Let červeného balónku (festivalový název)

• Francie

Flight of the Red Balloon

Francie, 2007, 113 min

Siao-sien Chou

Ping Bin Lee

Rozpočet €3miliónovTržby USA $461,674Tržby Celosvetovo $1,027,794(25.4.2009)

Krasa filmovych policok moze spocivat aj v uveritelnej jednoduchosti presvedcivych okamihov vsedneho zivota.(2.12.2007)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - HORIZONS - Horizonty(23.7.2009)

Nemám nic proti poetickým záběrům na letící červený balónek. Zápletka: čínská studentka filmu se v pařížské rodině stará jako chůva o malého chlapce, jehož matka píše a mluví loutkové divadlo. A právě scény z loutkového divadla se mi líbily nejvíc. Nejspíš by stálo za to nechat Juliette Binoche namluvit nějakou postavu (nebo klidně několik) v animovaném filmu.(7.7.2007)

Snímek je sice bez příběhu a jakékoliv znatelnější gradace, ale má tak neuvěřitelnou atmosféru a přesvědčivé herce, že to ani nijak výrazně nevadí. V čele je samozřejmě Binoche, která v dlouhých záběrech beze střihu předvádí něco neuvěřitelného. Výkony jsou ve filmu tak přirozené, že si až říkáte, že snad o té kameře nevěděli. Moc se mi líbili interiéry a opravdu na mě dýchla nostalgická atmosféra kouzelné Francie. A pro 4daPeace - není to z mé strany pseudointelektuální póza - mě ten film opravdu sedl a bavilo se mě na to dívat, možná je to taky tím, že mám slabost pro Francii - a bez okolků bych byl schopen se na něj podívat znovu.(7.7.2007)

Príjemny film "o ničom" (nieže by bol o ničom, ale nedeje sa v ňom nič, čomu by ste za normálnych okolností venovali výraznú pozornosť), ktorý mňa ani na moment nenudil..celkom rozkošný je aj náznak samovysvetlenia slovami suzanne, keď hovorí o filme babysitter-ky Song "Origines"..(2.12.2007)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2007 - uvedené v sekcii 'Un certain regard'(7.9.2014)

• 4daPeace

Verdikt: Pokud se Vám nelíbí filmy bez děje, bez emocí, bez hereckých výkonů, prostě bez filmy bez filmu, tak nemůžete dát vyšší hodnocení než tři hvězdy. Bylo to hodně slabé, nudné a kdo dává vyšší hodnocení, tak je to od něj suchá pseudointelektuální póza. Pro hezké obrázky či zážitky běžte do galerie nebo si zaleťte do Paříže, tohle je kino!(8.7.2007)