Na ramenách hlavnej hrdinky wuxia komédie leží osud bojových umení, ale namiesto toho aby sa plne sústredila na túto úlohu, radšej sa zameriava na spolužiaka hokejistu, ktorý má nešťastie v láske.
Do toho všetkého prichádza hrozba, ktorá sa už raz pokúsila zničiť školu bojových umení. Lenže toto stretnutie bude pre hlavnú hrdinku ťažšie než sa môže na prvý pohľad zdať. (ScarPoul)

molotov

Má to svoje silná místa, ale režisér jako by točil dva fimy najednou a vůbec se nevěděl rozhodnout, co chce vlastně natočit. Je to takový podivný guláš z příměsí, které sami o sobě jsou fajn, ale dohromady to moc nechutná. Je úplně jedno, kterou ze dvou linek vyhodit, ale hlavně se měl rozhodnout. Jako bych si každých dvacet minut přepnul kanál v televizi a koukal se na jiný film ze stejnými herci. A to dvouvteřiné cameo Cha Tae-hyeona je vážně úlet. ()

sniper18

Je to dosť dobrá fantasy ladená romantická komédia. Má výborný príbeh o dievčati, ktoré je mimoriadne schopné v bojových umeniach, pričom jej zabezpečujú aj veľkú silu a odolnosť, ale napriek tomu sa jej nechce pokračovať v smere svojho otca a jeho priateľov, aby bola plnohodnotnou bojovníčkou. Miesto toho si radšej užíva bezstarostný život a najviac túži po mladom hokejistovi, no hrozba v podobe silného bojovníka, ktorá ju kedysi takmer stála život sa vrátila a tak sa musí rozhodnúť, čo urobí. Spracovanie síce mohlo byť aj o niečo lepšie, ale aj takto som spokojný. Prvá polhodina pôsobí až príliš rozporuplne, obsahuje plno rôznych výrazných prvkov, čo ma pri tomto režisérovi neprekvapuje, v kombináciách je skvelý, ale jednoducho niektoré mi sadli viac a iné zase menej, takže mi napríklad sadla hlavná hrdinka a jej využívanie schopností v bežnom živote, ale nesadol mi jej vzťah s hokejistom, hlavne to jej ponižovanie, k tomu zaujímavý vzťah hokejistu k policajtke a to celé ešte doplnené rozporuplne pôsobiacou wu xia líniou, takže skutočne chvíľu sa bavím výborne a chvíľu zase ani moc nie. Ale potom sa to už prakticky všetko doladí, pribudne postava dlhoročného priateľa hlavnej hrdinky, zatiaľ čo hokejista už prestane slúžiť pre romantické účely a jeho postava sa vylepší, podobne aj wu xia línia už nemá až tak veľký priestor a skôr len dopĺňa komediálne scény, takže už je to taká príjemná nenáročná zábava, na ktorú sa veľmi dobre pozerá a síce v záverečnej časti to zvážnie, dej sa vyberie trochu iným smerom a kvalitou to trochu upadne, ale stále sa mi to páčilo, nájde sa tu aj pár silných momentov, takže v konečnom dôsledku som spokojný. Čo sa týka jednotlivých žánrov, tak prevládajú kladné pocity, nájde sa tu akcia, či už prostredníctvom zaujímavého využívania schopností, alebo aj v súbojoch, tie sa samozrejme nemôžu porovnávať so skutočnými klasikami wu xia žánru, ale aj tieto mi sadli a hlavne ten záverečný, ktorý je aj dosť dlhý sa vydaril. K tomu je tu dosť humoru, ktorý je síce skôr taký jednoduchší, ale aj tak efektívny a okrem scén z hokeja ma zaujala hlavne taká krátka paródia na beh v daždi z jedného z predchádzajúcich režisérových filmov, romantika tu nemá až tak moc priestoru, ako to na prvý pohľad vyzerá, skôr tu funguje priateľstvo, jeho podanie sa mi tu páčilo, takže celkovo s žánrami nemám väčší problém. Herecké obsadenie je na tom dobre, v prvom rade perfektná Shin Min-A, ktorá mi tu sadla skvelo, ostatné postavy už nemajú šancu sa jej ani priblížiť, ale ani s tými nemám problém. Réžia a technická stránka zaostávajú len v pár malých detailoch, inak je to opäť výborná práca, Kwak Jae-Young je jeden z najlepších režisérov, akých poznám a ani hudba nie je zlá. Takže to síce už nie je špička, ktorú predstavujú zvyšné výrazné režisérove filmy, ale aj tak som spokojný, aj My mighty princess je stále vydarená zábava. 74% ()

tombac

Na My Mighty Princess mě hodně zaujala řemeslná úroveň. Kwak Jae-young jejím prostřednictvím opět potvrdil příslušnost k úzké korejské špičce. Nebojí se dynamických záběrů, práce s kamerou je tu příkladná a na film se díky tomu moc hezky dívá. Jenže... Vedle překombinovaného a rozháraného děje MMP shazují zcela překvapivě souboje. Ty příliš často fušují do podprůměrné wuxia kategorie, postrádají razanci a pořádnou choreografii... Ke konci už mě pohled na x-té nenápadité létající šermování vážně nebavil. Na druhou stranu potěší vtipné odkazy kupř. na Matrix, Kung-fu Hustle, MSG či The Classic... A musím souhlasit s kolegyní, že první rovina story, nasoukaná především do první poloviny snímku, je slušně zábavná, i když by nebylo na škodu, kdyby Jae-young na ulítlých scénách trochu ubral... Ve Windstrucku režisér tlačil až moc na pilu, v MMP spíše vsadil na nesprávnou kartu. Ale stejně jsem nadále zvědav, co předvede v Cyborg Girl... ()

Dragoni

Crazy Wuxia School Romantic Comedy. My Mighty Princess je hodně zvláštní mix romantické komedie a wuxia soubojů s excelentní hudbou a scénami jak komediálními, tak i akčními na vynikající úrovni, kterou asi nejlépe svým komentem vystihuje tombac. Vtipné narážky a výborná kamera, . . špatný film MMP rozhodně není, jen "všeho moc, škodí" a wuxia souboje mě film dost kazily a ne proto, že by byli špatné, ale prostě se mi do filmu moc nehodily . 65 % ()

Pethushka

Abych řekla pravdu, tolik jsem od tohoto filmu ani nečekala. Min-a Shin mi do své role ohromně padla (ne že by mi někdy někam nepadla). Všechny ty její obličeje, trapasy a pohyby mě moc bavily. Nadšená jsem také z hudby, která se mi okamžitě dostala pod kůži. Romantická stránka je podle mého gusta, flashbacky byly hezké zpestření. Jediné, co mě trochu nudilo byla linie wuxia otců. 4,5* ()