Let červeného balónku (festivalový název)

• Francie

Flight of the Red Balloon

Francie, 2007, 113 min

Siao-sien Chou

Ping Bin Lee

Rozpočet €3miliónovTržby USA $461,674Tržby Celosvetovo $1,027,794(25.4.2009)

Krasa filmovych policok moze spocivat aj v uveritelnej jednoduchosti presvedcivych okamihov vsedneho zivota.(2.12.2007)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - HORIZONS - Horizonty(23.7.2009)

Nemám nic proti poetickým záběrům na letící červený balónek. Zápletka: čínská studentka filmu se v pařížské rodině stará jako chůva o malého chlapce, jehož matka píše a mluví loutkové divadlo. A právě scény z loutkového divadla se mi líbily nejvíc. Nejspíš by stálo za to nechat Juliette Binoche namluvit nějakou postavu (nebo klidně několik) v animovaném filmu.(7.7.2007)

Snímek je sice bez příběhu a jakékoliv znatelnější gradace, ale má tak neuvěřitelnou atmosféru a přesvědčivé herce, že to ani nijak výrazně nevadí. V čele je samozřejmě Binoche, která v dlouhých záběrech beze střihu předvádí něco neuvěřitelného. Výkony jsou ve filmu tak přirozené, že si až říkáte, že snad o té kameře nevěděli. Moc se mi líbili interiéry a opravdu na mě dýchla nostalgická atmosféra kouzelné Francie. A pro 4daPeace - není to z mé strany pseudointelektuální póza - mě ten film opravdu sedl a bavilo se mě na to dívat, možná je to taky tím, že mám slabost pro Francii - a bez okolků bych byl schopen se na něj podívat znovu.(7.7.2007)

Príjemny film "o ničom" (nieže by bol o ničom, ale nedeje sa v ňom nič, čomu by ste za normálnych okolností venovali výraznú pozornosť), ktorý mňa ani na moment nenudil..celkom rozkošný je aj náznak samovysvetlenia slovami suzanne, keď hovorí o filme babysitter-ky Song "Origines"..(2.12.2007)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2007 - uvedené v sekcii 'Un certain regard'(7.9.2014)

• 4daPeace

Verdikt: Pokud se Vám nelíbí filmy bez děje, bez emocí, bez hereckých výkonů, prostě bez filmy bez filmu, tak nemůžete dát vyšší hodnocení než tři hvězdy. Bylo to hodně slabé, nudné a kdo dává vyšší hodnocení, tak je to od něj suchá pseudointelektuální póza. Pro hezké obrázky či zážitky běžte do galerie nebo si zaleťte do Paříže, tohle je kino!(8.7.2007)

čínský název ZUI HAO DE SHI GUANG,(12.12.2017)