Nebezpečný cíl

Bangkok Dangerous

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

Chladnokrvný nájomný vrah s ľudskou tvárou. Ide to vôbec dohromady? Nicolas sa nás o tom pokúsi presvedčiť v prostredí podsvetia v Bangkoku. O tom, či mu žáner "romantický / akčný" sedí, dosť hovoria hodnotenia užívateľov. Za mňa len toľko, že jednorazovo som sa celkom bavil, ale na 3 to u mňa vyťahuje hlavne záverečná polhodinka. A ozaj, Nicolas, treba zbehnúť na plastiku, tie vlásky zase trošku dorobiť viac do čela :o)(19.5.2009)

Dlouhou dobu jsem zhlédnutí tohoto filmu odkládal. Pak jsem filmu dal šanci, a on mě nenudil. Má absurdní začátek, má Cagea se zavilým výrazem samotáře, který žije jen pro svou práci, jež nesnese odkladu, má kvalitní akční scény a dobrou hudbu Briana Tylera. Nějaké to napětí se také najde a ukáže se, že ani nájemný vrah nakonec nemá srdce z kamene, ale že se umí zamilovat, vyškolit svého nástupce za pár dní a pak skonat s dobrým pocitem, že nežil tak špatný život, jak by se mohlo na první pohled zdát. Psychologické výlevy se nekonají, ale akční nášup ano. 80%(29.9.2011)

Naprostá rutinna. Nezranitelný zabiják co má vše pod palcem, jeho nezbedný učeň se srdcem na správném místě, křehký vztah mezi hitmanem a hluchoněmou slečnou, výčitky svědomí, řeči o štěstí (slon), do toho nějaká ta akce a překvapivě i useklé končetiny a granátem roztrhlé tělo na dvě části. Přesto jako remake trestuhodně sterilní a nezáživný film. Není zde gradace děje a konec je emočně slabý. Na to v čem se Cage momentálně pohybuje průměr.(29.1.2009)

• Boss321

Nica Cage mám velmi rád a jeho filmy, i když se některé netěší velkému ohlasu, se mi líbí a jejich opětovnému zkouknutí se nebráním. Ovšem Bangkok Dangerous mi přišel jako snímek o ničem a celý příběh je dopředu nejen jasný, ale i nudný. A navíc na akční snímek té akce je opravdu nějak moc málo. Další co mi vadilo je příliš nelogičností (např. vždy samotářský zabiják se najednou rozhodne zaškolit svému řemeslu absolutně neznámého člověka). Možná by to byl slušný akční snímek, obsazení není špatné, kamera povedená, nápaditá režie, ale scénář vše poslal do horoucích pekel, bohužel. Absolutně zbytečný remak, který neměl vzniknout. Jeden a půl hvězdičky, za Cage se přikloním ke dvěma.......(21.10.2008)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $15,298,133Tržby Celosvetovo $46,598,133Tržby za predaj DVD v USA $15,323,912 //počet predaných kusov 775,669║ S tým účesom to už Nicolas Cage preháňa, vypadá ta ako keby sa chcel výzorom priblížiť k momentálne béčkovej otrasnej ozrute Stevenovi Seagalovi alebo ako blízky príbuzný "klon" Toma Hanksa z Da Vinciho Codu. Nuž čakal som väčšiu hrôzu od tohto tuctového akčnáku ale dalo sa, len škoda že to v tej jednoduchosti prevedenia má bližšie k novodobým akčným béčkam s bijcami ako Van Damme či ten nešťastný Seagal. /40%/(3.12.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Joe (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Ventura V-Tec Sigma W25-R1. (dyfur)

• - Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)