Torchwood - Season 1 (2006) (série)

Ghost Machine (S01E03)

(epizoda)

Gwen se podaří získat mimozemské zařízení. Dotkne se ho a všichni zmizí pryč. Zbyde jen ona a malý chlapec. Chlapec Gwen nevnímá a opakuje: „Ztratil jsem se.“ Tým vypátrá chlapce – Toma Flanagana (dnes je mu 74 let). Od něj se nic nového nedozví. Naštěstí odhalí totožnost muže, co zařízení ukradl – Bernieho Harrise. Zařízení se dotkne i Owen a uvidí vraždu mladé dívky. Vydá se najít muže, co dívku zabil. (Varan)

Milano33

Pekne hravá a vynaliezavá epizóda, ktorá prišla so vskutku inovatívnym námetom. Mali sme tu totiž zariadenie, ktoré dokázala vyňať osobu z vlastnej realitu a preniesť ju v čase do daného okamžiku, tento zážitok bol však iba chvíľkový a čisto išlo o dosť nepríjemnú skúsenosť. Keďže sa jednalo iba o ozvenu toho okamžiku, nedávalo to našim postavám reálnu moc zasiahnuť, a tak boli nútení sa len bezmocne prizerať na bolesť a utrpenie niekoho iného. A čo bolo ešte viac depresívne a zarážajúce, bola skutočnosť, že to, čo spôsobilo túto prízračnú chvíľku, taktiež zdieľalo nejakým spôsobom emócie s obeťou. Takže vznikala omnoho väčšia empatia a previazanosť s obeťami a daným pozorovateľom. A preto scéna, kedy Owen konfrontoval očividného vinníka, bola až taká vypätá a mrazivá. ()