Nebezpečný cíl

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

• predators

No jo a je to tu zase. Dlouhovlasý N. Cage v rádoby akčním filmu. A opět to nestojí za nic. Možná by pomohlo shodit hřívu a začít točit něco pořádného! Kdo se má na to dívat? :-) První, co vás napadne je, "ubohá akce!". Teda pokud je v té tmě nějaká ta akce vidět. Všechno je to tak divně sestříhané, že to nemá žádný spád, o nějakém nápadu a myšlence nemluvě. Na příběh se vykašleme, ten tu není.:-) Citová vložka s hluchou thajkou je stejně nudná, jako hodiny sebeobrany pana učitele Cage. Přemýšlím, jestli má smysl, vidět tento film a řeknu vám, že nemá. Zajímavosti: Nicolas se na motorce naučil jezdit během několika pár dní. Znakové řeči ovšem mnoho pozornosti nevěnoval :-) Na motivy tohoto filmu, který je dle mého názoru ještě horší! 20%(28.3.2009)

• tron

„Čo robíte?“ – „Bankára.“ Oproti predchádzajúcim Nicolasovým filmom vlastne - napriek štandardnému scenáru, ktorý sme už toľkokrát videli - celkom fajn. Dokonca som mal pocit, že pod režijnou taktovkou bratov Pangovcov (tento film je remakom ich vlastného, o 9 rokov staršieho SNIPERA Z BANGKOKU) podáva Cage niečo, čo sa podobá na aspoň náznak herectva. To je obrovský posun oproti jeho predchádzajúcim produkciám! Paradoxne ma viac, ako hŕstka priemerných akčných scén (sorry, ale nedostala ma ani amputovaná ruka), zaujala skôr poetická atmosféra nočného, hektického, dusného Bangkoku. A rodiaci sa vzťah medzi nájomným vrahom (nebojte sa, zabíja len tých zlých) a hluchonemou dievčinou. Takže síce podpriemerný milostný akčný buddy triler, ale na rozdiel od predchádzajúcich snímok, v ktorých Cage hral, sa mi z neho nechcela robiť sranda. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/120-nebezpecny-ciel-40-(22.9.2009)

S radosťou sa znova prikloním na Cageovu stranu a stranu jeho zástancov a musím povedať, že o jeho herecké schopnosti naozaj strach nemám. Za daných podmienok a možností urobil skutočne čo mohol, ten zoskratovaný a zoskartovaný scenár jednoducho viac ponúknuť nemohol. Akcia (keď už konečne nejaká bola), bola na slušnej úrovni, bolo vidno že sekundujúca si dvojica režisérou má už čo-to natočené. Trošku by som zaoblil zbrklý strih počas akčných scén, naopak zaostril nožnice strihačov počas sentimentálnych scén, ktorý sa mi nepríjemne poburujúco zarývali pod kožu. Ten prechod od priamočiareho, nekompromisného, neústupného a zásadového chladného zabijaka k morálne zlomenému a romanticky obmäkčenému lovcovi ničomníkov by bol v poriadku, keby to celé neprebiehalo v bočnom príbehu asistentky v lekárni. Voči záveru by som však námietky nemal v najmenšom.65%.(8.4.2009)

• Jamal

Cage patří k hercům, u kterého si nemůžu být jist nikdy ničím. Na jeho filmy do kina chodím rád, ale je to velký risk, zda budu spokojenej za tu cenu, kterou vysolím za lístek a za čas, který tomu investuju. Nebezpečný Bangkok bohužel patří k těm horším. Vůbec mu tu neveřím tu jeho drsnost a také jeho postupný přerod v citlivého muže, obraz slona, který natáčí do všech úhlů a nakonec ho spálí, jeho žáka, který mu je odevzdán, jeho profesionalitu a vypočítavost. Prostě skoro nic. Neříkám, že se na to nedalo dívat, jen mi to prostě nesedlo, stejně jako například polohoror Rituál. Nehodí se mi sem, stejně jako ty jeho dlouhé vlasy. Bratři Pangové to nejspíš přepangovali, a to jsem neviděl jejich prvotní verzi. Naštěstí pro ně a pro Cage.(16.12.2008)

Nicolas, ten co kdysi opusil Las Vegas, mě poslední dobou připomíná vysloužilou šlapku, která bere každej prc, jen aby měla kšeft. Ale tak na jedno pokoukáníčko, kdy si místo Růžový zahrady nasadíte růžový brejle a pustíte si kdysi zářivého motýla, co si dnes jen tak poletuje poblíž kolem smradlavého potůčku, kam se chodívá napít oř Jirky Paroubka (oř jménem David) a Agátka Chanychová sem chodí házet opalovačku, protože se na tu její celulitidu už fakt nedá koukat a u smradlavého potůčku je celkem klid, jelikož potůček smrdí a lítá tu jen jeden kdysi zářivý motýl, protože... HA HA HA - slabší 3*(21.4.2010)

• - Joe (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Ventura V-Tec Sigma W25-R1. (dyfur)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38.

• - Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)