Nebezpečný cíl

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

• Isherwood

Nedotčen originálem, zato s vědomím směru herecké kariéry Nicka Cage, jsem přistoupil k filmu s mírnými předsudky. Ale jak naznačilo pražské intro, Pangové to vzali za béčkový konec, který se sice posléze snažili oduševnit tesknou romancí, jenomže hrdinovi, kterému máte problém věřit nulové emoce, těžko sežerete citové vzplanutí k hluchoněmé dívce. Díky tomu zároveň filmu ubírá na osudovosti, kterou zvláště závěrečná schůzka ve skladišti notně potřebovala. Zůstává tak jenom několik působivých momentů (akce v bazéně, prostřílený člun, likvidace kapsářů), které z paměti nevytlučete. Škoda, že to samé se nedá říct o celém filmu.(13.1.2009)

• Kryšpín

Začátek vypadá slibně jako klasické klišé nájemného vraha a jeho pravidel, kterých se drží. Takže role jak pro Nicolase Cage stvořená, protože emoce jdou stranou a herec nemusí hnout ani brvou. Jenže bohužel v tomto filmu se emoce mají objevit a zde přichází zádrhel, který Cage nezvládá. Takže střihač se snažil pomoci zpomalenými a dlouhými záběry, které doplnili hudbou. Nejvíc mě však zaráží, že režiséři remakují vlastní film. V připadě Funny Games od Michaela Hanekeho se to povedlo. Tady ještě nevím, protože jsem neviděl originál. Takže nechávám komentář prozatím otevřený....(23.10.2008)

Chladnokrvný nájomný vrah s ľudskou tvárou. Ide to vôbec dohromady? Nicolas sa nás o tom pokúsi presvedčiť v prostredí podsvetia v Bangkoku. O tom, či mu žáner "romantický / akčný" sedí, dosť hovoria hodnotenia užívateľov. Za mňa len toľko, že jednorazovo som sa celkom bavil, ale na 3 to u mňa vyťahuje hlavne záverečná polhodinka. A ozaj, Nicolas, treba zbehnúť na plastiku, tie vlásky zase trošku dorobiť viac do čela :o)(19.5.2009)

• tron

„Čo robíte?“ – „Bankára.“ Oproti predchádzajúcim Nicolasovým filmom vlastne - napriek štandardnému scenáru, ktorý sme už toľkokrát videli - celkom fajn. Dokonca som mal pocit, že pod režijnou taktovkou bratov Pangovcov (tento film je remakom ich vlastného, o 9 rokov staršieho SNIPERA Z BANGKOKU) podáva Cage niečo, čo sa podobá na aspoň náznak herectva. To je obrovský posun oproti jeho predchádzajúcim produkciám! Paradoxne ma viac, ako hŕstka priemerných akčných scén (sorry, ale nedostala ma ani amputovaná ruka), zaujala skôr poetická atmosféra nočného, hektického, dusného Bangkoku. A rodiaci sa vzťah medzi nájomným vrahom (nebojte sa, zabíja len tých zlých) a hluchonemou dievčinou. Takže síce podpriemerný milostný akčný buddy triler, ale na rozdiel od predchádzajúcich snímok, v ktorých Cage hral, sa mi z neho nechcela robiť sranda. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/120-nebezpecny-ciel-40-(22.9.2009)

Mohlo být (mnohem) lépe, ale mohlo být i (trochu) hůř. Pangové v americe režírovat pořád docela umí, ale se změnami ve scénáři už se jim tak moc nedaří a tak tam kde v originále předvání až "artově" psychologizující pohlcující akci, v remaku jim jde už jen o béčkovou zábavu, drsně se ksychtícího Cage a pár cool záběrů. 5/10(30.12.2008)

• - Joe (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Ventura V-Tec Sigma W25-R1. (dyfur)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)