poster

Čtyři děti a jeden otec

 • Česko

  Otec čtyř

 • Dánsko

  Far til fire - gi'r aldrig op

 • USA

  Father of Four - Never Gives Up

Komedie / Rodinný

Dánsko, 2005, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,510,611(24.8.2010)

 • FlyingGentle
  ****

  Ano, je to hodně televizní, ale oproti americkým cukrkandlům příjemně reálné, originálně vtipné a hlavně ukazuje, jak jedinečného rodinného ducha má dánská rodina. Po skvělé sérii Děti mojí sestry je toto další výborný rodinný skvost dánské kinematografie. Dívali jsme se všichni doma: 4 letá dcerka, synové 11let a 15 let, manželka a já a užili jsme si to! Těšíme se na další díly!(8.4.2020)

 • Richie666
  ***

  Dá se v tom najít svoje...(6.7.2007)

 • Kri-kri
  ***

  Jelikož mám za sebou lobotomickou sedmidílnou filmovou sérii Sestřiny děti, do této opět dánské filmové série jsem se pouštěl poněkud skepticky. Musím ale uznat, že oproti výše zmíněnému je to o poznání lepší. Předně oceňuji originální nápad - otec samoživitel čtyř dětí (feministky a matky manipulující své děti proti otcům tento typ filmů nejspíš budou proklínat a zodpadňovat). Dále je dobře, že tento otec, ač je trochu švihlý, rozhodně není absolutním blbem jako strýc těch smradů v "Sestřiných dětech". Konečně po dlouhé době vidím rodinné filmy natočené po roce 2000, kde se nikdo nepitvoří, v jednom kuse neječí nebo není znázorňován jako šablonovitá karikatura. Zkrátka film v evropském stylu, nesnažící se kopírovat americké komerční braky. Jediné, co mi trochu přišlo jako vykrádačka je zápletka, v níž se otec přestrojí za ženu, aby získal zpět práci, scénárista se zřejmě inspiroval německým seriálem Pusinka. Co se týče českého dabingu, kupodivu mi ani nevadil Terš v hlavní roli. I když slabý, přesto dávám průměr 3 * a 50%.(21.1.2020)

 • Mariin
  *

  Typický dánský odpad. Podobně jako naprostá většina sem dětských filmů dovážených z Nizozemska, Švédska, Dánska. Nechápu, proč tím naše děti Česká televize krmí.(11.4.2009)