Nebezpečný cíl

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

• petero

To čo fungovalo v origináli, napriek tomu že bol prvotinou bratov Pangovcov, tu žalostne nefunguje. To čo tam bolo pekné tu vyznieva trápne, napriek tomu, že to bolo pozmenené. Napríklad hlavný hrdina nie je hluchonemí ale je hluchonemá dievčina do ktorej sa zaľúbi, on nie je zaúčaný do remesla ale naopak zaúča iného a tam kde si šiel kúpiť do lekárni lieky na chrípku tu si ide kúpiť náplasť na ranu lebo sa poškriabal, chudáčik nájomný vrah. Pár scén možno na papieri mohlo vyzerať dobre, ale vo filme to nefunguje (prepadnutie zaľúbenej dvojice na prechádzke) tak ako chémia medzi kýmkoľvek vo filme. Rovnako do prázdna vyznieva i posledný výstrel.(31.10.2008)

• Djkoma

Přestože někteří hází Nicolase Cage do stejného pytle jako Stevena Seagala nebo Dolpha Lungrena, tak já toho kluka mám furt moc rád. Možná už to není takový mladý sympatický vědec jako ve Skále, ale je to furt Cage, který prostě umí, ať má jakýkoliv účes nebo jakýkoliv film. Nebezpečný cíl je velmi jednoduchá a povrchní záležitost s primitivním příběhem. Vše je tak obyčejné a nenáročné, že divák nepotřebuje nejen myslet,a le chvílemi se ani dívat. Avšak jsou zde i scény, například závěr honičky v lodích mezi domky, které dokazují alespoň malou snahu zaujmout diváka (a také rozesmutní nevyužitým potenciálem...). Slabý film určitě, ale tragický? Nemyslím. Jednou a dost a přivřené oči, ale přesto 2* s úctou k mému oblíbenému herci.(29.12.2008)

• sharky

Jak praví jedno rčení: dlouhé vlasy, krátký rozum. Čím má Cage poslední dobou ve filmech delší vlasy, tím stupidnější ty filmy jsou. Scénář hloupý, že hloupější být nemůže, samotářský superzabiják se najednou z ničeho nic bez jakéhokoli vysvětlení polepší, najde si kamaráda, zamiluje se do hluchoněmé dívky a odmítne splnit zakázku, protože by zabil hodného člověka, který pomáhá chudým. Cage se zmůže akorát na svoje pověstné psí oči. Jeho herecký um z oscarového Leaving Las Vegas je patrně nenávratně pryč. Akce je navíc natočena dost nepřehledně. Dávám jednu hvězdičku za to, že jsem se u toho flmu na mnoha místech dobře zasmál. Jako parodie to funguje mnohem líp než většina těch děsnejch epic scary bijáků dojáků. Původní thajský Bangkok Dangerous jsem neviděl, ale vzhledem k tomu, že má na čsfd hodnocení v červených číslech, tak možná mé oblíbené sousloví, které už jsem tu napsal aspoň 20krát není úplně mimo: (patrně) další zbytečný remake.(3.12.2008)

• kitano

Obsadiť Cagea do hlavnej úlohy bol obrovský omyl (wtf účes)a nebudem prehánať, ak poviem že pokazil celý film. Cage sa nielenže znova rozhodol, že nebude hrať, ale do filmu proste absolútne nezapadol. A to nieje bohužiaľ všetko. Film má strašne kolísavú kvalitu a vydarené scény sa striedajú s absolútne nepresvedčivými a nevierohodnými. Po filme vo mne zostala veĺmi nepríjemná pachuť a zmiešané pocity. (4/10)(27.5.2010)

• becki_tu

Steven Seagal má zdatného konkurenta. Ne, samozřejmě doufám, že tohle byl jen jeden z občasných Cageových přehmatů a že nikdy neklesne do vod akčních céček. Bratři Pongové nejsou bratři Wachowští (ikdyž by evidentně asi rádi byli) a jejich rádoby stylová akční jízda má až nečekaně hodně překážek. Problém tohohle filmu je, že není pořádně ani akční, ani nic jiného. Romantická zápletka vypadala ze začátku docela slibně (ikdyž trochu nevěrohodně), než byla zase nepochopitelně zahrabána zpátky pod zem. A co se týče akčních scén, tak těch bylo opravdu poskromnu. A to je u akčního filmu podobných kvalit docela problém, protože nic jiného se od něj vlastně ani nečeká. Jednu věc však velmi chválím - soundtrack Briana Tylera, který i z tak podivného závěru dokáže udělat, alespoň v náznacích, emočně silnou momentku. Doby Con Airu a Skály už jsou bohužel pryč. 50%(2.1.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Joe (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Ventura V-Tec Sigma W25-R1. (dyfur)

• - Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)