Nebezpečný cíl

Nebezpečný cieľ

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008, 100 min

• tron

„Čo robíte?“ – „Bankára.“ Oproti predchádzajúcim Nicolasovým filmom vlastne - napriek štandardnému scenáru, ktorý sme už toľkokrát videli - celkom fajn. Dokonca som mal pocit, že pod režijnou taktovkou bratov Pangovcov (tento film je remakom ich vlastného, o 9 rokov staršieho SNIPERA Z BANGKOKU) podáva Cage niečo, čo sa podobá na aspoň náznak herectva. To je obrovský posun oproti jeho predchádzajúcim produkciám! Paradoxne ma viac, ako hŕstka priemerných akčných scén (sorry, ale nedostala ma ani amputovaná ruka), zaujala skôr poetická atmosféra nočného, hektického, dusného Bangkoku. A rodiaci sa vzťah medzi nájomným vrahom (nebojte sa, zabíja len tých zlých) a hluchonemou dievčinou. Takže síce podpriemerný milostný akčný buddy triler, ale na rozdiel od predchádzajúcich snímok, v ktorých Cage hral, sa mi z neho nechcela robiť sranda. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/120-nebezpecny-ciel-40-(22.9.2009)

• iamek

Dvě hvězdičky dávám za docela dobrý konec a mého oblíbeného Nicolase, kterému to poslední dobou moc nejde. V téhle roli by pravděpodobně, ale propadl naprosto každý. Scénař nudný a předvidatelný a režie taky není bůh vi jaká. Obrovské zklamání, protože popis filmů nezní špatně stejně jako herecké obsazení. Snad si Nicolas už konečně bude vybírat lépe.(19.4.2010)

Nicolas, ten co kdysi opusil Las Vegas, mě poslední dobou připomíná vysloužilou šlapku, která bere každej prc, jen aby měla kšeft. Ale tak na jedno pokoukáníčko, kdy si místo Růžový zahrady nasadíte růžový brejle a pustíte si kdysi zářivého motýla, co si dnes jen tak poletuje poblíž kolem smradlavého potůčku, kam se chodívá napít oř Jirky Paroubka (oř jménem David) a Agátka Chanychová sem chodí házet opalovačku, protože se na tu její celulitidu už fakt nedá koukat a u smradlavého potůčku je celkem klid, jelikož potůček smrdí a lítá tu jen jeden kdysi zářivý motýl, protože... HA HA HA - slabší 3*(21.4.2010)

• Boss321

Nica Cage mám velmi rád a jeho filmy, i když se některé netěší velkému ohlasu, se mi líbí a jejich opětovnému zkouknutí se nebráním. Ovšem Bangkok Dangerous mi přišel jako snímek o ničem a celý příběh je dopředu nejen jasný, ale i nudný. A navíc na akční snímek té akce je opravdu nějak moc málo. Další co mi vadilo je příliš nelogičností (např. vždy samotářský zabiják se najednou rozhodne zaškolit svému řemeslu absolutně neznámého člověka). Možná by to byl slušný akční snímek, obsazení není špatné, kamera povedená, nápaditá režie, ale scénář vše poslal do horoucích pekel, bohužel. Absolutně zbytečný remak, který neměl vzniknout. Jeden a půl hvězdičky, za Cage se přikloním ke dvěma.......(21.10.2008)

• Djkoma

Přestože někteří hází Nicolase Cage do stejného pytle jako Stevena Seagala nebo Dolpha Lungrena, tak já toho kluka mám furt moc rád. Možná už to není takový mladý sympatický vědec jako ve Skále, ale je to furt Cage, který prostě umí, ať má jakýkoliv účes nebo jakýkoliv film. Nebezpečný cíl je velmi jednoduchá a povrchní záležitost s primitivním příběhem. Vše je tak obyčejné a nenáročné, že divák nepotřebuje nejen myslet,a le chvílemi se ani dívat. Avšak jsou zde i scény, například závěr honičky v lodích mezi domky, které dokazují alespoň malou snahu zaujmout diváka (a také rozesmutní nevyužitým potenciálem...). Slabý film určitě, ale tragický? Nemyslím. Jednou a dost a přivřené oči, ale přesto 2* s úctou k mému oblíbenému herci.(29.12.2008)

• - Film se natáčel také v Praze. (S.U.E.S.)

• - Snímek bratrů Pangových je remakem jejich vlastního filmu s názvem Sniper z Bangkoku (Bangkok Dangerous, 1999). Tam byl však hlavním hrdinou hluchoněmý mladý Thajec. (hippyman)

• - Joe (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Ventura V-Tec Sigma W25-R1. (dyfur)