Nebezpečný cíl

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

• predators

No jo a je to tu zase. Dlouhovlasý N. Cage v rádoby akčním filmu. A opět to nestojí za nic. Možná by pomohlo shodit hřívu a začít točit něco pořádného! Kdo se má na to dívat? :-) První, co vás napadne je, "ubohá akce!". Teda pokud je v té tmě nějaká ta akce vidět. Všechno je to tak divně sestříhané, že to nemá žádný spád, o nějakém nápadu a myšlence nemluvě. Na příběh se vykašleme, ten tu není.:-) Citová vložka s hluchou thajkou je stejně nudná, jako hodiny sebeobrany pana učitele Cage. Přemýšlím, jestli má smysl, vidět tento film a řeknu vám, že nemá. Zajímavosti: Nicolas se na motorce naučil jezdit během několika pár dní. Znakové řeči ovšem mnoho pozornosti nevěnoval :-) Na motivy tohoto filmu, který je dle mého názoru ještě horší! 20%(28.3.2009)

• sharky

Jak praví jedno rčení: dlouhé vlasy, krátký rozum. Čím má Cage poslední dobou ve filmech delší vlasy, tím stupidnější ty filmy jsou. Scénář hloupý, že hloupější být nemůže, samotářský superzabiják se najednou z ničeho nic bez jakéhokoli vysvětlení polepší, najde si kamaráda, zamiluje se do hluchoněmé dívky a odmítne splnit zakázku, protože by zabil hodného člověka, který pomáhá chudým. Cage se zmůže akorát na svoje pověstné psí oči. Jeho herecký um z oscarového Leaving Las Vegas je patrně nenávratně pryč. Akce je navíc natočena dost nepřehledně. Dávám jednu hvězdičku za to, že jsem se u toho flmu na mnoha místech dobře zasmál. Jako parodie to funguje mnohem líp než většina těch děsnejch epic scary bijáků dojáků. Původní thajský Bangkok Dangerous jsem neviděl, ale vzhledem k tomu, že má na čsfd hodnocení v červených číslech, tak možná mé oblíbené sousloví, které už jsem tu napsal aspoň 20krát není úplně mimo: (patrně) další zbytečný remake.(3.12.2008)

Je to dosť dobrý akčný film s mojim obľúbencom Nicholasom Cageom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má výborný príbeh o nájomnom vrahovi, ktorí sa po čase zmení kvôli priateľstvu a láske a je na moje prekvapenie aj mimoriadne dobre spracovaný. Akčných scén tu moc nie je a aj ked´ toho nepriniesli moc nového, tak som s nimi celkom spokojný. Po tejto stránke je najlepší koniec, kde Cage pozabíja desiatky protivníkov a je tu aj jedna perfektná scéna s granátom. Zatiaľ, čo skoro vo všetkých podobných filmoch sú akčné scény to najlepšie a zvyšok je skôr taká výplń medzi akciou, tak v tomto filme to tak nie je, pretože tu akčné scény nie sú až také skvelé, ale je tu mnoho výborných neakčných. Na moje prekvapenie sa mi tu veľmi páči romantická línia, kde Cage prejaví záujem o hluchonemú lekárničku, čo mi pripadá omnoho zaujímavejšie ako romantika v iných amerických filmoch. A zaujímavé je tu aj kamarátstvo s jeho pomocníkom. Veľmi ma tu prekvapila hudba, ktorá je nádherná. Platí to najmä o hudbe, ktorá podporuje scény, v ktorých sa hlavný hrdina venuje lekárničke, ale hlavne o prvej návšteve Carribbean Bangkok klubu, čo je pre mńa aj najlepšia scéna z celého filmu. Nestotožńujem sa s názorom, že Cage v súčasnosti točí slabé filmy a tak ma neodradilo ani relatívne nízke hodnotenie tohto filmu a opäť nie som sklamaný. Očakával som niečo iné, ale v tomto prípade som ešte spokojnejší. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 78%.(6.5.2009)

• Kryšpín

Začátek vypadá slibně jako klasické klišé nájemného vraha a jeho pravidel, kterých se drží. Takže role jak pro Nicolase Cage stvořená, protože emoce jdou stranou a herec nemusí hnout ani brvou. Jenže bohužel v tomto filmu se emoce mají objevit a zde přichází zádrhel, který Cage nezvládá. Takže střihač se snažil pomoci zpomalenými a dlouhými záběry, které doplnili hudbou. Nejvíc mě však zaráží, že režiséři remakují vlastní film. V připadě Funny Games od Michaela Hanekeho se to povedlo. Tady ještě nevím, protože jsem neviděl originál. Takže nechávám komentář prozatím otevřený....(23.10.2008)

• Jara.Cimrman.jr

Tak tady máme zase jednoho nájemného vraha, který pochopil, že vlastně má dobré srdce, takže by si zasloužil zlatého padáka a hluchoněmou asiatku k tomu. Já bych mu to snad i přál, kdyby mne to tedy bavilo, ale když za nejzábavnější scény filmu považuji ty s tančícími thajkami na pódiu, tak to pro akční snímek patrně není ta nejlepší vizitka. Taky toho moralizování bylo pro mé uši až dost, takže odjíždím do Bangkoku a pokusím se tam vystřílet něco zábavnějšího.(3.6.2014)

• - Joe (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Ventura V-Tec Sigma W25-R1. (dyfur)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38.

• - Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)