poster

Hodnej polda, zlej polda

 • Česko

  Džentlmen a frajer

 • Kanada

  Bon Cop, Bad Cop

 • Slovensko

  Dobrý poliš, zlý poliš

 • Slovensko

  Fízli v maléroch

Komedie / Krimi / Akční / Thriller

Kanada, 2006, 116 min

Režie:

Eric Canuel

Kamera:

Bruce Chun
 • moriero
  ***

  Tak tahle žánrová klasika o dvou naprosto rozdílných parťácích z donucení může fungovat jedině tehdy, pokud mezi nimi funguje vzájemná chemie. A v tomto případě to klaplo. Ale asi bych si to víc užil, kdybych žil u Nijagárů. Věřím, že některé bonmoty nevynikly jedině díky českému dabingu. Ale zas taková pecka, abych si to pouštěl v originálním znění, to nebyla. Nicméně jsem strávil příjemné odpoledne, a to je přece to hlavní.(30.1.2015)

 • vander19
  ****

  No táto kanadská komédia zobrazujúca rozdiely medzi frankofónou časťou Kanady a tou anglickou je vážne že dobrá. Niektoré scény ma vynikajúco pobavili napr (mŕtvola na hranici ontaria s quebekom). A ako velkého fanúšika NHL, kde už Quebeck Nordiques neexistuje sa mi aj motív vraždy pozdával, veď kanaďania sú schopný kvôli hokeju asi vážne vraždiť...(5.1.2012)

 • Soweek
  ****

  Filmů jako Mizerové tu bylo už celkem dost, i přesto je to můj oblíbený žánr akčních komedií. David a Martin nejsou v tomto případě dva černí dobře vypadající policisté s plnou pusou hlášek. Jsou to dva kanadští detektivové, ale oba z jiného konce Kanady, takže jeden mluví anglicky a druhý francouzsky. Co čert nechtěl, oba dva jsou nuceni spolu pracovat a trpět navzájem svoje unikátní vyšetřovací metody, protože zavraždená oběť je přesně půlkou těla na regionu Davida a druhou na regionu Martina.(20.1.2007)

 • Babulik
  ***

  Trhnutá krimi-komédia natočená v štýle akčných halyvúdskych trhákov s dynamickou kamerou a rýchlym strihom a bohužiaľ aj s podobnou stupídnou zápletkou-psychopat vraždiaci hokejových funkcionárov. Dôvod? Lebo predávajú najlepších hráčov amíkom...Musím sa ale priznať, že som to tvorcom zožral aj s navijákom. Dvojica neokukaných ksichtov ma celkom slušne pobavila.(14.2.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Proč tu vlastně máme francouzskýho poldu? To jako mít tady vraždícího magora samo o sobě nestačí?" Kanaďani jsou mé nátuře milejší než Američané. V USA totiž každý chce řešit případ, kdežto v Kanadě stejně jako v ČR ho každý rád postoupí někomu jinému. Takže případ mrtvoly visící na dvou územích zároveň sympaticky nechtěl řešit vůbec nikdo a já jsem se přitom bavil konfrontací angličtiny s francouzštinou, hokejovým tématem a taky tím, že oba detektivové často dostávají do čumáku. Poněkud horší je to, že já jsem kanadskému humoru nikdy úplně nerozuměl a přeměna tragických Quebec Nordiques v sympatické Colorado Avalanche mi nikdy nevadila. Za prodej Gretzkyho z Edmontonu do L. A. by si ovšem Pocklington zasloužil vyhostit do USA.(3.1.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace