• nash.

Většinou nemám s Nicolasem Cagem a jeho filmy problém, ale tentokrát jsem měl problém dokonce i udržet pozornost. Nudná rutina, kde nefungovaly akční scény, napětí bylo nulové, tempo spíš kodrcavé, romantické chvilky komické a závěr mě nechal zcela lhostejným, no.. skoro bych řek, že jsem si ho i přál. „Tak už to proboha zmáčkni“, povzbuzoval jsem ho, a mám pocit, že kdyby to udělal už na začátku filmu, mohl spoustě lidí ušetřit minimálně hodinu ztraceného života. Stejně jsem mu nevěřil ani toho vrahouna, ani probouzející se svědomí a už vůbec ne jeho náhle pobuzené city. Navíc se na nejlepšího zabijáka choval většinu filmu jako idiot.(14.4.2011)

Seru na vás a dávám 4 (seru na sebe, musím dát 3). Ačkoliv Cage je fakt hodně zlej herec a co zvládl ve skále už teď fakt nedává (jako střílení do melounů by mu ještě šlo, ale krmení slona se asi bál) a jeho thajskej ližprdel taky moc ostroherectví nepobral (ani fight skill). Tož co když kamera hezky přeostřuje, je tam pár režisérskejch nápadů a konec se s tim moc nemazal. A samozřejmě jízdu toho hodného politika jsem si vychutnal obzvláště.(27.10.2008)

S radosťou sa znova prikloním na Cageovu stranu a stranu jeho zástancov a musím povedať, že o jeho herecké schopnosti naozaj strach nemám. Za daných podmienok a možností urobil skutočne čo mohol, ten zoskratovaný a zoskartovaný scenár jednoducho viac ponúknuť nemohol. Akcia (keď už konečne nejaká bola), bola na slušnej úrovni, bolo vidno že sekundujúca si dvojica režisérou má už čo-to natočené. Trošku by som zaoblil zbrklý strih počas akčných scén, naopak zaostril nožnice strihačov počas sentimentálnych scén, ktorý sa mi nepríjemne poburujúco zarývali pod kožu. Ten prechod od priamočiareho, nekompromisného, neústupného a zásadového chladného zabijaka k morálne zlomenému a romanticky obmäkčenému lovcovi ničomníkov by bol v poriadku, keby to celé neprebiehalo v bočnom príbehu asistentky v lekárni. Voči záveru by som však námietky nemal v najmenšom.65%.(8.4.2009)

• - Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)

• - Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)

• - Joe (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Ventura V-Tec Sigma W25-R1. (dyfur)