Nebezpečný cíl

Bangkok Dangerous

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

No pripravil jsem se na naprostou sracku a nic takovyho jsem nedostal, proste normalni beckovej akcnak s predvidatelnym, klisoidnim a misty trochu smesnym pribehem. Sice sem nevidel original, ale me to proste nijak nesralo, dej docela slusne odsejpa, akce by mohlo bejt vic, ale je natocena solidne, misty i lehce napinave, pribeh dostatecnej, i kdyz nektery smesny sceny si fakt tvurci mohli odpustit a v tom vsem se mota Cage, kterej prekvapive s dlouhym harem vypada docela cool, jenze se vetsinu casu tvari jak kdyz ho boli prdel, neustale nestastnej, utrapenej vyraz a hraje mizerne. Zaver pak docela divnej, jednani postav misty nelogicky. Ale co na tom zalezi, tohle je proste akcni becko, u kteryho clovek zadny velky umeni neceka a jako takovej funguje slusne.(12.3.2010)

• MrHlad

Nájemný zabiják vyráží do Thajska na poslední šichtu a zároveň objevuje svou lidskost. Nezajímavý scénář táhne Nebezpečný cíl hodně dolů a nevýrazný Nicolas Cage také výsledku příliš nepomáhá. Bratři Pangové ale naštěstí vědí, jak zacházet s kamerou a občas se jim podaří nějaká zajímavě vypadající scéna. Celkově je ale film poměrně nevýrazný průměr, který můžete s klidem v kinech minout.(18.11.2008)

Pro mě 7/10. Nebezpečný cíl se řadí vedle Hitmana (a určitě by se ještě něco našlo). Nabízí technicky výbornou podívanou, která je jen lehce pitomoučká po obsahové stránce. Tempo je skvělé, film se neustále žene dopředu, Pangovi se postarali o několik výborných momentů (přepadení v parku, scéna s klikováním a výcvik obecně , nebo pálení slona)... A Nicolas imho vůbec není tak špatný, jak mnozí tvrdí.(25.3.2009)

• ed_wood

Podpriemerný akčný film o chladnokrvnom nájomnom vrahovi, samotárovi, ktorý začne mať o svojej práci pochybnosti a ktorý sa zamiluje. Chabý scenár, slabé akčné scény, žiadny poriadny záporák, slabí herci. Myslím tým aj Cagea, pretože jeho posledné filmové roky len potvrdzujú, že šiel s hraním dosť dole. Jeho posledný dobrý film bol z roku 2005 a to je už dosť dlhá doba, a preto mu s Knowingom silno držím palce.(7.2.2009)

Dlouhou dobu jsem zhlédnutí tohoto filmu odkládal. Pak jsem filmu dal šanci, a on mě nenudil. Má absurdní začátek, má Cagea se zavilým výrazem samotáře, který žije jen pro svou práci, jež nesnese odkladu, má kvalitní akční scény a dobrou hudbu Briana Tylera. Nějaké to napětí se také najde a ukáže se, že ani nájemný vrah nakonec nemá srdce z kamene, ale že se umí zamilovat, vyškolit svého nástupce za pár dní a pak skonat s dobrým pocitem, že nežil tak špatný život, jak by se mohlo na první pohled zdát. Psychologické výlevy se nekonají, ale akční nášup ano. 80%(29.9.2011)

• - Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)

• - Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)