Nebezpečný cíl

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

• Vitason

Co to je? Nicolas Cage tam pobíhá v teplákách s přiblblým účesem po Bangkoku a neshání žádnou prostitutku? No přece Bangkok Dangerous, ale pokud by jste odpověděli nebetyčná nuda, tak bych vám to také uznal. Když si uvědomím, že to není zase tak dlouho, co tenhle sympaťák máchal pistolí ve Skále nebo Conairu, tak se mi chce až skoro brečet. Bangkok Dangerous je podprůměrný akčňák, ve kterém není skoro žádna akce a když už tak je šíleně nudná a blbě natočená. Navíc je tu Nicolas, který se už na nějaký herecký projev zřejmě dávno vykašlal. A celé to umocňuje ta násilně naroubovaná romantická linka. Něco ve stylu: když mohl mít Chow Yun-Fat slepou holku, proč by nemohl mít Cage hluchou.(16.7.2009)

Nicolas, ten co kdysi opusil Las Vegas, mě poslední dobou připomíná vysloužilou šlapku, která bere každej prc, jen aby měla kšeft. Ale tak na jedno pokoukáníčko, kdy si místo Růžový zahrady nasadíte růžový brejle a pustíte si kdysi zářivého motýla, co si dnes jen tak poletuje poblíž kolem smradlavého potůčku, kam se chodívá napít oř Jirky Paroubka (oř jménem David) a Agátka Chanychová sem chodí házet opalovačku, protože se na tu její celulitidu už fakt nedá koukat a u smradlavého potůčku je celkem klid, jelikož potůček smrdí a lítá tu jen jeden kdysi zářivý motýl, protože... HA HA HA - slabší 3*(21.4.2010)

• becki_tu

Steven Seagal má zdatného konkurenta. Ne, samozřejmě doufám, že tohle byl jen jeden z občasných Cageových přehmatů a že nikdy neklesne do vod akčních céček. Bratři Pongové nejsou bratři Wachowští (ikdyž by evidentně asi rádi byli) a jejich rádoby stylová akční jízda má až nečekaně hodně překážek. Problém tohohle filmu je, že není pořádně ani akční, ani nic jiného. Romantická zápletka vypadala ze začátku docela slibně (ikdyž trochu nevěrohodně), než byla zase nepochopitelně zahrabána zpátky pod zem. A co se týče akčních scén, tak těch bylo opravdu poskromnu. A to je u akčního filmu podobných kvalit docela problém, protože nic jiného se od něj vlastně ani nečeká. Jednu věc však velmi chválím - soundtrack Briana Tylera, který i z tak podivného závěru dokáže udělat, alespoň v náznacích, emočně silnou momentku. Doby Con Airu a Skály už jsou bohužel pryč. 50%(2.1.2009)

Dlouhou dobu jsem zhlédnutí tohoto filmu odkládal. Pak jsem filmu dal šanci, a on mě nenudil. Má absurdní začátek, má Cagea se zavilým výrazem samotáře, který žije jen pro svou práci, jež nesnese odkladu, má kvalitní akční scény a dobrou hudbu Briana Tylera. Nějaké to napětí se také najde a ukáže se, že ani nájemný vrah nakonec nemá srdce z kamene, ale že se umí zamilovat, vyškolit svého nástupce za pár dní a pak skonat s dobrým pocitem, že nežil tak špatný život, jak by se mohlo na první pohled zdát. Psychologické výlevy se nekonají, ale akční nášup ano. 80%(29.9.2011)

• MrHlad

Nájemný zabiják vyráží do Thajska na poslední šichtu a zároveň objevuje svou lidskost. Nezajímavý scénář táhne Nebezpečný cíl hodně dolů a nevýrazný Nicolas Cage také výsledku příliš nepomáhá. Bratři Pangové ale naštěstí vědí, jak zacházet s kamerou a občas se jim podaří nějaká zajímavě vypadající scéna. Celkově je ale film poměrně nevýrazný průměr, který můžete s klidem v kinech minout.(18.11.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)

• - Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)