Hodnej polda, zlej polda

Komedie / Krimi / Akční / Thriller

Kanada, 2006, 116 min

Eric Canuel

Bruce Chun

Tak tahle žánrová klasika o dvou naprosto rozdílných parťácích z donucení může fungovat jedině tehdy, pokud mezi nimi funguje vzájemná chemie. A v tomto případě to klaplo. Ale asi bych si to víc užil, kdybych žil u Nijagárů. Věřím, že některé bonmoty nevynikly jedině díky českému dabingu. Ale zas taková pecka, abych si to pouštěl v originálním znění, to nebyla. Nicméně jsem strávil příjemné odpoledne, a to je přece to hlavní.(30.1.2015)

No táto kanadská komédia zobrazujúca rozdiely medzi frankofónou časťou Kanady a tou anglickou je vážne že dobrá. Niektoré scény ma vynikajúco pobavili napr (mŕtvola na hranici ontaria s quebekom). A ako velkého fanúšika NHL, kde už Quebeck Nordiques neexistuje sa mi aj motív vraždy pozdával, veď kanaďania sú schopný kvôli hokeju asi vážne vraždiť...(5.1.2012)

Filmů jako Mizerové tu bylo už celkem dost, i přesto je to můj oblíbený žánr akčních komedií. David a Martin nejsou v tomto případě dva černí dobře vypadající policisté s plnou pusou hlášek. Jsou to dva kanadští detektivové, ale oba z jiného konce Kanady, takže jeden mluví anglicky a druhý francouzsky. Co čert nechtěl, oba dva jsou nuceni spolu pracovat a trpět navzájem svoje unikátní vyšetřovací metody, protože zavraždená oběť je přesně půlkou těla na regionu Davida a druhou na regionu Martina.(20.1.2007)

Trhnutá krimi-komédia natočená v štýle akčných halyvúdskych trhákov s dynamickou kamerou a rýchlym strihom a bohužiaľ aj s podobnou stupídnou zápletkou-psychopat vraždiaci hokejových funkcionárov. Dôvod? Lebo predávajú najlepších hráčov amíkom...Musím sa ale priznať, že som to tvorcom zožral aj s navijákom. Dvojica neokukaných ksichtov ma celkom slušne pobavila.(14.2.2009)

"Proč tu vlastně máme francouzskýho poldu? To jako mít tady vraždícího magora samo o sobě nestačí?" Kanaďani jsou mé nátuře milejší než Američané. V USA totiž každý chce řešit případ, kdežto v Kanadě stejně jako v ČR ho každý rád postoupí někomu jinému. Takže případ mrtvoly visící na dvou územích zároveň sympaticky nechtěl řešit vůbec nikdo a já jsem se přitom bavil konfrontací angličtiny s francouzštinou, hokejovým tématem a taky tím, že oba detektivové často dostávají do čumáku. Poněkud horší je to, že já jsem kanadskému humoru nikdy úplně nerozuměl a přeměna tragických Quebec Nordiques v sympatické Colorado Avalanche mi nikdy nevadila. Za prodej Gretzkyho z Edmontonu do L. A. by si ovšem Pocklington zasloužil vyhostit do USA.(3.1.2017)