Reklama

Reklama

Nebezpečný cíl

  • USA Bangkok Dangerous (více)
Trailer 2

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (329)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Nedotčen originálem, zato s vědomím směru herecké kariéry Nicka Cage, jsem přistoupil k filmu s mírnými předsudky. Ale jak naznačilo pražské intro, Pangové to vzali za béčkový konec, který se sice posléze snažili oduševnit tesknou romancí, jenomže hrdinovi, kterému máte problém věřit nulové emoce, těžko sežerete citové vzplanutí k hluchoněmé dívce. Díky tomu zároveň filmu ubírá na osudovosti, kterou zvláště závěrečná schůzka ve skladišti notně potřebovala. Zůstává tak jenom několik působivých momentů (akce v bazéně, prostřílený člun, likvidace kapsářů), které z paměti nevytlučete. Škoda, že to samé se nedá říct o celém filmu. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Bavil jsem se až nečekaně dobře (a nejen proto, že v úvodu hraje roli moje milovaná Praha). S Nickem jsme si příliš nikdy nerozuměli, paradoxně jsme se ale v tomhle případě docela shodli. Ne že by byl Nebezpečný cíl kdovíjak originální, ale schéma „osamělý zabiják se nechtěně emocionálně zaplete“ funguje obstojně. Samozřejmě záleží na tom, zdali jdete na akční film, nebo na příběh o „slepém vrahovi, který prohlédne“. Nečekal jsem akční orgie a nebyl jsem tak zklamán pomalým tempem vyprávění, které sází čistě na hlavní postavu. Cageův jindy otravný minimalismus mi v roli vraha vyhovoval, „lékarnice“ byla patřičně roztomilá, nový parťák přijatelný. Scéna se slonem mimózní, stejně jako finální záběr. Ten zbytek se dá absolvovat bez újmy na zdraví (nicméně jsem neviděl originál, to bych pak nejspíš mluvil jinak)… ()

Reklama

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Po výborných filmech Lord of War a The Weather Man snad Cage upsal svou duši ďáblu a objevuje se v dalším filmu pochybných kvalit, ze kterého se nedostane ani skrze hlazení slona. Jestli to takhle bude pokračovat i nadále, svou celkem úspěšnou kariéru zakončil neoficiálně již v roce 2005. Na rozdíl od herců jako jsou Sean Connery nebo Christopher Lee, kteří zrají s věkem, s panem Cagem to jde od desíti k pěti. Tyler Bates se na tomto projektu sice podílel, ale hudební složka mi přišla celkem nevýrazná až průměrná. Bangkok Dangerous mi připomíná stejné fiasko jako v případě War, známá jména (Jet Li + Jason Statham), která mají přilákat diváky, ale film stojí za starou belu. Kdyby tyhle typy filmů byly alespoň označené jako video film, člověk by jim leccos odpustil, ale vydávat je za áčkové tituly, které míří do kin je troufalost. V dnešní době je špatným zvykem točit remaky naprosto všeho, ale jen málo z nich uspěje nebo dokonce překoná svého předchůdce. Toto rozhodně není jeden z těch zdárných případů a tak si můžeme jen povzdechnout nad dalším zbytečným snímkem, který spatřil světlo světla na poli filmového průmyslu. (4/10) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $45miliónovTržby USA $15,298,133Tržby Celosvetovo $46,598,133Tržby za predaj DVD v USA $15,323,912 //počet predaných kusov 775,669║ S tým účesom to už Nicolas Cage preháňa, vypadá ta ako keby sa chcel výzorom priblížiť k momentálne béčkovej otrasnej ozrute Stevenovi Seagalovi alebo ako blízky príbuzný "klon" Toma Hanksa z Da Vinciho Codu. Nuž čakal som väčšiu hrôzu od tohto tuctového akčnáku ale dalo sa, len škoda že to v tej jednoduchosti prevedenia má bližšie k novodobým akčným béčkam s bijcami ako Van Damme či ten nešťastný Seagal. /40%/ ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Zhruba polhodinu zaujímavé, s dobrou atmosférou a Cageom, ktorý je v rámci možností cool. Potom zrazu, bez zjavnejšieho dôvodu, hrdina začne porušovať svoje pravidlá a správať sa ako idiot. A z filmu sa stane turistický sprievodca s nudnou romantickou líniou a Cageom strúhajúcim trápne zamilované ksichty. A záverečná prestrelka, napriek slušnému bodycountu totálne nezáživná, už to veru nezachráni. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (4)

  • Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)
  • Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)

Související novinky

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin

25.05.2010

Parodie od chlápků ze Saturday Night Live nazvaná MacGruber během uplynulého víkendu totálně propadla (4 miliony dolarů se zoufalým průměrem na jedno kino jsou fiasko i pro film za skromných 10… (více)

Reklama

Reklama