Kaičó wa Maid-sama! (TV seriál)

会長はメイド様!

Kaichou wa Maid-sama!

Kaičó wa meido-sama!

Kaichō wa Maid-sama!

Maid Sama!

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2010, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

• Subjektiv

Další odhozený seriál II. kvartálu 2010 pojednává o láskou napravované tyranské a ambiciózní androfobce. V Japonsku už se zřejmě povětšinou ani nesnaží vzbudit dojem, že by jim šlo o umění, sdělení nebo originalitu. Kdo má pořád vymýšlet pokaždé jiný komentář k pokaždé stejnému seriálu? Ani já už se nebudu snažit budit ten dojem... Vydržet více dílů, odhadl bych výsledek na silné **. Jelikož jsem ale vydržel jen díly 3, hvězdičky neudělím.(22.4.2010)

Úplne ma ten príbeh očaril. Zápletka síce nie je ktovie ako originálna, to naozaj nie. Ale ústredný pár je nesmierne sympatický a Usuiho vtip nenahraditeľný. Bavilo ma, aký bol úprimný. Malá chybička na kráse, že Misaki bola trošku viac hlúpa, miestami nesympatická. A veľká zhoda náhod.. Ale v každej časti bola nejaká úžasná scéna, ktorá všetky tie malé chybičky vynahradila. Pokiaľ ma bude chcieť nejaké romantické anime uspokojiť, bude to dosť ťažké. Usui a Misaki nastavili vysokú ľatku.(22.8.2012)

Nic nového pod sluncem. Postavy mě nijak zvlášť nezaujaly (snad kromě zženštilého Yukimury a týpka, co měl fobii z holek). Některé díly mě vyloženě nudily, pár jich bylo dobrých a docela jsem se i bavila. Každopádně je to jedno klišé za druhým a na konci *spoiler* povinná pusa při ohňostroji. Ach jo.(25.5.2015)

Nedotažené. Vzteklá, urputná holka a kluk s násilnickými sklony, o kterém se ale nikdy nic nedozvíme. Proč bydlí sám? Co jeho rodina? Naopak, proč mu padla ta holka do oka, je jasné. Fetišisticky se mu zalíbila v kostýmku služebné. Rozdíl mezi její vzpurnou povahou a podřízenou rolí, kterou musela hrát, ho evidentně rajcoval. Takže kvůli ní dost přetrpí, jindy se zas zachová zle – je prostě nevyzpytatelný psychopat. Seriál si vůbec pohrává s motivy sexuálního násilí, které více méně všichni ignorují, viz znásilňovací škola v přírodě. A více méně se děj točí v kruhu, aniž by dospěl k nějaké pointě. Vždy jí pomůže s nějakým jejím dost často praštěným nápadem, a to asi hlavně proto, aby ji mohl pevně chytit a cedit u toho nevzrušené hlášky. SHRNUTÍ: Já si vážně myslím, že kostýmky maidek patří do ložnice a ne do kavárny pro děti.(16.4.2019)

Zajímalo by mě, co se asi tak může stát po prvním díle, jelikož do něj stihli nacpat děj vystačující na celou romantickou komedii...(americkou...) Dokoukáno jest a nezklamalo. Na oddych perfektní, délka akorát, vtip akorát, pokud vám nevadí zapřisáhlá feministka rozkvétající ve své dokonalé ženskosti v přítomnosti svého supermana, tak i drama akorát. Mimochodem, hudba příšerná. Ale hlavní animovaný Japonec (?) ne. Po více než dvou letech musím zvýšit hodnocení. Seriál je opravdu výjimečný svou schopností poskládat dohromady klišé (a že tam snad nic jiného nenajdete) tak, že vše hladce plyne, stále se je čemu smát a můžete si ještě vybrat, jestli se budete rozplývat roztomilostí, nebo jezdit očima po bišících. Teprve teď to dokážu náležitě ocenit. Že mě bavil v době, kdy jsem ještě téměř nic neviděla, a baví mě i teď, to je samozřejmě další velké plus.(19.3.2011)