Hodnej polda, zlej polda

Dobrý poliš, zlý poliš

Fízli v maléroch

Komedie / Krimi / Akční / Thriller

Kanada, 2006, 116 min

Trhnutá krimi-komédia natočená v štýle akčných halyvúdskych trhákov s dynamickou kamerou a rýchlym strihom a bohužiaľ aj s podobnou stupídnou zápletkou-psychopat vraždiaci hokejových funkcionárov. Dôvod? Lebo predávajú najlepších hráčov amíkom...Musím sa ale priznať, že som to tvorcom zožral aj s navijákom. Dvojica neokukaných ksichtov ma celkom slušne pobavila.(14.2.2009)

Kanada je hokej a hokej je Kanada. Jenže Kanada je zároveň ve stínu svého výrazně ekonomicky silnějšího jižního souseda. A proto, když je hokejový tým z francouzské provincie Québecu prodán do Colorada, není divu, že odezva nesmiřitelného fanouška na sebe nedá dlouho čekat. První oběť je nalezena na rozmezí provincií Québecu a Ontaria, proto se vyšetřování ujímají zástupci obou policejních týmů, charismatický gentleman Martin Ward a lehkomyslný frajer David Bouchard. Již při pohledu na hlavní dva aktéry je zřejmé, že hlavní pozornost filmu nebude věnována honbě za pomstychtivým vrahem, nýbrž konfrontaci dvou naprosto odlišných charakterů. ● Nejlepší moment z celého filmu: "Vy si snad ze mě děláte srandu? Jak Vás něco takovýho vůbec mohlo napadnout?" ...smích, smích, smích. Kéž bych i já měl takto na háku výdus od svého vedoucího. ║2.8.2010║(2.8.2010)

Filmů jako Mizerové tu bylo už celkem dost, i přesto je to můj oblíbený žánr akčních komedií. David a Martin nejsou v tomto případě dva černí dobře vypadající policisté s plnou pusou hlášek. Jsou to dva kanadští detektivové, ale oba z jiného konce Kanady, takže jeden mluví anglicky a druhý francouzsky. Co čert nechtěl, oba dva jsou nuceni spolu pracovat a trpět navzájem svoje unikátní vyšetřovací metody, protože zavraždená oběť je přesně půlkou těla na regionu Davida a druhou na regionu Martina.(20.1.2007)

No táto kanadská komédia zobrazujúca rozdiely medzi frankofónou časťou Kanady a tou anglickou je vážne že dobrá. Niektoré scény ma vynikajúco pobavili napr (mŕtvola na hranici ontaria s quebekom). A ako velkého fanúšika NHL, kde už Quebeck Nordiques neexistuje sa mi aj motív vraždy pozdával, veď kanaďania sú schopný kvôli hokeju asi vážne vraždiť...(5.1.2012)

Ja si nemuzu pomoct, ale mi se to libilo hodne. Jiste, je tam par hluchych scen, ano, namet je ohrany jako Slavici z Madridu a dva rozhadani poldove tu byli nescetnekrat, ale ja se stejne bavil jako malej. Mozna to bylo tema neokoukanejma xichtama, mozna jednoduchym vtipem, ale hlavne tim, ze to je primocara bohapusta sranda a film si na nic nehraje, je proste "jen" zabavou.(20.8.2007)